Da li postoji "mute" funkcija radija?

prethodna tema - sledeća tema

Ursa Minor

U Sanderu sam dobio BT radio, ali radio ne slušam nikad (niti mi uopšte treba) nego isključivo muziku sa USB stika, po sistemu sam svoj DJ.  :to:

Međutim, ponekad ne želim da slušam ništa (jer, na primer, uslovi vožnje su takvi da me muizika ometa), pa izvučem USB stik, što automatski uključuje radio kao izvor zvuka, gde obavezno nabasam na neku nepojmljivo odvratnu muziku ili tupave reklame, što me samo dodatno iznervira.  :ces:

Ako kompletno isključim radio, naravno nemam više BT. Taster "mute" na satelitu pored volana deluje samo kad zazvoni telefon, a kad je izvor zvuka radio ili USB, nema nikakvog efekta, ili barem se meni tako čini.

Voleo bih da mi ostane BT i automatsko prebacivanje poziva na ozvučenje, ali da "cena" toga ne bude uvek aktivan radio ili drugi izvor zvuka. Da li je to izvodljivo i kako?

Zasad sam problem privremeno rešio (ako se tako može reći) tako što radio držim na nekoj stanici s vrlo slabim signalom, tek toliko da se skener zaustavi na njoj,ali treba mnogo pojačati da bi se bilo šta čulo. Tako kada izvučem USB stik dobijem (skoro) tišinu, a sistem normalno ostaje normalno aktivan i prebacuje pozive na ozvučenje.

szs

1) probaj dok radi radio ili USB da ISTOVREMENO na satelitu pritisneš + i - (pojačanje i smanjenje zvuka) To daje MUTE na radiju i USB

2)
Citat: Ursa Minor poslato 30.07.2017. - 17:06
Voleo bih da mi ostane BT i automatsko prebacivanje poziva na ozvučenje, ali da "cena" toga ne bude uvek aktivan radio ili drugi izvor zvuka.
probaj da ručno namestiš neku frekvenciju gde uopšte nema stanice. Noise suppression bi trebalo da utiša šum. Umemoriši to kao npr br 1. Kad hoćeš ono što si napisao samo stisneš 1 i eto
Ovo drugo nisam probao. Nije mi trebalo ali MOŽDA i može. Nadam se da neće automatski preći u search mod  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

acalisse

Povučeš u isto vreme + i -, znaći prst po sredini.
Barem je tako kod mene.
:dance:

staracstol

Probaj da li radio ima odvojene "volume" za sve izvore. Ja samo utisam na "0" a kad telefon zazvoni on ode na "21" pa kad zavrsim ode opet na "0". To pricam za Alpine radio ali video sam da fabricki sony u fordu radi isto tako.

szs

Provereno danas u mom autu. MUTE preko satelita (+ i - u isto vreme) i ne čuješ stanicu koja je selektovana. Kada stiže poziv automatski se MUTE prekida, zvoni normalno i ako preuzmeš razgovor sve ide kao i obično.
Eto nešto naučih novo danas :)
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

acalisse

Drago mi je da sam uspeo da pomognem, iskreno, i ja sam to sasvim slućajno saznao kad sam omašio da pojaćam. :jea: :too: