zavesice za logana! savet

prethodna tema - sledeća tema

Zare82

pozz...skoro sam pazario komplet sve 4 zavesice od Zeljka...za logana..medjutim imam problem...nisam ih jos montirao...problem je u tome sto su jaaaaaako tvrde i krude,mozes slona da ubije sa njima...i nikako ne mogu lepo da ih uglavim da pasu na krivinu blatobrana oko tockova gde treba da se usrafe...ukratko..grozne su...da li da ih zagrejem brenerom ili?! plasim se da ne napravim neko sr*nje ,ili jos gore d ane naruzm auto nacisto ako ih lose postavim...a potreben su mi idem sbvaki vikend u selo i po losim putevima,bas bi znacilo da mi ne zaprljaka se auto cim se supstim van asfalta...
Zaljudjenik!!!

ronac

probaj da ih stavis u vrucu vodu onda da ih namontiras ali po toplom vremenu da se brzo ne ohlade....

ppejic

daj fotografije, pa da ti damo neki savet :)

Aleks

Ako su stvarno toliko krute, neznam koliko je pametno montirati ih.  :ne: Mislim zbog voznji po dubokom snegu pa jos i po jacem "minusu"..... Ima jos vise da se "udrve".

Zare82

#4
E u kolima su mi aj slikacu sutra...sad sam dosao iz voznje bajsem napravio sam 77km...kad je vec gorivo skupo da naostrim noge :))
Zaljudjenik!!!

Aleks


Zare82

#6
Sutra stavljam znak na logisu i da vidim da uslikam te zavesice na kolima... :( bas mi ne pasu...uzeo sam i one obrvice za farove(teeesko sr*nje) od jeftine plastike..nike cak ni onaj provini mnaterijal kao za stakla oni usmerivaci....
Zaljudjenik!!!

Zoran

Prije nego ih montiraš razmisli i o mogućnosti lakog gubljenja zavjesica kod kretanja u rikverc ako se nasloniš točkom na trotoar i sl...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Cenim da je o tome trebalo da razmišlja pre nego što ih je kupio.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljota

#9
Zare, da su od gume bile bi elastične! Ovako kao i svaka plastika, pogotovo što ima ona rebra (ojačanja) koja je jos više čine ne elastčnom. Ja sam ih ugradio prošlog leta i lepo su prišle i nalegle na krivinu blatobrana i to preko ukrasnih rubova! Auto je bio podignut na dizalicu, bez točkova i uz obaveznu asistenciju još jedne osobe. Svrsishodne su, auto se manje prlja i manji je uticaj rizle na limariju. Komentar majstora u servisu je da su originalne manje krute i lepše. I te njihove su tada koštale sa ugradnjom oko 8400 din. a željkove sam platio 2500 din. Originalne nisam imao prilike da imam u rukama, tako da neznam da li je razlika značajna ali sam siguran da bilo koje ukoliko zakače o nešto oštećuju lim! Međutim, nemogu da zamislim takvu situaciju a i takvog vozača koji bi mogao da ih pre*e*e! Ugradi ih slobodno i mirno spavaj ali zbog što boljeg naleganja na krivinu blatobrana ipak sačekaj leto. :naturesmile:

Andrix

#10
I za to kacenje zavesica tockom u rikverc ima leka, kao nekad na tristacima podvrnes donji kraj na nazad i vezes lancicem  :Smiley:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

E ali te na tristaćima su bile gumene, baš prave zavesice, a ovo su plastične lopate...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Ni fabričke nisu ništa mekše. I moje su par puta imale bliske kontakte sa iole višim ivičnjacima, ali za sad su ok, nisam primjetio oštećenja.

ppejic

Na zavesicama, ili na farbi gde se zavesice oslanjaju?

Veterinar

Pisao sam negde ranije... Na Citroen Saxo ugradio sam zavesice koje sam kupio u ovlascenom servisu pri kupovini auta. Zavesice su napravile zlo pri silasku sa ivicnjaka. Katastrofa.