Ne prima gas i trza na plinu

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Ne treba nam ničije priznanje, a još manje nadoknada štete, ali bi bilo korektno da se otkrije i otkloni uzrok

hobbista

Ne treba mi ni priznanje ni nadoknada štete, ali mi treba da se onaj koji je muljao pocepa doooobrom kaznom tako da više nikome ne padne na pamet da ovako brlja.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

nik

Ništa od toga. Crva nije ni bilo.

Krle87

#33
Evo da se javim sa svojim iskustvom. Sandero 1.4 je u pitanju, isti problemi sa plinom, ne vuče, trza, prosto ne moze da se vozi... Trepce lampica motora, dizne (dijagnostika kaze tri dizne cao, prosle godine zamenjena jedna, verujem da je ona ta koja radi). I na donekle popunjen rezervoar plina sipam na OMW i izadjem na autoput. Zagrejan motor, prebacim na plin i krenem da drkeljisem auto dok ne prokide da radi. I vozio sam ga sve vise na plin. Nakon nekog vremena opet dospem na OMW pumpi i auto je sve bolje i bolje isao. Sada ponekad trzne, ali vozim ga i po gradu i nema vecih problema. Cak i nezagrejan do kraja. Konacno cu ovih dana da ispraznim bocu do kraja i samo cu na OMW da sipam. Pa da vidim situaciju.

Neko je na forumu vec pisao da je presao na OMW i da je pratio sta se desava i da je bilo bolje. Na novom 0.9 motoru. Po tome sam i ja napravio eksperiment.

Kod jednog ovlascenog servisera su mi rekli da su pratili situaciju po racunima itd., i sumnjaju da je NIS problem. Ja sam tamo najcesce i sipao.

Ne kazem da je ovo sigurno resenje, ali pricam vam svoje realno iskustvo, auto prosto nije mogao da radi a sada ga vozim na plin.

Probacu jos i MOL, jer sam cuo da je i tamo dobar, uvozni plin, pa cu da vidim.

Dodatak, nick clana je Veterinar, zbog njega sam eksperimentisao, mozete naci njegovu analizu. Cuo sam to za kvalitet i ranije, ali nisam prelomio da probam.