Prevelika potrošnja benzina u vožnji na TNG

prethodna tema - sledeća tema

IgorHristovski

Pre nekoliko dana sam se predstavio na ovom forumu, a sad vec imam jedno pitanje :))) Ukratko, o cemu se radi: moj Logan ima neki plinski uredjaj STARGAS (nigde ne mogu da da nadjem po netu) i dosad sam imao ovakvo iskustvo:
1. za mesec dana (tacno 30 dana) prosao sam 850 km.
- Stavio dosad 51 lit. benzina i 67 lit. plin.
Ne muci me plin vec potrosnja benzina ! Kad god stavim benzin uvek uz voznju crta za gorivo na bordu pada. Da li je moguce pri maloj brzini da potrosnja se prebacuje na benzin ili sta god ?? Posto nema servisa za ovaj ured STARGAS u Skoplju ne mogu da nadjem drugu soluciju. Kako mogu da proverim litrazu goriva ?
* da napomenem samo to, kad sam uzeo Logan napravio sam servis (menjao potrosne stvari, stelovao ventile i bio sam kod nekog plinara koji je nastelovao plinski uredjaj, ali pojma nema zasto trosi benzina toliko) Usput, kad se kola zagreju prebacuje automatski na plin, ali primetio sam da se oseca vibracija dok na benzinu se ne oseca.
Pozdrav svima!

bobanvesna

na bordu bi trebalo da ti ocitava prosecnu potrosnju benzina u poslednjih 100 km,drugo resenje napuni benzin do vrha,predji 100 pa doli benzin i eto ti potrosnja na 100 km :to:

Keka

Covek ima drugi problem, za koji nema resenje, verujem da po novcaniku moze da izracuna koliko je cega sipao.

1. Moras prvo da utvrdis da li ti auto radi na plin ili povremeno prebaci na benzin.

2. Ukoliko auto radi na plin, moras da utvrdis da li je stvarno potrosio taj benzin ili samo pokazivac laze.

1a. Ako vraca na benzin neispravan je gasni deo, normalno je da trosi benzin.
2a. Ako ne trosi benzin nego samo opada nivo na tabli, onda ti treba emulator. Bilo je reci o ovoj staroj boljci kod Renoa.
2b. Ako trosi benzin i plin zajedno, onda se vrati na 1a.

Meni najvise mirise na 2a.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

Kako ste resavali problem kada board preracunava potrosnju i smanjuje na tabli nivo goriva a vozite na tng? Da li ugradnja emulatora ili nekog drugog releja resava problem?

Keka

Kontaktiraj plinadziju koji ti je ugradio. Treba uredjaj koji ce resetovati plovak svaki put kad se upali auto.

Sa druge strane to nije uobicajeno ponasanje za Sandero 1.4 ph1
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Nemam pojma o čemu pričate - kod mene dok vozim na plin ne mrda nivo benzina, a preostalu kilometražu preračunava samo prema kretanju prosečne potrošnje, dakle u svakom trenutku zna koliko benzina ima u rezervoaru.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Nijedan Logan, Sandero i Duster faza 1 nije imao tu pojavu. Znam da Duster ph2 obara nivo benzina posle naknadne ugradnje plina. Za novije modele Logan2/Sandero2 ne znam kako stvari stoje. Ako nivo benzina opada tokom vožnje na gas važi Kekin savet.

dekiv68

Meni pokazuje realnu količinu benzina u rezervoaru bez obzira koliko dosipao plin. Pri svakom sipanju plina resetujem parcijalnu kilometržu

jasho

Citat: Aleksabgd poslato 07.07.2017. - 01:15
Kako ste resavali problem kada board preracunava potrosnju i smanjuje na tabli nivo goriva a vozite na tng? Da li ugradnja emulatora ili nekog drugog releja resava problem?

Sad videh da si sandero ph1, što znači naknadna ugradnja tng! To što misliš da je problem nije, jer bord ne preračunava ništa i ne smanjuje nivo benzina! Ono što se dešava jeste da ti kad pališ auto, pališ ga na benzin, znači troši se i vremenom opada nivo. Drugi momenat i po meni ključni jeste da ECU tng sistema komunicira sa ECU od samih kola i da ti je verovatno podešeno da na nekom od obrataja tj. brzini (kod mene konkretno na 3700 obrtaja) kreće naizmenično da ti rade tri cilndra na gas a jedan na benzin, razlog zašto se to radi je objasnio Slavko http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=530.msg138985#msg138985, ja ne bi ništa više dodavao. U prevodu sve je ok!

Keka

Ne mora da znaci da je OK.

Po ovoj vrucini ne bi smeo da potrosi ni jednu crticu mesecno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!