Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

mrprofy

#30
Ja bih preporucio nekog poznatog proizvodjaca alarmnih uredjaja, a nikako ne bih ugradjivao kineze i slicno. Na jednom kinezu koga sam ugradio rodjaku crko je izlaz za sirenu, a i sok senzor nije bio dugog veka.
Ja sam hteo da ugradjujem alarm, ali posto sam u garanciji, od toga sam odustao jer ovlasceni servisi deru.
Sacekacu da prodje 3 godine, pa cu ugraditi Cobru, MED ili nesto slicno, i to sa sokom i ultrazvukom, jer je to cini mi se najpotpunije resenje. Ultrazvuk je posebno dobar leti, kada neko zaboravi da zatvori prozor.

Keka

Kad zaboravis da zatvoris prozor, UZ ima da se dere do besvesti, tako da nije bas dobar.

Za takve situacije se koriste mikrotalasni senzori.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deda

imam dobar alarm, al ga ne ukljucujem, namesten na najfinije i stalno svira ko blesav...
Dobar je zato sto ima mogucnost i da zatvori prozore posle gasenja,lol..

Keka

Deda, to svako bolji alarm ima kao opciju.

Stvarno dobri alarmi imaju mogucnost podesavanja senzitivnosti, da se ne bi derali kad komsija upali Golf 2 diz'l.

Koji ce ti moj alarm ako ga ne koristis?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrprofy

#34
A koja je razlika izmedju UZ i mikrotalasnih senzora?
Princip detekcije i prednosti i mane u primeni na motornim vozilima kao ulazni signal upravljacke jedinice alarmnog sistema? :)


Loganovac

#35
Suštinske razlike nema, osim u vrsti signala. I jedan i drugi emituju odgovarajući signal u okolni prostor i na osnovu odziva, odnosno karakteristika reflektovanog signala generišu signal javljanja centrali. Ako se kvalitetno naprave, oba senzora će kvalitetno raditi, što često nije slučaj. Da bi se izbegle smetnje iz okoline, najjednostavniji je princip modulacije emitovanog signala (signal se naizmenično propušta i ukida pomoću gejta određene, odnosno dovoljne frekvencije, čime se u kolu za detekciju može eliminisati uticaj eksternih smetnji koje naravno nisu modulisane na odgovarajući način).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

@Keka
Ima i ovaj moj, samo sto ja to ne diram je rne znam i ne petljam...
A mrzi me da idem za Nis kod majstora koji mi ugradjivo.
Prvo sam trazio da mi namesti na najneosetljivije, a onda su mi dzarali auto i nisam cuo, pa sam se iznervirao i trazio da mi namesti na najosetljivije
A onda me iznervirao jer se samo on cuje. Kakav golf, iz cista mira preko leta kad uzegne...
I evo ne palim ga vec godinu dana, a kad odem za Nis sve nesto brzinski...
Ipak cu morati da ga namestim, kad vec imam nek radi svoju f-ju. U pravu si...

Jedan od razloga je i taj sto kad zvizdi, odjednom se ugasi i sve je mrtvo... Provalio sam da ga zajebava osigurac kojeg trebam da omerim jer gubi kontakt negde???
Da li se zagreje pa se olabavi, pojma nemam, ali prvi put nisam mogao da vozim kola i iznervirao sam se samo tako. Mada ovi iz servisa iz Nisa su super i dali su mi ekstra podrsku... Ispravicu sve to prvim odlaskom za Nis.... Nek ide zivot..

Keka

Osetljivost sok senzora se regulise potenciometrom na kucistu senzora, okrenes za u smeru suprotnom od skazaljki, pa polako smanjujes dok ne dodjes do zeljene osetljivosti. Za to ti ne treba servis.

Moguce je da tvoj alarm ima funkciju da se dere 30 sec, pa onda prekine. Prouci u uputstvu za upotrebu (ako si ga dobio), mozda tako treba.

Ovo "nisam mogao da vozim" ne razumem. Ispraznio akumulator ili je ostala aktivna blokada?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deda

blokade
mrtva brava
nema nista
Mozes da radis sta ti volja, ali da ga pokrenes, jedino sa slep sluzbom... Ni meni, ni lopovima, stim sto lpovi znaju posao, a samo zevam ko tele pored auta...

Hvala za savet, probacu kad otopli da pogledam i sam nastelujem ako budem znao.

dukati

Molio bih da mi preporučite gde u Novom Sadu da ugradim dobar alarm, i koji alarm. Iz prethodnih postova bi rekao da je dobar Cobra ili Excalibur 1000. Pošto se ne razumem u te stvari, hteo bi neki da cvili kad god mi neki narkoman ili kokošar  :cekicem: pokušava čačkati oko auta, odnosno brave. I zanima me kako ja da znam da baš moj alarm noću svira, :lol1: i šta se dešava ako nisam blizu auta i alarm se upali, kako će se ugasiti :laugh1:.

Hvala na odgovorima !

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dovla

Ja ugradio u Alarm Servisu u NS  Excalibur AL-1500 EDP još 2007. godine.
200 i nešto € dok je još bio u garanciji.
Jedan daljinac ima "pejdžer" dok je drugi običan.
Dok se nalaziš u dometu "pejdžera" prijavljuje ti sve (zvučno i na ekranu) : šok senzor, obijanje, startovanje ...
Prilikom uključivanja alarma (naoružavanja) piše na ekranu koliko ima učitanih daljinaca na alarmnoj centrali.
Alarmi se kreću od 100 € pa naviše.
Ugradnja centralne brave 1000 din/vrata
1500 din/gepek.
Parking senzori, podizači stakala i sl...

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mrprofy

a sta mislite na ovako nesto:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33331

inace, ova online prodavnica je korektna, ja sam od njih vec narucivao neke stvari :D

Zare82

#44
Citat: ljubapo poslato 20.08.2009. - 13:56
Ugradio alarm...cobra...deluje vrlo kvalitetno i pouzdano.....ima ultrasonic senzore u kabini,prekidac u haubi,sirenu sa backup baterijom,vrlo lep daljinski,diodu-svetlo sa mikroprekidacem za deaktiviranje....jako lepo.U Beogradu se ugradjuje od 230-250eurica.Ugradio u Omega NoviBeograd ovlasteni servis....vlasnik i osoblje  profesionalno. :too:
Deki,sapa i KANDZA,nije isto.....ne mogu da verujem,ali svi bolji servisi su mi rekli da je kandza ono pravo a sapa kao kopija....i u neku ruku jeste,proverio ja sve po malo...a oni nam nude kod njih da kupimo sapu!!!! zamislite???? ja imam lavlju kandzu od kad su mi obili auto,i alarm...alaram je kod Gileta ugradjen Eskalibur,za nekih 15tak hiljada...jbg,odneo vrag salu... :(