Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

Deki

Da li to znači da šapa sistem ima prednost nad alarmom ??
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Munze

Što se tiče krađe samog auta da, ali za lomljenje stakala zbog krađe cd playera alarm je bolje rešenje. Najbolje je kombinacija šapa + alarm ili šapa + kasko osiguranje.

Deki

#17
Hvala na odgovoru Munze.

Danas sam bio u Hit Autu i saznao:

Da alarm ne može da se poruči direktno od Dacije, prilikom naručivanja vozila ili naknadno.

Oni ugradjuju alarm "MED 6450" (Kat. broj: 60 01 998 204) koji proizvodi firma: MED Security Automotive Solutions iz Italije koja ima prezentaciju na adresi:

http://www.medautomotive.it/en/security/index.php na kojoj mogu da se pronadju svi tipovi alarma koji su predvidjeni za Dacija vozila.

Taj alarm, po rečima električara u servisu, je solidan mada i nije nešto naročito ali se za Dacija vozila po preporuci Renoa samo taj ugradjuje, zbog garancije.

Električar sa kojim sam razgovarao mi je rekao da, po želji prilikom montaže, upravljanje alarmom može da se podesi da bude putem njegovog standardnog daljinskog ili putem originalnog ključa.

Cena tog alarma sa ugradnjom i naravno PDV-om je: 320 EUR

Da li neko zna nešto više o tom tipu alarma - karakteristike, delovanje itd. itd. ?
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Deki

Evo poslednjih informacija o alarmima za Sandero, a verovatno i za Logan i Logan MCV, dobijenih direktno od koncesionara u Beogradu.

1. Hit Auto - Ugrađuju alarm: "MED 6450" (Kat. broj: 60 01 998 204) koji proizvodi firma: MED Security Automotive Solutions iz Italije koja ima prezentaciju na adresi: http://www.medautomotive.it/en/security/index.php - Cena sa ugradnjom = 320 EUR

2. AK Kompresor - Ugrađuju, kako kažu, fabrički "Reno Alarm" za koji ne znaju nikakve bliže podatke - Cena sa ugradnjom = 19.500 din.

3. Reno Sava - Ugrađuju alarm "GT 912" koji proizvodi firma: "Getronic" iz Italije koja ima prezentaciju na adresi: http://www.gtalarm.it/english/eng/ - Cena sa ugradnjom = 200 EUR

4. AC Marković - Ugrađuju isti alarm kao i Hit Auto - Cena sa ugradnjom = 210 EUR

Ugradnja bilo kog od navedenih alarma, po rečima koncesionara, ne utiče na garanciju.

Predstavništvo firme MED Security Automotive Solutions iz Italije u Srbiji je firma: Koya-elektronic d.o.o., Peristerska 1 Tel: 011/3086-899 i 064/6428-378, URL: http://www.koya-elektronic.com/

Distributer GT Alarma za Srbiju je firma: Boma d.o.o., Čarli Čaplina 39 (Hala Pionir), Tel: 011/3030-838, URL: http://www.boma.rs/
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

ljubapo

Ugradio Cobru....sto je dobro za Mercedes dobro je i meni...extra alarm

Deki

Ukoliko neko ima ugrađen neki od alarma (MED 6450, GT 912, Reno Alarm) koji se priznaju za garanciju bilo bi lepo, a i korisno, kada bi detaljnije opisao svoja iskustva sa nekim od navedenih alarma čime bi pomogao svima koji se još dvoume oko ugradnje.  :help:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Vihor

Mislim da je ipak bolje bilo koji alarm nego nijedan, kad sam bio u Jagodini da kaparisem limuzinu, pominjan mi je neki alarm od 300 era i da se aktivacija istog vrsi istim tasterima na kljucu auta, ali precizni detalji su i meni nepoznati, odlicna tema!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

cmiro

Ta cena od 320 €dali je samo za alarm ili alarm sa centralnom bravom??

Deki

Navedena cena je samo za alarm.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

dsit

#24
Mislim da je to koji alarm ide u sandera a da se ne narusi garancija relativna stvar. U praksi zavisi od toga sa kojim auto-elektricarskim servisom autokuca ima ugovor. (bar je tako bilo kad sam ja u garanciji ugradjivao daljinsku centralnu)
Ja sam posle obijanja i pre kupovine novog cd-a stavio excalibur ali van ovl.servisa. Otisao lepo u bg i odradili mi ljudski...mnogo bolje nego daljinsku centralnu o uvlascenom servisu...


dsit

Citat: brane poslato 02.11.2009. - 21:41
ajde pojasni malo, hvala   :glare:
Imao sam fabricku centralnu al ne sa daljinskom komandom pa mi naspelo da to ugradim. Posto mi je auto bio u garanciji morao sam u ovlasceni servis. A posto oni nisu imali elektricara, poslali su me kod autoelektricara sa kojim imaju dil a kojeg se ispostavilo znam i ne bih ovako kod njega ni pijan otisao. Skarabuzio mi je ceo posao u sta sam se i uverio kad je covek koji je ugradjivao alarm sve to predamnom demontirao...

sm.dostanic

Ja sam 2006. godine (mesec dana posle kupovine automobila) kod Vukovića (ovlašćen servis) u Šapcu ugradio alarm Cobra. Cena sa ugradnjom je, ako se dobro sećam, bila 230 EUR, a garancija je naravno važila i dalje. Za ove 3+ godine sa alarmom nisam imao nikakvih problema. Alarm ima svoju daljinsku komandu koja je povezana sa centralnom bravom tako da daljinsku komandu na ključu više i ne koristim.

mrprofy

Ni MED alarm ni original Reno alarm nemaju shok senzore!

Keka

Sok senzori i UZ senzori su, u zavisnosti od modela, dodatna oprema. Retko gde idu oba u fabrickoj konfiguraciji.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!