Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

scepo

Možeš li postavit sliku , kako ti je pala muzika u Sanderu  :to:

ppejic

Citat: Keka poslato 12.04.2010. - 20:03
Nije nego neki drugi radio za ~6000 din  :bullshit:

Hoces reci da http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-autoradio-kdc-w241ay.html nije dobar izbor?

Po meni sasvim dovoljno za Daciu.

Peja

Vihor

Fabricki zvucnici su   :pcele:  , levi poceo da prekida (secka)  svremena na vreme, plava tacka je sasvim ok i zasad nemam primedbi!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Citat: ppejic poslato 12.04.2010. - 21:27
Po meni sasvim dovoljno za Daciu.

Ne kupuje se radio za auto nego za slušanje muzike.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Eeej! A sto sija u mraku?! To je nekad nekom bitno! :wink:
Salu na sranu ali evo i Vihor se posredno prikljucuje lobiju koji na prvo mesto stavljaju kvalitetne zvucnike pa onda izvor zvuka i pojacalo.
Radio k'o radio, nekazem da nema razlike ali... danas je to dovedeno do neke granice kada retko ko (ili niko) u uslovima kakvi su u kolima moze cuti razliku u zvuku izmedju jednog Pionircica,sonija,kenwudasa,plave tacke ili neceg slicnog.
Po meni vise se to svodi na pouzdanost uredjaja ili ako bas hocete ... neko preferira neku firmu ili dizajn.
Jos jednom - ne govorim o mogucnostima uredjaja (plavi zub,daljinski,programiranje,promena boje displeja...) vec iskljucivo o zvuku i kako se to "cuje" u nasim auticima.
A tu ce se razlika najpre osetiti i naravno cuti sa promenom (dobrim izborom) zvucnika.Nekad to nemora da bude nesto preskupo i ultra-mega-giga "nabudzeno vec sasvim pristojno za pristojne pare.I dale stoji moja preporuka za Magnat i Ground Zero a ako ste pri parama onda vam je Loganovac dao putokaz - JBL.
Pravi ljubitelji dobrog zvuka ionako u muzici uzivaju kod kuce a u kolima samo "slusaju".
Mozda sam preterao sa forsiranjem zvucnika kao glavne komponente (o kablovima,prikljucima,pojacalima... drugi put) ali ima jedna jednostavna cinjenica - u eri digitalizacije svega pa i muzike samo su nase usi i zvucnici ostali analogni!
Razmislite o tome
Pozzzz!

ppejic

@ Loganovac
Tacno, kupuje se za slusanje muzike.
Ali u automobilu pre svega nisu ispunjeni ni najmanje uslovi akusticne prostorije, kvlaitetnih zvucnih kutija....pa tu su jos razna rezoniranja karoserije, vrata (Keka to najbolje zna)....

Staviti nesto sto u zbiru prelazi 100E, u porodicni auto...mislim da nema smisla. Odavno smo zaboravili da je auto sredstvo za prevesti se od tacke A do tacke B, da je fotelja za odmor....

Sve preko 2x10W u automobilu je previse.

Peja

Vihor

Ma ja sam zadovoljan kvalitetom zvuka, ali nisam zadovoljan kvalitetom zvucnika koji je poceo da prekida.   :palica:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Citat: ppejic poslato 12.04.2010. - 21:27
Hoces reci da http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-autoradio-kdc-w241ay.html nije dobar izbor?

Po meni sasvim dovoljno za Daciu.

Peja

Hteo sam da kazem da nije fabricki Blaupunkt nije nista losiji od ovog radia.

Navedeni spada u ekonomsku klasu i nije bas poslednji krik tehnike.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


scepo

Muzika i nije loša kakva su zvučnici , zna svako ko je mijenjao zvučnike . Mislim da im je jačina oko 7w  :banghead:

wvojin

#69
Moja muzika u kolima je PIONEER DEH-30MP. Mogu vam reci da sasvim ok radi, ne treba mi nista bolje. Evo i slike


Sto se tice zvucnika, za sada su fabricki, jer sam auto uzeo pre nesto manje od 2 meseca, ali su Pioneer zvucnici vec kupljeni u Tehnomaniji i spremni za ugradnju sa prvim lepim vremenom. Oznaka je Pioneer TS-G1301i. Donekle se slazem sa Pejom, tako da se ja necu izivljavati sa muzikom i raznim pojacalima. Eventualno cu staviti u zadnju policu jos 2 elipse i vozi Misko!!! :wind:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

msecanmo

#70
Citat: scepo poslato 12.04.2010. - 20:25
Možeš li postavit sliku , kako ti je pala muzika u Sanderu  :to:
Evo i slike :friends: :too:
Radio ima izlaz 4* 45 wati, a zvučnici su 4* 30 wati trotonci i zvuk je super čist :lazy:

Loganovac

Moram da komentarišem Pejino "dovoljno za Daciu" - ništa nije ni dovoljno dobro ni dovoljno loše za Daciu. Zbog čega? Pa, ima ljudi kojima muzika mnogo ne znači, kupe auto, ako ima muzike - dobro je, ako nema - stave (ili ne stave) nešto tek da im pravi društvo... A ima nas bivših profesionalnih muzičara (ili audiofila tipa VeDuS-a) koji iznad svega volimo muziku i znači nam dobar zvuk. E sad, što nemamo para da kupimo neki besan BMW sa fabrički ugrađenih 76 zvučnika pa smo kupili Daciu, to je druga stvar, ali nam je stalo do dobrog zvuka i sve što možemo finansijski da podnesemo uložićemo u kvalitet audio sistema u kolima. Naravno, svako od nas zna gde mu je granica i koje sve kompromise može da napravi, odnosno šta su mu prioriteti, pa na taj način i bira šta će ugraditi i slušati u kolima. Iz tog razloga se oštro protivim generalizovanim stavovima tipa "ovo je za Daciu" ili "ovo je mnogo za Daciu" - Dacia je najbolji auto koji sam mogao da kupim, a u njemu imam najbolje zvučnike koje sam mogao da platim, s obzirom da mi je prioritet bio da se spolja ne vide bilo kakve izmene pa sam se odlučio za MRAK trinaestice (eto kompromisa, ali to je moj lični stav, neću da generalizujem). Ni to što neću da se ljudi okreću za mnom na ulici i to što mi ne trebaju kojekakve "pumpe" u gepeku ili ispod sedišta neću da generalizujem, ja u svojim kolima uživam u dobrom zvuku. Zadovoljan sam i to je najvažnije, ovo generalizujem - znači, na kraju krajeva, to je jedini kriterijum - koliko para i koja oprema u kolima vam treba da biste bili zadovoljni zvukom. I tačka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

msecanmo

#72
Evo i slika zvučnika te radija sa upaljenim osvjetljenjem  :to:
Zvučnici su 13 cm i sa tvorničkim poklopcem, samo sam ga skinuo da bih vam uslikao zvučnik  :friends:

ppejic

@Loganovac

Mozes staviti najbolji na svetu zvucnik u vrata Logana, dobices nesto, ali ni priblizno kvalitetno kao sto bi dobio u autu u kome su vrata dobro dampirana.

Peja

scepo

msecanmo hvala za slike , extra ti je pala sony muzika  :to:  :respect: . Dobra je muzika , mnogo bolja od ove fabričke blaupunkt .  :ziveli: