Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

Bojan88

Koliko sam ja upoznat,jeste! Nema muzike dok kljuc ne okrenes u onaj "prvi" polozaj.   Ja imam napred i pozadi kenwood zvucnike,ovo im je 4 god  i rade odlicno! Napred 13",pozadi sam stavio jace elipse. Nisam hteo da majstorisem,da sirim postojece rupe tj. secem lim,pa sam napravio policu ispod police (korisno resenje) :) 

Loganovac

Kod mene fabrički ugrađen Blaupunkt radi bez obzira na položaj ključa. Naravno, kad ugasiš motor ugasi se i radio, ali može da se ponovo uključi, a kad daš kontakt radio se uključuje ukoliko je bio uključen pre gašenja motora - znači pamti stanje. Takođe, u momentu pokretanja motora se privremeno isključuje ukoliko je dotad proradio.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mihajlod

Pa to i ja ocu. Serviser me ubedjuje da ne moze ali pozvao sam lika u Batajnici koji prodaje i ugradjuje muziku za kola i on mi rece da je vec ugradjivao u Sandera muziku i da moze da radi bez kontakta. Znam da Pioneer ima tu opciju - tj dovodis mu dva napajanja - jedno direktno i drugo preko kontakt brave. Verovatno cu da odem da mi to prespoji (kaze 200din ce da naplati), a garanciju vec imam posto sam prvi put ugradio u ovlascenom.  :dance:

Oliver83

I kod mene original fabrički Blaunpuknt kao kod Loganovca i isti princip rada kao što je on opisao, stim što bih napomenuo da je bez MP3-a. Mada i ovo mi je skroz ok, zadovoljan sam i sa ovim...

kiconix

Silom prilika sam se danas ponovio. Cena je tricavih 8999, zanimljivo je da nema cd player ali ima citac sd kartice i usb.

Urosh85

Moja preporuka .. Sony ili Kenwood ...
Kupio sam "Kenvud" pre ... eto vise od 3 godine, uz njih sam kao na poklon dobio Blaupunkt zvucnike, a ja sam kupio Pionir zvucnike ,sve to sam ugradio sa ortakom koji se bavi time, (audio, auto alarmi i slicno za auta) ...
radi perfektno dobro, iz razloga sto sam ukombinovao Blaupunkt za otvoren prostor i pionir koji su za kutije, pa mi stoje u vratima ...
na zalost Blaupunkt kao Blaupunkt .. je krs ziv pa mi je pre neki dan produvao pozadi zvucnik pa mi sad prdi kad malo vise odvrnem muziku ...

Inace kao sto rekoh preporuka za Sony, pogotovu ako je X Plode serija i Kenwood, razlog je sto su to dve najbolje firme sa najboljim uvoznicima u srbiji, ti uvoznici snabdevaju 90% trzista po srbiji, pa je kvalitet uvek isti u vecini slucajeva ...
Sto se tice zvucnika, takodje Sony i Pionir, dve nenadmasne marke ... tu je i Boos, JVC ali oni su relativno skuplji ...



Keka

Kineski Kinez  :bonk:

Kolega je kupio neki Neo, iako sam mu rekao da to ne radi, i iz radnje nije radio kako treba, na kraju zavrsio u servisu pod garancijom, crklo pojacalo. Jedan primer, ne znaci da su ostali losi ali....

Dalje, kad je vec DVD, gde, sta i kako sa LCD za kola?

Trece, kako sve to zastiti kad se kola otvaraju kao konzerva?


PS ovaj je bolji  :lau:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/panasonic_autoradio_cq_vd7001n.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VeDuS


torent

Citat: Keka poslato 10.10.2009. - 21:40
Kineski Kinez  :bonk:

Kolega je kupio neki Neo, iako sam mu rekao da to ne radi, i iz radnje nije radio kako treba, na kraju zavrsio u servisu pod garancijom, crklo pojacalo. Jedan primer, ne znaci da su ostali losi ali....

Dalje, kad je vec DVD, gde, sta i kako sa LCD za kola?

Trece, kako sve to zastiti kad se kola otvaraju kao konzerva?


PS ovaj je bolji  :lau:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/panasonic_autoradio_cq_vd7001n.html

Radi super. Ima cinc izlaze, pa moze da se poveze sa LCD TV, koji moze da se nadje za 6k do 7k.
Sto se tice kradje, pa neces montirati LCD kad kreces na posao ili u kupovinu, vec na duzim relacijama.
Za ovaj Panasonikov ne vidim da pise zemlja porekla. Ne bi me zacudilo da je zemljak sa Neo-m.

Keka

Sve je danas iz Kine, ali Panasonic je Japanski Kinez, a ovaj je Kineski Kinez....

Malo sam se nasalio, nemoj da shvatas sve ozbiljno. Ako radi i ako si ti zadovoljan, to je najvaznije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Citat: Mihajlod poslato 19.08.2009. - 09:02
Jedino me smara sto radio ne radi dok ne okrenes kljuc u onaj prvi polozaj. Jel to tako na svim Dacijama?

da, tako je na svakoj!

iako se to moze promjenit, zamjenis crvenu i zutu zicu sa straznje strane radia tj euro dzeka, ali po meni je puno bolje kad se mora kljuc okrenut da bi radio svirao...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vihor

Citat: DarioGTI poslato 24.11.2009. - 18:18
da, tako je na svakoj!

iako se to moze promjenit, zamjenis crvenu i zutu zicu sa straznje strane radia tj euro dzeka, ali po meni je puno bolje kad se mora kljuc okrenut da bi radio svirao...

fabricki Blaupunkt koji ide uz logana ima opciju da kad ugasis kola i pritisnes jedan taster on radi jos sat vremena i sam se gasi, a sto se tice kvalitete tog plejera, sasvim zadovoljavajuce.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

@DarioGTI: pročitaj gornje postove, nije tačno da na svim Dačijama radio ne radi bez kontakta, lepo je Brane rekao, samo što kod mene uređaj bez kontakta (u položaju zaključanog volana) radi pola sata a onda se automatski isključi da bi sačuvao akumulator od preteranog pražnjenja. Može da se ponovo uključi.

Citat: Loganovac poslato 19.08.2009. - 11:30
Kod mene fabrički ugrađen Blaupunkt radi bez obzira na položaj ključa. Naravno, kad ugasiš motor ugasi se i radio, ali može da se ponovo uključi, a kad daš kontakt radio se uključuje ukoliko je bio uključen pre gašenja motora - znači pamti stanje. Takođe, u momentu pokretanja motora se privremeno isključuje ukoliko je dotad proradio.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Evo mog iskustva sa muzikom a posto su teme vezane ...da ne dupliram.
Mozda pomogne nekom http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=400.30   :wave: