Vek trajanja i zamena gasnih dizni

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Možda je to u ovoj temi off topic, ali slažem se sasvim.

Branislav-NIŠ

Opet crkla jedna Med dizna.Prešla 37800km. Majstor kaže da je plin lošeg kvaliteta a dizne veoma osetljive.Definitivno prelazim na Landi J koje mogu da se čiste. Ako su nekom potrebne ostale 3 ima ih u oglasu.Dizne su crne....

dekiv68

Meni se čini da je to relativno mala kilometraža na kojoj crkava dizna. Da ne ureknem BRC dizne na Puntu koje gaze preko 83k km (filteri plina, oba, su zadnji put menjani na 20k km)

Andrix

Meni je svojevremeno na Loganu 1 na 30000 crkla brc dizna, zamenili mi sa polovnom jer je tada nova bila 105 e...tako i prodao auto sa 55000 km, bolje su one koje mogu da se ciste i da se menja jezgro, kao kod golfa 2 dizel, operes i teraj dalje. Zato sam i se i pozdravio sa plinom u kolima...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dekiv68

Da li se zna kakve su dizne na 0.9 LPG TCe :conf:

slavko_bgd

MED EVO,drugačije od MED koje su na Puntu  i na 1.2 16V. MED EVO su drugačije konstrukcije, odvaja se mehanički deo od elektromagneta i mogu se reparirati, što im je prednost nakon isteka garancije.

dekiv68


gav.sa

Da se i ja učlanim u klub "otišla dizna".
Danas mi je majstor rekao da mi je otišla dizna na Sanderu, plin ugrađen 2009. Prešao sam 80000 km. Prema njegovim rečima, cena dizne u nabvci je 55€. On mi nudi da stavi 4 nove dizne i polovni komp. za 150€ sve sa radom (te nove dizne ne odgovaraju mom komp. pa mora da se menja). Nudi mi i garanciju da će sve raditi kako treba 100.000 km.

dsit

Koje su dizne,koji uredjaj?

t


Aleks

Ne sviđa mi se ta varijanta. Pitaj i kod drugog majstora.

lakistrike95

Da se zapljunem i ja, nisu jos uvek crkle, ali su dve bile zapusene skroz, ociscene danas i auto mnogo bolje ide, u pitanju je landirenzo sistem, u servisu rekose da im vise nema pranja i da posle ovoga ide zamena, prane su jednom na 30 000km i sada na 52 000, kolika je cena dizni sada, neka preporuka gde ih ima povoljno?

Boban

Hajde kako reče prethodnik da se i ja zapljunem ovde sa sledećom pričom(Loganovac...nemoj da me odmah kritikuješ kao u nekom prethodnom postu).Logan je 2008godište,prešao sad 90000 i pre nekog nekog vremena primetio sam da na gasu neravnomerno radi.Kontam moram menjati filtere gasne i tečne faze jer je prošlo neke 2 god. ali sa nekih recimo 15000km jer se ne vozi svaki dan.Na benzinu radi odlično jedino kad je na gasu teže upali i kao da malo ,,zaštopa,,kad krećem prvom i drugom do 40 km dok ne prebacim u trećua posle radi odlično.Ne gasi se ne trokira ništa nešto osim opisanog.Danas sam svratio do jednog servisera misleći da treba da promeni samo filtere i da našteluje na laptopu a on kaže upali i prebaci na gas i kad je video kako radi to su dizne koje moraš menjati sve 4 plus ecu koji mora novi jer je ovaj stari pa creva i filteri 250 evra!A s obzirom da sledeće godine mora da se i menja boca šta činiti?Da li mogu da se čiste te dizne(ne znam koje su tačno,crne ,zelene ili već koje ste nabrojali ovde na ovih 5 stranica),menjati sve dizne sa ecu pa i bocu i sve završiti za nekih 350-450 evra ili neka preporuka za nekog majstora u NSu koji bi mi tačno rekao šta je mada i ja aludiram na dizne.Hvala

lakistrike95

Imao sam slican problem, posle ovog mog posta za jedno 3 meseca su crkle dizne, zamenjene sve cetiri i to na Slavkovu preporuku uzeo medove dizne, nisu zelene ovaj put vec plave. Cena je bila cini mi se 50e po komadu. Ja da sam na tvom mestu pre bih sacekao i promenio sve. Mi smo prali dizne, ali je to bilo kratkog vega i samo postapalica.

Boban


slavko_bgd

Nakon 90000km šanse su 50% da bi neko pranje dalo rezultate. Prvo, zaobiđi taj servis koji ti savetuje zamenu gasnog kompa jer je to bezobrazluk. Postoji opcija zamene MED dizni polovnim identičnim ili zamena nekim drugim tipom jeftinijih dizni zavisno od gasnog kompjutera. Činjenica je da motori najbolje rade sa MED diznama ali činjenica je i da sa drugim "zamenskim" diznama rade zadovoljavajuće. Kupovina novih MED dizni u uslovima prljavštine u plinu koja nam se uvaljuje je bacanje novca.