Vek trajanja i zamena gasnih dizni

prethodna tema - sledeća tema

Branislav-NIŠ

Majstore svaka ti cast,i ko nerazume shvatice . :dobro:

gile

Evo da se upisem i ja. Na 100kkm crkla jedna gasna dizna  :cry:. Inace uredjaj je Landirenzo i MED dizne

Loganovac

Večna joj slava i hvala, do sada je uštedela bar tri kompletna uređaja sa ugradnjom!   :pop:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja04

#48
67000 km sam prešao, benzin + plin, Stepway 1.6, Landirenzo uredjaj, vidim zelene dizne vire iza. A na oko 66000 km, možda i pre toga, je auto počeo da pravi problem na gasu, a onda i na benzinu. U ovlašćeno mservisu su mi kazali da su dve dizne skroz otkazale, a i ispirali su mi benzinske dizne jer je i na njima bilo naslaga. I da bih trebao odmah da zamenim ove dve propale dizne jer one utiču na računar automobila koji ponekada zna da "zapamti" greške sa gasnog uređaja pa da se prenesu problemi kada vozim i na benz. Trenutno se chech engine lampica pali često kada vozim i osećam da automobil štuca, ali se nikada ne gasi. Već zaštuca, pa nastavi dalje, ugasi se lampica i kao da radi normalno, pa posle nekog vremena ponovo se oglasi i zaštuca itd...

Pošto sam odlučio zameniti gasne dizne, odradiće mi u servisu u Kragujevcu, Eko Luka, interesuje me kvalitet LANDI DZEJ dizni?
Da li su bolje nego ove sadašnje koje imam (zelene)?

PS: Navodno su mi ih jednom već menjali dok su bile u garanciji, a sada ponovo su dotrajale! U dodatku sam zakačio slike sadašnjih dizni.

slavko_bgd

Tehnološki su daleko od MED dizni ali za naše uslove vožnje - odličan odnos kvaliteta i cene. Ja ih imam sad već na drugom automobilu i nemam primedbi. I da, u odnosu na MED - ne čuju se.

mladja04

#50
Zamenio sam četiri zelene dizne (dve nisu uvek lepo zatvarale, po rečima majstora, pa se je dolazilo do gušenja i nepravilnog rada) sa prethodnih slika sa novim diznama Landi Dzej (ovde je slika tih novih dizni http://www.autodelovi-gasoprema.com/injektor-landidzejkvalitet-cena). Ali kako gasni račinar nije odgovarao novim diznama morao sam i njega uzeti, polovnog, 60 evra. Izvršena su podešavanja (mapiranje odrađeno da bude idealno, na 0 takoreći, ja gledao...) i radio je kao singerica, odlično, besprekorno primao gas, nečujno radio, nečujno i bezosećajno prebacao na plin, dok ga nisam ugasio, posle nekoliko pređenih kilometara... Međutim, posle 2 sata, kada sam ponovo krenuo i prebacio ga na plin u vožnji gubi snagu, iako dajem gas ne prima, samo ide konstantnom snagom i brzinom ili čak i usporava, dok u jednom trenutku ne krene lagano da dodaje (na benzin kad u tom trenutku prebacim izvuče ga iz momenta).
Po vašem mišljenu, ili ako ste imali isti problem, šta se dešava?

Pošto sam iz Kruševca, a moram ići u Kragujevac na servis, nisam odmah mogao da se vratim nazad, pa ću za neki dan otići ponovo na štelovanje...

Keka

Vrati se i reklamiraj. Ocito je da su te propisno izvacarili. Ako su znali da te dizne nisu kompatibilne, nije bilo korektno da tih ih u startu prodaju/ugrade. Pa jos lose ugrade i podese.

Slavko odlicno poznaje Landi, cekamo njegov komentar.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja04

Naravno, dogovor i jeste da im se obratim za svaki problem. Kako sam ih kupio na kompenzaciju isplati mi se da se vratim i podesimo ih ponovo. Na moje insistiranje sam uzeo ove dizne, pošto su dugotrajnije nego ove koje sam imao. Prvi put sam u njihovom servisu, do sada sam bio u Euro car Stanić u V. Banji. I tek kada smo otvorili haubu majstor je video da je postojeći računar nekompatibilan, pa je predložio nov, polovan ili da uzemem nove iste dizne kao što su bile a koje su lošijeg kvaliteta a skuplje.

slavko_bgd

Citat: Keka poslato 01.04.2015. - 18:54
Vrati se i reklamiraj. Ocito je da su te propisno izvacarili. Ako su znali da te dizne nisu kompatibilne, nije bilo korektno da tih ih u startu prodaju/ugrade. Pa jos lose ugrade i podese.

Slavko odlicno poznaje Landi, cekamo njegov komentar.

Ako je rađeno u EKOLUKA-KEY, odnosno servis Luka-Gas u Kragujevcu, sve što znam je da te moje bivše kolege nisu ni vaćaroši ni neznalice i da poznaju taj sistem jednako dobro kao i ja. U prilog tome govori opis rada uređaja i motora na gas nakon izlaska iz servisa. Šta se desilo nakon dva sata i nekoliko kilometara-ne znam i ne želim da nagađam. Sve će se znati nakon ponovne posete servisu.

Citat: mladja04 poslato 01.04.2015. - 22:50
...I tek kada smo otvorili haubu majstor je video da je postojeći računar nekompatibilan, pa je predložio nov, polovan ili da uzemem nove iste dizne kao što su bile a koje su lošijeg kvaliteta a skuplje.

Ko je konstatovao nekompatibilnost računara i dizni?

mladja04

Citat: slavko_bgd poslato 02.04.2015. - 20:54
Ko je konstatovao nekompatibilnost računara i dizni?
Majstor koji je ugrađivao nove dizne. Kada je video postojeći računar rekao je da je on namenjen za ove prethodne dizne, dok su nove dizne novije generacije i da ih postojeći ne podržava.

mladja04

Pošto ne mogu menjati svoj zadnji odgovor pišem novi.

Danas sam završio - naštelovao nove Landy J dizne. Pri ugradnji je podešeno sve da bude na default - osnovna podešavanja. U vožnji, najčešće kada se dodaje gas, je auto gubio snagu, pa sam se danas vratio u servis (Euro Luka Key u Kragujevcu, veoma su ljubazni i stručni). Pošto je bila subota danas je radio drugi majstor, pošto mi je prošle nedelje drugi ugradio dizne. Obojica su mi objasnili sve što sam ih pitao (a mene svašta interesuje).
Pokušavao je ustanoviti problem sa isključivanjem dizni, kako softverski tako i sa prekidom dotoka gasa i svaka je reagovala na to. Što znači da su dizne bile ok. Jedino što je ostalo je bilo a obogati smešu, što je i uradio. Pa smo se provozali nekoliko kilometara i problem koji se dešavao je iščezao.
Vozio sam do kuće 100km i kad da sam seo u niva kola, nije bilo više problema sa neprimanjem gasa.

Koliko sam video u onoj mapi na računaru, povećao je neku vrednost sa 149 na 154, što mi deluje da je veoma malo povećanje a efekat neverovatan! Inače, i pre ovog novog podešavanja je mapa davala idealne rezultate, ispravno se kretala kriva kada de pridodavao i oduzimao gas.

Hvala na savetima, čujemo se....

slavko_bgd

Važno je da radi i da dobro radi.  :aplause:
Inače, tih "velikih" Landirenzo i Landi računara koji su ugrađivani u Dačije ima 2 tipa a svaki tip ima više verzija.
Svi tipovi rade sa MED diznama, a samo neki se mogu preprogramirati da rade sa drugim tipovima dizni. Identifikuju se ili preko nalepnice na kućištu ili povezivanjem na dijagnostiku i to je prva stvar koju majstor mora da uradi kada treba da menja tip dizni.
Hvala tebi na informacijama i neka te lepo služi uređaj i auto  :ziveli:

Raja

#57
I moje dizne počele da zaj*baju. Prešao sam oko 90000 sa njima, uređaj je Landi LIO2. Nakon potpale na benzin i prebacivanja na plin u leru traktoriše i trza dok
se ne zagreje. Kada se zagreje, limuzina ide i ponaša se normalno. Na benzinu nemam tih problema.


Dopuna: Danas kada sam krenuo u grad, ponovo blinka ček endžin. Motor je bio hladan i na benzinu, plin isključen iz kabine. Pardon, kokpita.  :Smiley:

Raja

Bio kod Slavkabgd juče. Turio čovek makinu na blesimetar i u najkraćem, presuda glasi: dizne jesu u lošem stanju ali nije to još za zamenu, da se iskorigovati i podesiti.
REčeno, učinjeno.

Zahvaljujem i sve preporuke.

Ps. Simptome koji su postojali opisao sam u prethodnom postu. Takodje, bio u jednom poznatom plinadžijskom servisu gde su pogledali auto i predložili tri rešenja,
     ni jedno jeftinije od 280evritja.

jasho