HD Kamera za automobil

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ne znam čemu služi ova kamera kada tako kratko snima :ne:A šta kada se krene na neki duži put?Ili je namenjena samo za vožnju kreni-stani i kratke relacije :conf:

miki-bgd

pa sad zavisi zasta ti treba. jedna od osnovnih namena je da u slucaju neke nesrece na osnovu videa skinete odgovornost sa sebe (e sad ako ste vi krivi onda moze da osigura krivicu  :rtfm: ), mada zasta ce biti koriscena, zavisi od korisnika, naravno. ako zelis da snimas duzi put, treba da odaberes neku slabiju rezoluciju, koja trosi manje memorije, ali imaj na umu da i si i tu ogranicen.

u sustini, nema razloga da neko snima ceo put (osim kako je navedeno ranije, u taksi vozilima itd..), nego snimas poslednjih x minuta, pa ako vidis nesto ili se nesto desi ti to lepo sacuvas, i idemo dalje.

video sam nekoliko videa, gde ljudi se bukvalno nabace na kola u pokretu, da izuzmem ostale situacije. pa ajd posle dokazi da se on bacio, jos mozes i u corku da zaglavis. a ovako jednostavno video kao neoboriv dokaz.

Andrix

@DejanNS@ samo bih dodao da su ovakve naprave vise nego korisne, ali da ne snimas toliko nebo, nego da se na snimku vide i coskovi od kola, za nedaj Boze. Na Cuk.padini ima jedna mala prodavnicica kamera i tu imaju neku slicnu tvojoj a cena je oko 7300 d.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ivan-bgd

Pa ako staje samo 100-inak  inuta otkud ćeš da znaš kada će ne daj bože nešto da se desi.Čini mi se da je to suviše  kratko vreme za snimanje.Jedino da se uzme neka jača kartica sa memorijom al' ne znam do koliko giga ima...

DejanNS

E sad... ne znam jel sam zapamtio sva pitanja...

Kamera je nova i nisam joj nasao najbolju poziciju vec sam bio uzbudjen pa sam je cim pre stav io bilo gde samo da vidim kako izgleda... jer sam imao pored i navigaciju i drzac za mobilni i za naocare i blutut i sto cuda... kamera ce ici gore i snimace blago ka dole, i haubu i put i sve...

datum: moze da se namesti naravno to mu je i cilj... ali kao sto rekoh nova pa em nisam ukljucio em nisam imao kad da namestam...

moze da se prosiri do 32 GB!!! pa racunajte :)

snima sekvence od 2 5 i 10 minuta...
recimo stane 12 snimaka po 2 minuta i nema vise mesta... on presnimljava prvi snimak sa novim.... cim se sudaris ne daj boze, gasis snimanje i on cuva sve do tad :) nadams e da sam objasnio...

postovacu i nocni kad budem isao negde. al ovi snimci su otprilike to, snima lepo, ko sto i vozac vidi...

uzeo sam je jer sam student saobracaja i cesto pametujem saobracajnim policajcima... tri puta bio na sudu, dva puta nisam bio krv ali sam sva tri puta dokazao u moju korist, jednom sam i izvodio policajca na suocavanje i posle ga tuzio i trazio odstetu od 30.000 din... i tako... navukao sam malo mrznju i pocinju vec bezvezna zaustavljanja sto ne smeju da rade, a drug kaze da ova kamera smiruje situaciju... jer ako policajac zna da snimas ili ne zna ali se na snimku bar cuju i tvoj i njegov glas... ti to mozes da koristis na sudu...

ivan-bgd

Ako te ne optuže za neovlašćeno snimanje :lau: :gun:

DejanNS

#21
Fotografije ili zvučni, odnosno zvučni i video snimci mogu se koristiti kao dokaz u krivičnom postupku, ako je utvrđena njihova autentičnost i isključena mogućnost fotomontaže ili videomontaže i drugih oblika falsifikovanja fotografija i snimaka i ako su fotografija, odnosno snimak napravljeni uz prećutnu ili izričitu saglasnost osumnjičenog, odnosno okrivljenog, kada se on ili njegov glas, nalaze na fotografiji, odnosno snimku.

I fotografije, zvučni, odnosno zvučni i video snimci sa čijim se pravljenjem nije saglasio osumnjičeni, odnosno okrivljeni, ako se on ili njegov glas nalaze na fotografiji, odnosno snimku, mogu da se koriste kao dokaz u krivičnom postupku, ako se na fotografiji, zvučnom, odnosno zvučnom i video snimku istovremeno nalazi i neko drugo lice, odnosno njegov glas, koje se prećutno ili izričito saglasilo sa pravljenjem fotografije ili zvučnog, odnosno zvučnog i video snimka.



isto vazi i za prekrsajne postupke... znaci, ne sme da mi zabrani da snimam, a dokle god snimam ponasace se ko gospodin policajac  :Smiley:

duster

Dobio sam pre par meseci takvu kameru HD 720P. Probao sam je po kući kao običnu kameru pošto ima i svoju bateriju. Korektan snimak. Pošto je ne koristim stavio sam je u naše male oglase pa pogledajte. Činjenica je da je to potrebno. Snimaju oni nas moramo i mi da imamo neki kontra argument.

Vladimir

Da ne otvaram novi topic, iskoristicu ovaj.
Odavno merkam da kupim neku od ovih kamerica za auto, i nakon sto sam procitao gomilu recenzija na netu odlucio sam se na kupovinu ove:
http://www.ebay.com/itm/370805178821?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Platio sam je 54,99 dolara sa ukljucenom postarinom.
Brat Kinez je stavio cenu od 10$ na posiljku pa je posto je malo veci paket pobudila interesovanje carine tako da je naplacen PDV + troskovi otvaranja-doduse, imao sam srece pa nisu na netu nasli pravu cenu pa su je racunali na 25 dolara i ukupno mi naplatili 540 dinara.
Ukupno me sve kostalo oko 5.200,00 dinara.
Otkako su, kad je uveden PP kod nas, poceli da naplacuju PDV stigla mi je gomila paketa i ovo mi je prvi put da su mi nesto naplatili.
Juce i danas sam isprobavao kameru i ja sam vrlo zadovoljan i kvalitetom izrade kao i kvalitetom snimka.
Odabrao sam da pravi snimke od po 10 minuta u HD rezoluciji od 1080p, i jedan snimak otprilike zauzme oko 1 gb.
Podrzava Micro SD kartice do 32 gb, mada ja trenutno koristim karticu od 16gb i na nju moze otprilike da stane oko 150 minuta pre nego sto pocne da presnimava.
Nisam isprobao koliko dugo moze da radi na ugradjenu bateriju, a posto sam je povezao kablom na upaljac automatski se ukljuci i pocne sa snimanjem kad startujem auto a iskljuci se kad ugasim motor, tako da nema opasnosti da se presnimi nesto vazno.
Naravno tu je i mod fotoaparata, a tu je i vreme/datum.
Moram jos da isprobam kakav je nocni snimak, ali sam za sada vrlo zadovoljan kvalitetom slike i zvuka.
Na kameri postoji i HDMI prikljucak a u paketu se dobije i HDMI kabl pa moze da se poveze direktno na TV i da se gleda u ful rezoluciji.

mladja73

Bilo bi lepo da uploadujes neki video, da vidimo kvalitet snimka.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VaskezNS

Ovih dana sam nabavio kameru za auto. Odmah da budemo jasni - s obzirom da kvalitetne kamere mogu da budu izuzetno skupe, ja sam odabrao jednu "no-name" low-cost verziju koja se trenutno obilato nudi na kupindu za par hiljada dinara:

http://www.kupindo.com/Prateca-oprema/16185061_AUTO-KAMERA-sa-infrared-diodama-snima-put-i-nocu

Nije prevelika, otprilike je kao pakla cigara. Uz nju dobijate vakuumski nosač, bateriju, USB kabl i kabl za napajanje (preko auto-upaljača).







Kako je samo jedan priključak za upaljač u autu a može vam zatrebati još koji (za navigaciju npr), uzeo sam i "razdelnik":



Koliko novaca, toliko i muzike - kamera je obična VGA i nema nikakve veze sa "HD", takođe ni ugao snimanja nije ni izbliza 120 stepeni.

Snima ciklično na SD karticu (kupujete je odvojeno) u ciklusima od po 2/5/10 min, kako već odaberete. Snimanje započinje automatski po pokretanju motora/davanju napona na priključak upaljača i zaustavlja se oko 5 sec po prestanku ovog napajanja.

Funkcija kao što je npr "noćno snimanje" uz IR diodice je sasvim skromna pa i nije nešto posebno primenljiva. Ovu opciju slobodno isključite iz menija.

Opcija snimanja "na pokret" funkcioniše, ali ako to želite da izvedete u autu u smislu "sačekuše", neophodno je da izvedete "hard-wire" (stalni napon na kameru) s obzirom da rad samo na bateriju ne traje dugo.

Kamera ima i mod fotoaparata i sound-recordera, ali nisam siguran koliko bi vam to bilo od koristi.

Još jednu ocenu ove kamere možete naći i na:

http://users.tpg.com.au/agnet/cam1.html

Ima po netu podosta komentara, što pozitivnih, što negativnih ali sve u svemu - eto još jednog gedžeta koji će u bliskoj budućnosti najverovatnije postati deo standardne opreme.

Za kraj evo i jednog mog test snimka od juče:

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

 :aplause:

Komsija, sasvim pristojno izgleda i funkcionise. Upravo takvu sam gledao, sad sam cvrsto resio da se ponovim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ne snima loše noću. Zahvaljujući kolegi Vihoru koristimo (rekao bih takvu) kamericu već godinu dana.  :wave:

mladja73

Citat: VaskezNS poslato 17.11.2013. - 16:30
Snima ciklično na SD karticu (kupujete je odvojeno) u ciklusima od po 2/5/10 min, kako već odaberete.

Da li to znaci da nakon 2/5/10 min ona presnimava ono sto je snimljeno? Koliku SD karticu koristis?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VaskezNS

Citat: Veterinar poslato 17.11.2013. - 21:58Ne snima loše noću. Zahvaljujući kolegi Vihoru koristimo (rekao bih takvu) kamericu već godinu dana

Ovo je diskutabilno - ja lično nisam prezadovoljan noćnim snimcima (mogu se videti ovde http://users.tpg.com.au/agnet/cam3.html), i oni umnogome zavise da li je snimak pod uličnim osvetljenjem ili u mrklom mraku. Ali još jednom podsećam - ovo je "no name" proizvod i svakako je fake (imitacija kućišta kamere) poznatijih modela HD DVR 027 i H-198 koji jesu HD ali i koštaju i nekoliko puta više.

Citat: mladja73 poslato 17.11.2013. - 22:00
Da li to znaci da nakon 2/5/10 min ona presnimava ono sto je snimljeno? Koliku SD karticu koristis?

Da, pravi AVI fajlove od po 2/5/10 min i kada napuni memoriju kartice briše najstariji i upisuje novi fajl. Ja sam za početak ubacio neku staru od 1GB koja "pamti" najviše oko 6-7 fajlova od po 2min (jedan fajl je oko 130MB). Sa 4GB karticom dobilo bi se otprilike tu do jednog sata snimanja pre "overwrite-a" najstarijeg fajla, a video sam na netu da ljudi često koriste 8GB kartice i cene da im je to sasvim dovoljno za "ako zatreba" izvlačenje snimljenog materijala sa kartice.

Ovo je mesto za sLogan ;-)