HD Kamera za automobil

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

PRESTIGIO RoadRunner HD1
HD Kamera za automobil - PRESTIGIO, model RoadRunner HD1, Zahvaljujući ovoj HD auto kameri možete snimiti i pregledati svaku situaciju bez obzira da li želite da pratite ljude u automobilu ili da sačuvate ono što se dešava na putu ispred vas. Kamera ima širok ugao vidljivosti (120 stepeni), ekran dijagonale 2.5", Night Vision, automatsko snimanje pri startu motora, detekcija pokreta, snima u HD rezoluciji u AVI formatu...
http://www.prestigio.rs/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder/Roadrunner_GH1


Sta mislitie o ovom?

   

   
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

Korisna stvar u svakom slucaju. KOliko kosta?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

Jednog dana svi auti će to morati imati kao danas ABS ili kamioni što imaju tahograf. Samo će zapeti kod ovih što su u vlasti a ne vole poštovati saovraćajna pravila, isto važi i za tatine sinove.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

U nekim državama osiguravajuće kuće zahtevaju posedovanje ovakvih kamera u kolima, naročito za luksuzna vozila.

Aleks

U pretposlednjem broju Auto Bild-a sam procitao clanak o ovoj kameri. Jako prakticna i korisna stvarcica. Pise da je cena u inostranstvu oko 65 eura.
Dal' postoji nesto na ovome svetu da se kod nas moze kupiti jeftinije?!  :banghead: :banghead: :banghead: 

ppejic

bila je na limundu, bas za 6500din

DejanNS

Evo od danas sam ponosni vlasnih bas ove kamere... 60e kuplejna u Media Galaxy, u Kluzu (Rumunija).

Kamera je odlicna uz par malih zamerki:

- dimenzije su malo vece
- izgleda kao igracka
- presnimljava snimljen materijal (u krug) ali to cu pravazici vecom karticom (ova je iz mobilnog)
- ne dobija se kartica uz proizvod
- svi gledaju u nju ko da vanzemaljca vozim  :kava:

pohvale:

- dosta velik ekran za kamericu
- sirok ugao snimanja
- jak drzac za staklo
- svi potrebni kablovi

miki-bgd

nisam siguran da li je to isti uredjaj, ali evo u tehnomaniji ima za 6500

http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-kamera-za-auto-pcdvr720p.html

DejanNS

#9
To je ta, ista! Ne znam da procitam ime kamere, al uporedio sam slova i identicno je sve  :Smiley:



evo snimak koji sam danas napravio  :kava:

miki-bgd

e pa super :)

jes da tek treba da kupim kola, ali planiram ovo da uzmem. cini se da u nekim situacijama moze da pomogne i to mnogo.

video je sasvim ok, jedino sto su povremeno oblaci plivali malo, ali je to verovatno zbog nakrivljenosti soferke, sta ja znam.  :bonk:

ono sto me interesuje koliko guta memorije po minutu? neka procena, okvirno... kao i koliko drzi baterija, bez punjenja?

DejanNS

Evo recimo ovaj snimak... odabrana je maksimalna rezolucija, HD je snimak, 3min40sek = 280MB...

Plivaju oblaci i zbog soferke i zbog ovog ugla snimanja od 120 stepeni... Moja procena, a znam koliko i ti  :whistling:

Za bateriju ti ne mogu reci, jer je jos nisam punio... ali ima punjac koji se ukljucuje u "upaljac" tako da opusteno  :kava:

Keka

Dobro zdere memoriju  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Opcija datum-vreme u slici, ne postoji ili nije uključena ?

I mogao bi da postuješ kada uradiš noćno snimanje, da pogledamo vidi li se ikako  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

#14
znaci u tom rezimu ide oko 1.27MB po sekundi. u pancevu sam skoro pazario micro sdhc karticu za oko 700 din od 8GB, znaci na tu karticu bi stalo okvirno oko 100 minuta, cisto ako nekog zanima racunica  :write:

naravno, uz neku slabiju rezoluciju bi islo i manje memorije, ali to se vec treba igrati pa podesiti kako kome odgovara.

da dodam, da uz one modove od snimanja poslednjih x minuta, ova kolicina memorije je sasvim oke.  :ziveli:

edit:

@VaskezNS
evo imas na ovom videu night mode, krece od 30 sekunde -> http://www.youtube.com/watch?v=_4fEacJ6Oi8
a ima i na ovom -> http://www.youtube.com/watch?v=C8sR-5gTTrc
trebalo bi da je to isti uredjaj