Volan se ljušti

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Kod mog Sandera volan se ljušti dosta intenzivno... Garanciju sam davno batalio a sada bi možda bila od koristi  :ljut:. Star dvije godine i ima 88 000 km a nema servo.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#1
Citat: Zoran poslato 10.10.2011. - 21:17
...a nema servo.

Mozda je to presudno...  :)

goran79

88.000km u dvije godine? pa  nije ni cudo da se ljusti.jos ako ti se ruke znoje....

Svarog

Ima dobrih i prijatnih obloga volana za male pare, a i lakše će ti biti pošto nemaš servo.  :driver:

Loganovac

Po mojim proračunima držao si ruke na volanu negde oko 2200 sati (88000km podelio sa prosečnom brzinom od 40km/h). Neko bi autoputem za to vreme prešao 250.000km! Još ako usput istovaruješ one poklopce šahtova...  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Ja nešto nisam ni siguran da bi to priznali u garanciju, tako da...kupi ti lepo oblogu za volan i tako ih menjaš na svakih godinu dve i nema glava da boli.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Nikolagavijal

Sa tolikom godišnjom kilometrazom si mozda mogao da razmisliš i "progutaš" garanciju! :ne:

Vladan

Ja sam presao 30k i isto mi je volan osljusten ali su mi rekli da to ne podleze garanciji. (isto nemam servo)
:)

Zoran

Hvala, sada mi je srce na mjestu  :to:.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Ja imam servo, ali svakako razmišljam da po prvim znakovima trošenja volana obložim isti kožom. Valjda neće biti veći problem skinuti volan, a nije ni posebno skupo 50 eurića.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Shone

ljusscenje volana i kod mene 25000km i dve godine sandero,reklamirao vozilo u garanciji,uvazili .cekam zamenu

Aleks

Shone, u kom servisu su ti uvazili garanciju?  :ziveli:

Drajver

Možda je ovo na šta je @mladja73 uputio najbolje rešenje. Jedino ne znamo kako se eko-koža ponaša prilikom eksploatacije. Ima li neko ko je odradio ovo i kako deluje? Što se tiče obloga volana - ja sam ih kupovao ko blesav, prirodno se mnogo znojim tako da su propadale ko čarape, još kada se iskrza onaj unutrašnji obod od plastike...strašno!  :cekicem:

krle

#14
Koliko me sećanje služi, autor (icatenej)  ovog projekta  je rekao da je eko koža ispucala posle nepune dve godine.



Sa "starog" foruma:

Citat: icatenejPosted: Thu Nov 20, 2008 10:41 pm

He, he... Internet je čudo... Nisam imao pojma da i posle dve godine od trenutka kad je nastao ovaj fajl još uvek može da se nađe na Netu... U međuvremenu, eko koža se izlizala, tako da sam skinuo staru navlaku i nabavio pravu kožu da probam sa njom... Još samo da nađem vremena da se pozabavim sa tim... :)