TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Tokom vikenda posetili smo Sjenicu. Rekao bih da je ovo bio težak vikend za Logana, jer je vožen van asfalta mnogo (ukupno, na različitim vanasfaltnim putevima oko 40 km), a zbog radova kod Ljiga proveo je mnogo vremena u stani-kreni kolonama, gotovo svo vreme je bio sa uključenom klimom, a zbog servisiranja bebe radio je i u mestu dugo. Ipak, potrošnja više nego odlična, jer je na prazan rezervoar sipano 35.43 l plina koje je motor potrošio nakon 411 km. To je prosečna potrošnja od 8.62 l/100 km, bez značajnog udela benzina, pošto je prilično toplo, pa motor počne da radi na plin već na parkingu.

Zee

Samo Beograd, naravno kratke relacije, ovaj moj pojede oko 11,5L TNG-a, da se ne lazemo. 
Dok sam merio namerno sam grejao auto dok ne prebaci na tng(znam da ne valja).
BeMzina je u istim uslovima trosio oko 10 litara.
Da ga jbm, nije Bog zna sta, ali kako je bilo ja sam zadovoljan.
Ajd u zdravlje   :ziveli:

ninja

Тренутно сам задовољан потрошњом бензина и гаса заједно и не видим где би могла бити негативна. Константно користим клима уређај. Кликните на слику испод да бисте видели детаље о мојој километражи. Лепо се одморите!

mali.alen

Sandero 1.4 u mješovitoj vožnji oko 9 litara plina, otvoreno oko 8 litara.

Loganovac

Juče sam dosuo 39 litara gasa, kilometraža 476. Znači 8.2/100km (na bordu kaže 7.4/100). Benzina možda kilo-dva za potpalu. Vožen 210km magistralnim putevima, 100km autoputem, ostalo lokal. Idi begaj...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Mislim da je čak i mnogo dva kila benzina, prilično je toplo ovih dana, al ajd da ne cepidlačimo.
Obrni-okreni  :too:

Veterinar

Za poslednja tri dana sam prešao 2400km. Kada bi nestalo plina vozio sam na benzin, ali i kada bi se promenili uslovi u saobraćaju (radovi i sl.). Vodio sam evidenciju o tome (tako mi je putovanje još interesantnije), pa mogu da napišem sledeće: Logan MCV 0.9tce, nešto ispod maksimalne nosivosti (kome se da da čita, pisao sam sve, objektivnosti radi)*, krovni kofer, putna brzina 130km/h po brzinomeru (klima uključena 2/3 pređene kilometraže), brzina prilično konstantna, potrošeno je 148 l plina na 1566km, prosek 9.45. Ne znam kako zvuči to, ali to je oko 6 evra ili manje na 100km, tako sam sam zadovoljan jako.  :to:


*Pet putnika (oko 350kg) sa ozbiljnim prtljagom (pet kofera, četiri ranca velika, jedan manji, moje stvari koje inače držim (počev od 10l vode za svaki slučaj) i gomila sitnica uz ručni prtljag), pun krovni kofer, pun benzinski rezervoar.

Vladan P

Za te uslove potrošnja je taman kako treba da bi čovek bio zadovoljan  :to:
Zajedno smo skupa !

Zoran

Čestitam za pređenu kilometražu.
Potrošnja je taman u skladu sa uslovima vožnje (brzina i opterećenje ).
Čestitam za ovih 10 litara vode.  Toliko si pedantan da bi se kladio da je tih 10 litara podijeljeno bar u 2 kanistera. . .  :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

gari1809

Za pređenih 2295 km kombinovane vožnje grad 60% i 40% otvorenog puta sipano je 235,13 litara gasa stim da u boci sada imam još nekih 20-ak litara To mu dođe da troši oko 9,36 l/100km. Postoi android aplikacija za telefon Fuelio u kou unosite stanje kilometar sata, količinu sipanog goriva  i cenu istog i aplikacia na osnovu toga pravi statistički izveštaj o svemu i svačemu. Preporuka za aplikaciju, a inače vozim logana 1.4

szs

Citat: Veterinar poslato 28.05.2018. - 23:50
Kada bi nestalo plina vozio sam na benzin, ali i kada bi se promenili uslovi u saobraćaju (radovi i sl.).....
potrošeno je 148 l plina na 1566km, prosek 9.45.
I koliko benzina je potrošeno?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

#686
Ne znam, krenuo sam sa punim benzinskim rezervoarom, skinuo tri crtice, ali necu dosipati benzin kako bih video koliko je potrošeno. Na benzin sam vozio u raznim uslovima, a samo po Pragu sam prešao na benzin oko 140km, nisam imao krune (a tamo gde sam mogao da zamenim evre racunali su 22% proviziju (bez sale)), a nisam imao slobodnog vremena da ga trošim na traženje menjačnica.
Računica vezana za plin se odnosi samo na potrošnju plina u opisanim uslovima i tada nije potrošeno ni kapi benzina.

@Zoran
Da, na dva mesta po 5l, jedna iz cesme (za pranje ruku i sl.) i jedan kupovni balon, za dosipanje u flašice.  :to:

Pošto je to sve off topic u ovoj temi, nastavljamo sa potrošnjom plina.  :wave:

jasho

Vraćao se iz CG sipano u EKO Kotor pun rezervoar, dopunjeno nakon 230 km u EKO Pljevlja potrošeno 17,8 l tng ili 7,73l tng na 100 km, opet sipan pun oko 33l, ostao bez TNG nakon 456km potrošnja 7,24l tng na 100 km, razlika u potrošnji je što je od Kotora do Pljevalja planinski teren i skoro sve vreme uspon brzina prosek oko 60km/h, dok je od Pljevlja do uglavnom ravan teren prosečna brzina oko 80km, čak je bilo  i vožnje autoputem nekih 100-njak km,120km/h prosek brzine, što znači da je potrošnja bila i manja od 7,24l na otvorenom putu, jer na auto putu troši oko 10l na 100km. :ziveli:

MitarMrgulic

Čitajući ove postove, nešto razmišljam, slijedeće auto moje ili suprugino imat će fabrički TNG, sve sam imao kombinacije u vozačkoj karijeri, ali plinaša nikada, pa da vidim i ja kako je to...

U suštini, kako vidim, ta potrošnja se vrti oko 9 l (od toga 90% plin i možda 1 l benzin), što znači kad se cijene uporede, da je to kao diesel koji troši 4.5 l ili tu negdje.

Imam jednog 1.5 dci u kući i u gradskoj vožnji vrti se oko 6 l diesela, na otvorenom ide oko 4,5 l.

U suštini, nove Dacie sa TNG su nešto jeftinije od diesela, tako da se računica, siguran sam, isplati :)

szs

U SRB ne možeš da uzmeš Dačiju sa TNG  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella