TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ja sam danas oborio neslavni rekord: autoput, 120-130 km/h + klima + ventilator na 3, po BC prosecna potrosnja 9,5   :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#61
E to sam zaboravio da napišem, board mi redovno pokazuje manju potrošnju kad vozim na gas, ali ne mogu da uklavirim koliko - između 10 i 160%  :Smiley: (u'vaćen je i na -20%)
Trenutno pokazuje 7.0 l/100km, resetovan na početku navedene ture kad sam i sipao gas, ali laže kao pas! Inače sam i ja vozio sve vreme sa uključenom klimom, naravno...


P.S. Ali sam primetio da što brže vozim sve više laže!   :rtfm:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Da ali moj ne laze, plafon pokaze 10% manje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

Tek ugrađen plin, potrošio dva rezervoara, 10L po gradu, klima radila možda trećinu vremena (s napomenom da sam često upadao u kolapse zbog rekonstrukcija širom Beograda). Videćemo kako će se pokazati na otvorenom. Sve u svemu, očekivana potrošnja.

:wave:

ppejic


miroleca

Sa novom količinom od 35 litara prevezao 400km, od toga 90km otvorenog puta, ostalo po gradu (klima po potrebi). 8.75 l/100km
Moglo bi to još niže, kada ženska ne bi vozila kola  :lau:

Pozdrav !!!

mladja04

#66
Citat: miroleca poslato 29.08.2010. - 16:34
Moglo bi to još niže, kada ženska ne bi vozila kola  :lau:
:aplause: :aplause: U pravu si.  :ha: :banghead: :cekicem:

Stepway - predjeno 340km, pola u gradu, druga polovina na auto putu sa klimom na 3 i 2, trojica u kolima, tj. teret oko 250kg, potroseno 37l plina sto mu dodje oko skoro 11l plina za kombinovanu voznju. Jos malo pa ga vozim na prvi plinski pregled, trenutno sam na oko 750km predjenih i do 1000 ga vozim na benzin.  :wink:

slavko_bgd

Zadovoljan potrošnjom?

I što voziš 250 km na benzin?

Pozdrav!

vojo76

Da i ja upišem zapažanja sa dužeg puta

Put na more sa 5 osoba (2 dece) i 100% punim gepekom i još poneka torba:)

Novi Sad - Čanj  preko ibarske - 604km bez klime
  - 37.5l po BC-u što mu dođe 6.2l/100km (ili 7.1 l/100km TNG)

Vožnja po primoriju - 186km non stop klima
  - 22l po BC-u, 11.8 l/100km (ili 13.5l/100km TNG) - velike gužve, šta reći :)

Čanj - Novi Sad - 512km preko Valjeva bez klime
  - 32l po BC-u, 6.2 l/100km (ili  7.1l/100km)

Ukupno 1302km sa 105lit TNG-a - 60eur putni trošak za 5 osoba  :woo-hoo:

Zaključak: vrednosti po BC-u su 15% manje od realnih kada je TNG u pitanju.



Čovek prosto mora da voli TNG-a :)

Loganovac

Ne razumem ovo poređenje potrošnje TNG-a i benzina. Jel si ti to dva puta prelazio istu relaciju, ili si nešto računao?

Zaključak...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vojo76

Prosto sam izračunao

Ovako:
  Kao što vidiš BC mi je pokazao da sam potrošio 91.5 lit za ceo put tamo i nazad.
A ja sam sve ukupno utrošio 105 lit TNG-a (sa punim rezervoarom krenuo i napunio kada sam se vratio)

I ovoga sam izračunao da je razlika onih 15%.   91.5 * 1.15 = 105

Sada više ne gledam na one lampice za nivo gasa već samo na BC
Meni stane 37lit TNG-a i kada mi na BC pokazuje da je potrošeno oko 32 lit znam da je prazan

Loganovac

Sad je jasno.

Ali, ne mora da bude tačno, jer BC pokazuje koliko bi benzina potrošio sa tim režimom otvaranja dizni. Međutim, kako ECU koriguje trajanje impulsa prema lambda sondama čak i kad ide na gas, izlazi da bi ovaj podatak mogao da bude tačan samo u slučaju idealnog mapiranja gasnog kompjutera, što nikad nije slučaj. Međutim, kod tebe je to izgleda blisko realnosti.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzaga

Na Crno more (Nesebar) i nazad (sa obilaskom nekih lokacija na obali Crnog mora) prešao 2.000km, prosek 8,15l/100km plina sa brzinama na autoputu u Srbiji oko 120km/h (GPS) a u Bugarskoj 130km/h(GPS).

U Beogradu je prosek za 100km puta 9,44l plina+0,4l benzina.

wvojin

BGD - Krf - na krfu oko 700 km - AR - BGD. Predjeno ukupno 2650 km. Ne znam prosecnu potrosnju jer nemam BC i jer sam jednim delom vozio na benzin zbog onog strajka.
Plin sipan u Ioannini (cena 0,65 €/L), sa 50L presao nesto manje od 700 km, voznja 120-130 km/h.
Plin sipan u Nisu na AMSS pumpi, sa 40 litara presao 556 km.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Prosecna potrosnja na Grcki TNG i nas je skoro identicna, sto treba da znaci da je nas TNG solidnog kvaliteta  :hihi1:

Voleo bih da vidim poredjenje sa Madjarskim ili Bosanskim TNG.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!