TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

skiter69

evo i ja da se priključim. vozim stepway-a 1.6 benzinski motor sa ugradjenim  TNG.plin je od prvog dana. kada sam preuzeo vozilo sa tadašnjim parametrima trošio je oko 12,5 do 13L. nakon predjenih 1000km otišao sam u servis i tražio da mi promene parametre jer smatram da je potrošnja velika. sada troši 10L pri komb. vožnji. a po gradu opet dostiže neprihvatljivu potrošnju. planiram ponovo da ga odvezem da mi promene parametre,jer je i motor sada dosta lenj.naravno da znam da ne može "i jare i pare", ali mislim da može bolje od trenutnog.
da li mi neko može pomoći nekim savetom na šta da im skrenem pažnju, i koja bi to bila optimalna potrošnja za ovaj auto :help:

Keka

Obican Sandero 1.6 trosi u gradu 10,0 litara benzina (po katalogu). Stepway mora da trosi trosi vise, uzmimo 11,0 litara benzina. To je oko 12,0 litara gasa.

Dalje, uredjaj se steluje tako da motor radi pravilno, a potrosnja zavisi od stila voznje, kvaliteta gasa i mnogih drugih faktora. Ukoliko ti uredjaj budu stelovali da imas malu potrosnju, motor nece raditi kako treba, imaces siromasnu smesu, auto ce se vuci kao slinac, ti ces jos vise da stiskas gas, povecaces potrosnju, dodatno ces termicki opteretiti ventile i rizikujes skuplje kvarove.

Promeni majstora (idi kod Pere u Tavankut, neka nasteluju kako treba, a za potrosnju ne brini. U svakom slucaju je jeftinije nego na benzin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


skiter69

to što si rekao za opterećenje, u potpunosti si u pravu. jer je to i razlog zašto hoću da mi menjaju ponovo parametre. sada imam veliki broj obrtaja pri maloj brzini, i motor se "muči". rešavam problem ovih dana

Keka

"Veliki broj obrtaja pri maloj brzini" nema veze sa gasnim uredjajem. Da tebi ne proklizava kvacilo?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Na 533km, iskljucivo gradske vonznje, od toga 50% sa klimom 10.25L/100km. Ja sam   :lux:
Uskoro krecem put CG preko Zlatibora... cemo videti onda


Peja

Boka

Vlasotince -Radovici u CG i nazad , potrosnja mi se uhvatila 8l plina. Klima je koriscena vrlo malo samo kroz Podgoricu, auto pun ko brod, uglavnom normalna voznja ali je bilo i 3-4  puta voznja na uzbrdicama u trecoj na 5000obrtaja ( oko 100mkh) tek da nekim TDi masinama pokazem da je Logan auto za  :respect:. Ja sam zadovoljan i potrosnjom i cinjenicom da uopste nisam osetio umor kao sa nekim ranijim autima.  :lazy:

naca24


Moje iskustvo...Logan 1.4 amb.... 2005god presla 61000km   ugradnja plina je bila posle 2-god garancije...

Ka Grckoj.......nas plin.......7.5 l / 100km   pri   90km / 5 brzina..... jedino malo vise je bilo oko Soluna 130/140 km

U Grckoj, njihov plin.......  6.5 l / 100 km ali to nije bilo brze od 90km

Sada, ovde, gradska voznja..... 7.7 l


Sipam na Eko, OMV.....




Loganovac

7,7 litara u gradu je za Riplija. Da li je to pokazivanje borda ili je mereno između dva punjenja rezervoara?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

naca24

Citat: Loganovac poslato 02.08.2010. - 07:12
7,7 litara u gradu je za Riplija. Da li je to pokazivanje borda ili je mereno između dva punjenja rezervoara?

izmedju 2 rezervoara....

koliko sam citala, na ovom forumu da taj putni kompjuter ne meri potrosnju gasa? ili se varam

Samo jos da kazem da to nije cista potrosnja gasa...on kada upali, treba mu malo vremena dok ne prebaci sa benzina na gas...valjda dok se ne zagreje

i da....

To je potrosnja za leto

Zimi trosi od 8.5 do 9l ....gradska voznja


krle

#54
Citat: Loganovac poslato 02.08.2010. - 07:12
 Da li je to pokazivanje borda...   ?

  :zloca:

Nema bord:

Citat: naca24 poslato 02.08.2010. - 06:51
 Logan 1.4 amb....  

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Nis-Pojate-Kruševac-Kraljevo-Užice-Zlatibor-Prijepolje-Bijelo Polje-Podgorica-Sozina-Petrovac-Budva-Petrovac-Jaz-Petrovac-Budva-Petrovac-Kotor... tu je propištao. Ukupno potrošeno 55L TNG. Dve osobe u vozilu, klima 70% kilometraže.

Prosek 7.6L/100km  :lux:  Plin kupljen u Nišu kod Messer, u Prijepolju na LUKOIL.

Za povratak tek trebam napraviti kalulaciju, čekam da propisti.....

Peja

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Budva-Petrovac-Sozina-Berane-N.Pazar-Jošanicka banja-Brus-Prokuplje-Niš, 3 odrasle osobe, klima sve vreme na "3" ventilacije,  uzbrdo u 3 brzini na 3000rpm

Prosečna potrošnja 8.1l/100km        :hall: :hall: :hall: :hall: :hall: :hall: :hall:   

Prosecna brzina 50km/h

Peja

Loganovac

Požarevac -autoputem- Beograd - Grocka - Požarevac -autoputem- Beograd - Padinska Skela - Pančevo - Kovin - Požarevac , gradska vožnja po Požarevcu i Beogradu, ukupno 400km, još nije na rezervi. A kad bude na rezervi, imam za još stotinak kilometara najmanje. Rezervoar 53L, sipam dok ne "čvakne" - 42L. Autoputem 80% 120km/h, 20% 140km/h, uzbrdo (Bubanj potok) četvrtom na 4000rpm. Znači, sve u svemu, videćemo koliko je ispod 8l/100km tek kad ga ispraznim i ponovo dopunim. Ne znam šta mu je...  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.