TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

vojo76

pozdav za sve

da li mi neko može reći kolika je prosečna potrošnja pri vožnji na TNG, u gradu i van njega?
interesuju me podaci i za 1.4 i 1.6 motore

hobbista

Ovo moj čudo ne silazi ispod 11 po gradu (inače 9-9,5 benzina) bez klime.
Do Subotice i nazad, sa klimom oko 9.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Danas sipao TNG, prosecna potrosnja 7,8 l/100 km TNG-a.

Ranije je bilo manje, izgleda je u poslednje vreme TNG ocajnog kvaliteta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ajd jos jednom.
Grad - taxi 11-13
Otvoreno - nesto ispod 8 (Grcka i nazad)
PS 1,6  8v

ppejic

Prvih potrosenih 12+30L MOL TNG-a:

Potroseno 39L na:

120km 5 osoba + AC u brdovitoj voznji
284km grad + AC

Prosek: 9.65L/100km za 70% grad. + 30% vangrad.

Peja


taxista1974

1,4 taxi, u gradu od 10 do 13, ubise ga brdo i klima, na otvorenom od 8 do 9,5. Sta cu kad mi se "turbina" pali tek na 4000 obrtaja.

dsit

Treba imati u vidu i koji je grad u pitanju. Potrosnja u gradskoj voznji u  bg-u nije ista kao u zr-u na primer.

Keka

Onda sam ja sa 7,8 odlican, a vec sam hteo da se bunim  :hall:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran960

#8
Sto se tice potrosnje kod mene stanje je sledece.Plin sam kupovao iskljucivo na Eko pumpi iako u Pirotu ima dosta pumpi.Dosad sam sa 74 l. plina krenuvsi sa nule preso 1035 km sto iznosi negde oko 7,2 na sto predjenih km.Kod nas u gradu sigurno nema tolike guzve kao u vecim gradovima tako da smo mi povlasceni sto se tice potrosnje. Sto se tice tih 1035 km.stanje ovakvo>Pirot-Bor(2x140)do sela(2x14) do posla (2x4) to je bilo moje kretanje u toku te kilometraze. S
vakako moram biti zadovoljan jer je razlika u ceni velika.Motor 1.4 .
Plinski uredjaj Tomaseto Kom Stag 4 Poljski. :lux:

batazvezda

Ja ganjam MCV 1.6 16v , i prosečna potrošnja je oko 10 lit. / 100 km. Uopšte ne pazim na pravilnu vožnju (šaltanje) iz razloga ne što sam loš vozač, već zato što je cena TNG 43 din. Zimi troši oko 11 lit/100 km a otkako je napolju preko 15 stepeni potrošnja pod klimom mi je oko 9 lit/100 km. Sve u svemu , bitna je prosečna potrošnja  za duži vremenski period (6 meseci), a ne kolka je u gradu,a kolko na otvorenom.
Prosek je prosek a kod mene glasi - za prvih 15 000 km. prosečno trošim 10lit / 100 km. Još nijedan pumpaš nije čuo drugu reč osim - SIPAJ PUN .

ppejic

#10
Nis-Zlatibor-Stopica pecina-Zlatibor-Nis  = 576km, vozeno bez izivljavanja, 2 osobe, pun gepek, AC sve vreme.

Potrosnja prosecna: 7.8l/100km
Na BMB prosle godine oko 6.5l/100km

:woo-hoo: :lux:

TNG kupljen kod NIS .

Peja

Loganovac

Taman 20% više, uklapa se u teoriju.  :D
Dobro došao nazad.  :wave:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

markonikolic83

Kragujevac-Cacak-Uzice-Zlatibor-Kokin Brod-Prijepolje-Bijelo Polje-Mojkovac-Kolasin-Podgorica-Cetinje-Budva-Tivat-Kumbor(tacno 500km).
Cetiri osobe i pun gepek stvari,ukupne tezine 550 kg.Klima upaljena pred granicu sa Crnom Gorom(radila oko pola predjenog puta).Normalna voznja,par preticanja,oko pola sata rada u mestu sa klimom....
Potrosnja tacno 7 l na 100km(plina).Ja prezadovoljan. :dobro:

Kumbor-Tivat-Budva-Sutomore(tunel Sozina)-Podgorica-Danilovgrad-Ostrog(prelazio 16 km oko 2 sata,guzva,stajanje u mestu)-Niksic-Savnik(peo se kao lud pa posle silazio,krivine su i po 500 stepeni :dance:)-Durmitor(peo sam se 70-ak km prvom i drugom,put malo siri od auta,ali na vrhu prizor prelep)-Zabljak-Pljevlja-Prijepolje-Zlatibor-Uzice-Cacak-Kragujevac.Non stop upaljena klima.Opterecenje isto(oko 550kg).Preko sat vremena rada u mestu sa klimom.Presao oko 620km.Potrosnja malo ispod 8.

Sve ukupno u oba smera,oko 100km po primorju(Herceg Novi,Igalo,vozikao se).Potrosnja na predjenih 1200 km-7.8

dsit

Meni je na relaciji zr-ns-sabac-valjevo-uzice-prijepolje-bijelo polje-mojkovac-kolasin-pg-cetinje-budva-kotor-orahovac (690 km) potrosnja bila nesto ispod 7,5. l/100km. Troje u kolim i gomila stvari...a i gazio sam ga malo jace. Prosle godine ista posada ista putanja oko 6,5 l/100km benzina. I ne znam da li se tripujem ili ne al mi se cini da je tamo na njihovim eko pumpama gas bolji...

Keka

Ne tripujes, svuda je svako gorivo bolje nego kod nas. Ja nekad predjem sa jednim rezervoarom gasa 400 km, nekag 550......a to je velika razlika. Voleo bih da probam benzin/gas iz Bosne ili Madjarske  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!