Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Stigle i felne za zimske gume, jedna ima nekoliko ogrebotina, ali nisu krive, varene, ali su bezobrazno jeftine za fabricke od Audija.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

#331
Evo i cetvrta, ogrebana, levi paok i kontra paok od ventila. .
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Gde su ogrebane? Ja na slikama ne vidim.  :ne:
Meni ovo ko novo
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

#333
Mali jubilej, presao 15.000 km, bez problema, naravno.

To znaci i prvi servis. Obavljen u Porsche Novi Sad, maksimalno usluzni, ljubazni, brzi, eskpeditivni, a nisu mnogo ni skupi u odnosu na Daciu. I zamenili su i ulje i filter ulja. I nisu prepunili.  :Smiley:

Filter klime sam sam zamenio, za moj ukus je previse dve godine ili 30.000 km. Uzeo sam u Kit komercu Mann sa aktivnim ugljem za nekih 2000 din. Zamena traje oko jednog minuta. Fabricki je bio obican, mada mozda na drugi pogled i jeste sa aktivnim ugljem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Komšo, "ostavili" ti litar ulja za "dolivanje" koji su naplatili ? :nami:

p.s. jel taj litar za "dolivanje" zato jeftiniji nego "servisni" litar ?  :laugh1:
p.s.2 "zaptivni prsten" 168 din - ovo videli od Dacia servisa  :ces:
p.s.3 koji "vijak" ti je zafalio ?  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

#335
PS1. Trazio sam da kupim litar ulja da bih imao, ako zatreba za dolivanje, isto ulje koje je u motoru. Do sada nisam znao sta je u motoru, osim da zadovoljava specifikaciju VW 502.00 i 505.00, a takvih ulja je mnogo. Cena je drugacija zato sto je litarsko pakovanje za dolivanje Castrol Magnatec 5w40, a u motor je sipan Castrol Magnatec Professional 5w40-ulje samo za servise. Ne ulazeci u dalju polemiku, cutim i placam. Hteo sam novi auto iz VW grupe, a to kosta.

PS2. Verovatno su videli od drugih, ali bar nisu dolivali tecnost za stakla po 500+ din/litar.

PS3. Nemam pojma sta je to, verovatno cep kartera. Jos uvek cutim i p...m.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

4.500 zamena ulja i filtera? Auh  :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

szs

#337
Citat: Keka poslato 22.07.2017. - 20:40
PS3. Nemam pojma sta je to, verovatno cep kartera. Jos uvek cutim i p...m.
Prema part broju, jeste

https://www.onlinecarparts.co.uk/oenumber/n90288901.html
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Citat: hobbista poslato 22.07.2017. - 23:37
4.500 zamena ulja i filtera? Auh  :(

Zapravo poanta je na ceni radnog sata servisnog majstora koji je 4.020 RSD odnosno ugrubo preko 30€. Msm da to nema ni u Nemačkoj  :ces:

Koliko sam čuo, kažu da su majstori (uopšte) u Beču jako dobro plaćeni i tu se misli na cenu od 10-15€ na sat.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

Ne znam kako je u Nemačkoj, ali kod nas ako se ne varam, cena radnog sata zavisi od modela. Mislim na VW. Za jeftinije modele je niža cena, dok za Tuarega recimo ide mnogo više, negde oko 70€. Reče mi neko ovo nekada, ne mogu da se setim ko, ako me je slagao lažem i ja vas.

oliver83

Mogu da kažem iz prve ruke sto se tiče Beca, da je cena radnog sata u Fordu / Volvo/ Fiat 120 e/sat. Često firmine automobile vozim na servis tako da mogu sa sigurnošću ovo da potvrdim.

kiconix


Keka

I ovde je razlicita cena, Ibiza je najjeftinija, Leon je vec skuplji, ostale da ne spominjem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Naravno da se razlikuju cene radnog sata. Pa nije majstru svejedno da li servisira VW biciklo ili VW nuklearnu podmornicu!
Kakvo vaćarenje - porez na luksuz - šta li...  :ha:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.