Koliko ste presli svojom Daciom

prethodna tema - sledeća tema

jasho

#900
Usao u 10 godinu, tacnije, bice deset 19.12.2018, ali veceras... :baeh:

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

trajce


Boka

Kod mene je od 05.10.2009 godine

Highlander



Malo statistike :

20.02.2018. oko 22:50, na ulazu u Cetinje iz pravca Podgorice, obrnuo sam 50.000-ti kilometar u Dasteru. Tri godine i tri mjeseca druženja.

Za ovo vrijeme, potrošio sam 4.592,20 litara benzina od čega na BMB 95 otpada oko 90 %, ostalo na BMB 98. Potrošio na to 5.332,18 eura. 90 % od tih 50.000 km vozio sam na relaciji Njeguši-Kotor-Njeguši gdje se ne prelazi brzina od 60 km/h. Prosječna brzina je debelo ispod 40 km/h, vjerovatno čak i bliža brzini od samo 30 km/h.  Prosječna potrošnja izlazi oko 9,19 litara/100 km, što je meni sasvim prihvatljivo, s obzirom na uslove vožnje. BC pokazuje da mi je prosječna potrošnja 8,7 l/100 km, ali mislim da je ovo što sam matematički izračunao na osnovu sipanja goriva i prelaska 50.000 km ipak "relevantniji" podatak.

U ponedjeljak, 19.02.2018. sam sjeo i upalio Novi Duster, sa 1.5dCi motorom. Spolja, manje-više, isto. Unutra, drastično drugačije. Bolje, ljepše, luksuznije, udobnije. Rekoše mi da su nova sjedišta za Novi Duster, razvijana upravo za novi model Dacia Dustera. Ne znam, ali imam utisak da su staklene površine bočnih prozora manje, čak osjetno manje, u novoj verziji Dustera i to mi se uopšte ne sviđa. Paljenje karticom me uopšte ne impresionira, ne bih mijenjao ni moj 1.6 16V atmosferac, za ove nove, turbo benzinske varijante, .... Sve u svemu, lijep je novi Duster, sviđa mi se, ali barem za sada, ne pada mi na pamet da mijenjam ovo što sada vozim za bilo šta drugo, pa i za noviju verziju.

Skrenuh u potpuni  :offtopic:. Praštajte.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Čestitam na potrošnji, poređenju starog i novog Dustera i na rezimeu.  Koja je nadmorska visina NJeguša i koliko kilometara ima do Kotora?
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

Hvala, Zorane.
Njeguši su na oko 850 mnv, moja kuća na 855 mnv (podaci sa Google Earth).
Njeguši - Kotor, od "table" do "table", 14 km, od "centra" Njeguša do ulaza u stari grad Kotor, tačno 26 km. Ja uvijek računam 26 km.  :ne:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

dzule


mali.alen

ek nekih

Doduše kod mene tek nekih 1000 km

zzechner_sk

#909
22.04.2018. na autocesti A3 (E75) kod Velike Kopanice u Slavoniji na povratku iz Kragujevca. Druga slika je iz garaže u Kragujevcu. Inače, auto je preuzet 16.06.2016. Nakon dugo vremena ponovo sam testirao vožnju bez uključenog ECO moda na relaciji Sk-Kg i natrag te "ostvario" potrošnju od 4,7 l/100 km (po board kompjuteru) te imam osjećaj da na otvorenoj cesti nemam efekta voziti u ECO modu.

Usporedbe radi, zadnja tri mjeseca sam prešao oko 5000 km službenim Citroenom C-Elysee ("turski" Citroen, blizanac Peugeota 301) s Blue-Hdi motorom te u "gradskim" uvjetima, no svakako kratke relacije Sisak-Petrinja i Petrinja-Zagreb te vožnja u lokalu redovito ostvarujem 4,5 l/s, što ipak upućuje na nešto manju potrošnju Citroena (da li je motor mlađe generacije ?)...
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

bocca


vladimiris

Za zzecnher ...sto turski citroen "c"- eliz, koliko znam, proizvodi se u Spaniji
(mislim da je Valjadolid)  :offtopic:

Vladan P

Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

Megani Generation su iz Turske, koja je by the way, jedna od najmodernijih Renaultovih pogona  :lux:

zzechner_sk

Citat: vladimiris poslato 25.04.2018. - 22:07
Za zzecnher ...sto turski citroen "c"- eliz, koliko znam, proizvodi se u Spaniji
(mislim da je Valjadolid)  :offtopic:

Fala na ispravci, eto kako se čovjek obruka kad vjeruje svemu što se kaže a ne provjeri svaku informaciju  :ces:
A barem je u ovo informaticko vrijeme sve lako:

http://www.vrelegume.rs/test/citroen-celysee/

Inace svima isprika na OT u ovoj temi!
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium