Lokacija pumpi za TNG u Srbiji i šire

prethodna tema - sledeća tema

lesandra


hobbista

Nedostaje nova (od proslog leta) pumpa u Sartiju  :cul:

GPS(N40.1008954/E23.9771784)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

lesandra

Posto imaju 4 nove pumpe sa lpg od proslog leta (do Nikitija-dokle ja idem),mislio sam da su tu Grci ubacili sve pumpe.Izvinjavam se zbog nepotpune informacije. :c: :ne:

Keka

Slucajno sam pronasao POI za pumpe koje imaju TNG za celu Evropu. Format je za iGo8, ali se moze konvertovati u druge po potrebi.

Ne znam koliko je spisak azuran.

Otpakovati datoteku.Kopirati fajl u folder  \iGO\content\userdata\poi\
Ukoliko ne postoji kreirati ga.
Ne u \iGO\content\ poi!
Restartovati GPS i ukljuciti u POI-ma novu grupu
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Kada smo vec kod toga evo i ovako nesto.Mozda nekom odgovara.
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=318

hobbista

#20
Kao što je već rečeno, kada se skrene ka Sartiju u mestu Nea Moudania, postoje 4 pumpe za TNG. Prve tri su na par km jedna od druge, a četvrta ( Shell) je malo dalja. Na drugoj pumpi od skretanja cena je 0,79€, a na ostalima 0,809€.
Ima jedna pumpa posle Soluna (oko 35km pre Nea Moudanie) - postavili su reklamu da imaju auto gas, a pumpa je još u izgradnji. Obzirom da su radnici na gradilištu, postoji šansa da proradi tokom letnje sezone.

U Makedoniji je i dalje 43 denara TNG.


EDIT:
Obišao sam celo poluostrvo, i jedina pumpa koja ima TNG je na ulazu u Sarti - cena je 0,799€
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

hobbista

#21
Ne znam da li mašim temu  :ne:
Kada se uđe u MK, druga pumpa po redu na AP (a prva koja ima TNG) - Lukoil-Kumanovo - cena 35 denara (0,58€). Na ostalim je uglavnom 36 denara :)
U smeru ka Srb pumpa je Makpetrol-Kumanovo (posle naplatne rampe, a ujedno i poslednja pumpa koja ima TNG) ima u ponudi i TNG i CNG.

EDIT:

U Grčkoj je primetno više pumpi koje nude TNG.
Rekoh prošle godine, ima jedna u industrijskoj zoni (posle drugog semafora) na ulazu u Solun. Cena 0,75€.
Sledeća koja je usput je odmah po silasku sa obilaznice. Ka Nea Moudanii ima još jedna Shell kojoj se može prići sa puta (ima dosta malih koje se nalaze na putiću koji ide paralelno sa glavnim putem).
Zatim, na samom skretnju - odvajanju za Sitoniju ima pumpa sa desne strane. Od puta je razdvojena bankinom - nisam video gde je ulaz.
Sledeća, na Kasandri, je pred ulaz u Nea Fokeu, stotinak metara pre suženja puta iz dve u jednu traku.
Na svim ovim pumpama cena je 0,85€.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Bojan

Njemačka - jako veliki broj LPG pumpi, skoro svaka na kojoj stanete, moći ćete "napojiti" vašeg ljubimca.
Austrija - sipao na samo jednoj pumpi, negdje u blizini Graca.
Slovenija - sipam redovno na jednoj OMV-ovoj kada idem dole i nazad.
Danska - jako slabo zastupljeno, inače ni jednom nisam točio.
Švedska - u cijeloj državi oko 30-ak LPG stanica, nije toliko popularno.

Ima masa stranica na netu, na kojima se mogu naći LPG pumpe po cijelom kontinentu.  Meni se svidjela ova recimo:
http://www.mylpg.eu/

Tu možete isplanirati rutu kojom ćete putovati, a site će vam pronaći najbliže LPG stanice na istoj.

Veterinar

Deo sajta je u izradi, ali je odličan i koristan.  :to:

balenko

Kada se krene od Nikitija,prva pumpa nakon skretanja prema Neos Marmarosu, od ove godine toci i TNG. Cena 0.889eur

kiconix

Pre pet godina je bila samo pumpa kod aerodroma u Solunu, sada ih ima na svakom cosku.

Veterinar

Verovali ili ne, u Italiji je često teško pronaći pumpu koja ima LPG. I pored toga što se masovno voze automobili koji koriste gas (TNG ili CNG) kao pogonsko gorivo, velika većina pumpi (pogotovo van autoputa) toči samo benzin i dizel. Mnoge ne rade vikendom, mnoge ne rade zbog godišnjeg odmora, mnoge ne rade jer je fiesta, a mnoge samo ne rade. O italijanskom neradu pisaću na drugom mestu.
  U Sloveniji ima gasa na većini pumpi (Petrol pumpe, ako se ne varam na OMV pumpama TNG nismo vidjali) i Slovenija je jedina zemlja kroz koju smo prolazili gde se gas toči samouslužno.
  Austrija... Hm. Od ulaska u A iz SLO, do Graca, pa do Beča, pa nazad do Mađarske... nismo našli pumpu na kojoj bismo mogli natočiti TNG (LPG). Na pumpama gde ga je navodno bilo aparati su bili van funkcije. Na lokalnih drumovima smo vozili noću, pa pumpe nisu radile.
  U Madjarskoj nemojte sipati gorivo. Nikad. Litar TNG na autoputu je 299 forinti. Jedan evro je (ako se dobro sećam) oko 280 forinti. Nije bitno da li sam pogrešio, Kiconix ce me ispraviti ukoliko je greška značajna, bitan je nastavak priče. Pristali smo da sipamo TNG za preko 1 E/ l, jer ga u Austriji nismo mogli naći. Nameravali smo gorivo platiti evrima ili evre zameniti u forinte. Kurs je bio jasno istaknut iznad kase. Kad smo hteli platiti rečeno nam je da je kurs (recimo) 220 forinti za evro. Menjačnice nema, a na pitanje šta je sa istaknutim kursom odgovoreno je da je to samo za one koji poseduju MOL karticu. Elem, bili smo u budućnosti u tom trenutku i platili TNG 1,3 evra po litri. 
   U Hrvatskoj je TNG oko 0,65 evra/ l.

nik

 :offtopic:
Ako ne zamenite u banci ili poštenijoj menjačnici, u Madjarskoj se ne nadajte ničem dobrom po pitanju kursa ako plaćate Evrima. Šišaju za sve pare, bez imalo blama (srama). Kada ponudite karticu obavezno nemaju aparat.

PS: U Austriji generalno je vrlo malo pumpi sa LPG, većinom koriste CNG. Ja sam u Beču sipao na ENI pumpi (mislim da je bivši AGIP u pitanju) na severu preko Dunava. (http://www.mylpg.eu/stations/austria/station/ENI-Tankstelle-8B818FBF-6A81-3A2C-759D-F969292B022F).
Funkcioniše samouslužno, malo me bila frka jer sam prvi put u životu sam tošio plin i mora stalno da se drži dugme start dok toči inače prestaje čim se pusti (bilo malo komično dok nisam provalio, ali sreća nikog u blizini  :c:)

Loganovac

Našli ste u avgustu da idete u Italiju... Ferragosto je, niko živi ne radi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bleumineral

Dobar dan.
Bio sam u Austriji u 2010 i nisam mogao da sipam LPG zato što nisam pronašao nijiedna benziska stanica. U autoputu A23 ulazio u ijednom OMV-u i tamo imao metanol. Video sam pumpu i imao ijedan pištolij mali i ijedan pištolij veliki od moije redukcjie. Došao nijemac, smeijeo se i kazao me da LPG u... Mađarskoj. U Mađarskoj našao sam ijedna pumpa Agip posle carini gde sam plačao iz kartice. Nije bilo nijedan incident baš ako sam rumun. Imao sam probleme u Ćenadu, kada sam otišao u Beču, mađari pokušali su da me prevari kada trebala da plačam putevina(na kurs) ali imao sam forinti...
U Italiji našao sam LPG bilo kuda sam vozio, u autoputu bilo ije skupo to stanice iz grade. Ali u gradovi stanice ne rade u siestu...12-15 chiuso...zatvoren. Leniji tai makaroni.
U Grčkoi bio sam u 2008, i nisam mogao da kupim ćak da sam našao ijedna Shell u autoputu kroz Athenu posle Salonika. Onaij đevoijka kazao me da ima problem pištolijia... Pištoliji LPg-a, ne drugiji :whistling: