Auto klima, naknadna ugradnja

prethodna tema - sledeća tema

Jelenko

Za mene najbolja opcija prodas tog doplatis para u vrijednosti klime i uzmes daciu sa fabrickom klimom.Sto je sigurno,sigurno je.Vec je neko tako i pisao i potpuno se slazem.I ja imam auto bez klime,ali sam odustao od bilo kakve rabote sto se tice naknadne ugradnje...

Zee

Rekoh da ne otvaram novu temu, a tice se problematike iz naslova.
Ja se jos druzim sa mojim Loganom i jedina mana za sada je nedostatak klime.
Igrom slucaja postoji mogucnost da za stotinjak evra dobijem klimu iz jednog Laureat 1.6 16v Logana 2007. godiste.
Moje je pitanje, sta mislite, da li bi mogla ta klima da se ubaci u moga Logana 1.4 2006.
Prelistao sam temu, imam mozda i ko bi mogao da mi to odradi za neke pristojne pare, samo me interesuje Vase misljenje.
Eventualno da mi preporucite nekoga ko bi to mogao da uradi.
Hvala unapred.  :friends:

nik

Da li imas neku oznaku kompresora klime (ili barem podatke o tipu vozila - LS0?)? Dialogys izbacuje vise razlicitih modela kompresora, mada bi trebalo da moze da se ugradi jer prikazuje samo jedan model nosača.

Drugo značajno pitanje je šta od opreme ima tvoj Logan (servo, sa koje strane motora je alternator, do kabine ili ka braniku) i šta sve dobijaš za stotinjak evra (samo kompresor ili i instalaciju, cevi, hladnjak itd)? Sve ovo jako utiče na konačnu cenu operacije.

Kao preporuka, jedino što mi pada na pamet je majstor Martin iz Jakova.

slavko_bgd

#78
@Zee:
Treba naći: identičan Logan1 sa identičnim motorom K7J i klima uređajem pa prebaciti redom: kompresor, kondenzator, cevi klime, kućište ventilacije, upravljačku ploču klime, elektroinstalaciju kabine i motora, računar ubrizgavanja, UCH i transponder na bravi volana. Možda sam nešto preskočio. Tako može da se ugradi klima naknadno na Logan1 koji je bez klime ...