Auto klima, naknadna ugradnja

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Stvar ukusa i izbora ali ubuduce obavezno:
Klima, prednji podizaci stakla i servo volana sve ostalo je: ako ima ima, ako ne nije mi ni potrebno.
To je iskustvo posle vozila sa takvom opremom.

LeNgenda

A eto, mi za ovih godinu i po dana nijednom nismo ukljucili klimu u autu, a vozili smo se po svakakvoj vrucini i do mora i tako to. Sa druge strane, vec od oktobra meni je u autu sauna od grejanja, nekako volim da vozim u kratkim rukavima, a da je topao vazduh svuda oko mene, jakna me opasno nervira.

Ja sam prosto jedan od onih koji bas vole kad je toplo i, eto, proslog leta klima nije radila. Da li ce ovog, videcemo.
Cak sam se i razmazio, pa ni prozore ne otvaram zbog buke, nego palim ventilator i kad lepo namestim usmerivace, oko mene povetarac, nije zagusljivo, tiha muzika se lepo cuje i milina.

Kicin spisak opreme ja bih sveo samo na servo, ostalo mi (realno) ne treba, ali zato maglenke i grejane retrovizore bih uvek uzeo ako mogu.

E sad, druga je prica kako je to danas prodati polovan auto bez klime, koga takva tematika zanima.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Pa ko kupuje onda te automobile, majku mu, kad neće bez klime...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dukati

Ja bi ugradio samo: klimu, maglenke i ABS, ali to će malo teže ići jer košta skoro kao pola  Dacie.

Zoran960

Ja necu da ugradjujem nista.meni je i ovako dobar.Prezadovoljan sam.Sta sam kupio, kupio sam i tacka.

dukati

Složio bih se i ja, jedino maglenke mi fale. :kava:

sibelius

eto ja sam konacno razresio dilemu oko ugradnje klime
odustao sam od naknadne ugradnje
zato sam kupio nov auto tj polovan a kao nov
laureat full pakovanje
a moj ljubimac bez klime ide u oglase

kiconix


sibelius

iskreno,malo me dusa boli sto se rastajemo
sta smo sve pregurali za ovih 100k to smao nas dvojica znamo
ne kazem ,bila mi je primamljiva ideja da se ugradi klima za 800e ali morao bi da se menja kompjuter, ventilacioni sistem u kabini,hladnjak,struja da se radi, daj ovo ono....iskreno, malo me bio strah da sve to budzim,posebno elektronika i BC.ne daj boze da nesto ne legne kako treba tj da se stuja ili BC zaglupavi.....mada u majstora imam neograniceno poverenje.ali ipak radi crv....
ovako nema glava da boli

dejanz

Nisam znao da mora kompjuter da se menja

Loganovac

Sigurno nema veze sa BC, nego verovatno sa ECU zbog upravljanja radom ventilatora hladnjaka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejanz

Dali se menja ecu fizicki ili se menja samo software, dal zna neko ?

Keka

Treba pogledati kataloske brojeve ECU-a sa i bez klime. Licno mislim da su isti, jeftinije izadje kad se radi jedna stvar na vecu kolicinu nego dve ili vise na manju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sibelius

koliko sam cuo sofware ne moze da se menja
e sad zasto ,nemam pojma
a ima veze sa kontrolom ventilatora,kontolom temperature itd
nabrojao covek sve do u detalj al ja sam vec na pola pogubio sve niti

DrJekyll

Aj malo da oživim temu  :c:

Jel zna neko koliko je sada naknadna ugradnja klime u dastera u garanciji? Matori mi se nešto buni da mu je mnogo vruće u kolima pa ako bude mnogo para onda ću mu zatamniti stakla i tako bar malo "ohladiti" auto.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...