Logan 1.4mpi/lpg 2004 & Megane 3 1.5dci grandtour by Aleks

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Odlicna procena, mnogo vise nego sto nudi AMSS, samo mi nije do kraja jasna logika ulaska u polovnog dizela sa 250.000 km  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee


Aleks

Pa hvala vam drugari!  :ziveli:

Generalno, utisci su jako pozitivni. Nisam imao nesto puno vremena da se vozim, presao sam svega 100 i neki km. Auto je jako udoban u svakom pogledu. Volan i sedista se podesavaju u svim mogucim pravcima, ogromni retrovizori sa sirokougaonim ogledalima (valjda se tako kaze), motor jedva da se cuje unutra, rupe i neravnine jedva da oseca... Za divno cudo, pozadi je pregledniji od Logana mada me jos pomalo zezaju tih 30-ak cm vise u duzini. O udobnosti sedista i prakticnosti gepeka nema smisla trositi reci. Mesta napred i pozadi- moze kolo da se igra.
Motor prosto izaziva, trazi da se gazi i veoma dobro se nosi sa svojih oko 1300kg, mada videcemo kad se natovari za duzi put...
Po gradu mora da se vozi za brzinu nize nego Logan, treba se naviknuti jer u cetvrtoj na malom gasu zas nagrebe 60 na sat...
Od opreme ima i vise nego sto treba, da ne nabrajam, spisak bi bio poduzi, nisam siguran koji paket opreme je u pitanju jer nigde ne pise. Najzanimljiviji su mi limiter brzine i tempomat.
Ima gomilu vaz. jastuka, na svim sedistima su senzori za upozoravanje za vezivanje pojasevima, za prednje pisti sve jace i jace 2 minuta a za zadnje upozorava obavestenjem na bordu, ASR se moze iskljuciti do 60km/h. Telefon se moze povezati preko BT za navigacijom (radiom) pa se preko komandi na upravljacu moze bezbedno telefonirati.
Potrosnja po gradu se za sada vrti oko 6-6.5lit.
Felne su celicne sa gumama 195/65/15. Mogle su da budu bar 16-ice.
Inace gume su letnje i nove, proizvedene aprila prosle godine. https://www.gumelider.rs/guma-automobil-195-65-15/?s=S&m%5B123%5D=on
I tako...






Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Aleks


zac

Prelep autic...  :to: 
Samo me cudi da si otisao na dizela..

Highlander

Tek sam sada vidio.
Neka ti je sa srećom novi auto.
Mnogo, mnogo srećnih kilometara !
:ziveli: :dobro:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dekiv68

Nek je sa srećom Aleks. Ode Ti iz Dacija jata, ali ostade u Reno familiji :too:

Aleks

Hvala, hvala!!!  :ziveli:
Citat: žac poslato 28.03.2016. - 20:05
.... Samo me cudi da si otisao na dizela..
Stara ljubav zaborava nema! Ovo mi je treci dizel.
A i nesto je slaba ponuda benzinaca, narocito sa ugradjenim tng-om.
A i gledajuci oglase dizeli su taman toliko skuplji od benzinaca da se ne isplati zezanje sa ugradjivanjem tng-a.
A i dizel tako lepo lepi za sediste....   :hihi1:

staracstol


Vladimir


Aleks

#74
Kad se samo setim kako sam za pola minuta menjao filter kabine na Loganu...
Purfluks filter sam kupio u Gazeli za 1.200 dinara, sa aktivnim ugljem.