Provjera vrata nakon montaze (Sandero)

prethodna tema - sledeća tema

leotar


silent

Ja bas i nisam ocekivao robota da mi proverava zatvaranje vrata na kolima koja kostaju 7 'iljada evra
Bitno je da radi, to je Dacijina logika i meni se svidja :D
A mislim i da je ovo snimljeno u pogonu u Rusiji, sto dovoljno govori samo za sebe.

Keka

Na snimku je podesavanje zuba na koje se kace vrata. Ni ja nisam ocekivao robota da ovo radi, ali nisam ocekivao ni da se vrata fino steluju uvijanjem. Tako su radili u Zastavi  :(
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Tehnologoja Dacije pri izradi školjke i nije mnogo daleko od Zastave,sećam se da su se "hvalili" 2004. da ne koriste robote.Na svom Loganu sam i sam par stvari na vratima sredio na sličan način;ništa naročito ali milimetar tamo-vamo tek da budem 100% zadovoljan (tad sam video koliko je lim tanak na nekim mestima).Ništa to nije neobično,možete misliti kako ih voze kad ih tovare na šlepere,a mi ih posle mazimo i razrađujemo.

Imam familiju u Kragujevcu pa sam hteo svojevremeno da me uvedu u pogone da vidim kako se sklapaju Zastave,a oni mi rekli "bolje da to ne gledaš"!
I meni se čini da je ovo iz ruske fabrike,ali ne mislim da je u Rumuniji nešto drugačije;pa šta, rade macole u svakom preseraju.

leotar

Bitno da radi (i to radi OK) i sasvim dovoljno. Slazem se. Naravno da je iluzorno ocekivati Mercedesov "tup" kod zatvaranja vrata na ovako jeftinom autu. Doduse, ovo "centriranje" se vjerovatno slicno radi i u Rumuniji, pa mi zato zadnja lijeva vrata nisu bas bila u ravni sa C stubom. Ne toliko bitna stvar: ovo jeste u Rusiji, ali je postavljac videa ipak trebao da stavi Renault Sandero jer se pod tim imenom i tim znakom sklapaju tamo.

silent

Citat: saša61beograd poslato 28.01.2011. - 21:51
Imam familiju u Kragujevcu pa sam hteo svojevremeno da me uvedu u pogone da vidim kako se sklapaju Zastave,a oni mi rekli "bolje da to ne gledaš"!

To je kao ono, nemoj da ides u klanicu ili mesaru, nikad vise neces jesti virsle :D

Milence

Ovo na prvi pogled više liči na "kontrolu kvaliteta" i otklanjanje nedostataka. Niko nije bezgrešan, verujem i da potpuno automatizovane prozvodne trake imaju kontrolu kvaliteta i radnik tu i tamo dotegne šraf. Video može da posluži i nama kad zagusti i javi se problem - eto rešenja, malo "čuk" i "navuci" pa "dotegni" i ete-ga :whistling:

Veterinar

Verujem da je moja vrata montirala neka sitnija zenica u Pitestiju. Hocu tako da mislim.
S druge strane, da ste videli kako sam otvarao zaledjena vrata iznutra (zaledila se u toku voznje sva vrata, a ja u zurbi), shvatili biste da je ovaj Rus za mene "kisna glista".

krle

   :to:

Veterinar, tačno je  da ove tete  sa trake u Piteštiju  ne bi ušle u uži izbor za mis, ali...




Demilut

#9
Zaprepascen sam "tehnologijom" i postupkom rada ...  :ha: Al'ajde... na kraju sve funkcionise OK.