Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Gume uvijek dopumpavam. U jesen više a u proljeće skoro da ne treba.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja04

Poštovani, interesuje me ima li neko iskustva sa zamenom sijalice stop svetla iznad zadnje šoferšajbne (ako se tako zove), tj. iznad zadnjeg stakla na Sanderu Stepway?

Tražio sam neke šrafove ili zavrtnje, ali izgleda da je po principu plastičnih žlj*bova nekih. Koji je mehanizam skidanja?

Nisam uspeo da pronadjem nigde video uputstvo, tako bih najlakše skinuo, ali badava... :(

Unapred hvala na odgovorima i pozdrav, Mladen

Goky


Ovo je snimak kako se na Sanderu II vrši zamena obične LED sijalicama. Mislim da je to svetlo isto i kod Sandera I.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

mladja04

Hvala. Pronašao sam ovaj snimak, ali nije tako.

Snašao sam se.
Sandero Stepwaz 2010. godište je u pitanju. Na 3. stop svetlu iznad zadnjeg stakla se nalazi pričvršćena plastika. Postoje sa strana plastika dva valjčića koji ustvari drže plastiku.
Plastika se skida tako što se lagano ili malo jače, ne znam tačno kako beše, gurne plastika na jednu stranu a valjčić se potiskuje unutra, onda ispada plastika.
Sijalica se jednostavno skida.
I to je to. :)

Zoran

Na zadnjem lijevom točku razradio polugicu od ručne.
Kilometraža 413 000.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

43000 km

Zamijenih filter klime, nakon 2 godine i nekih otprilike 13000 km. Ono što me iznenadilo jeste da je uveden novi tip filtera, gdje su odvojeni tijelo i ovaj plastični poklopac. Barem kod ovog proizvođača - Filtron. Ranije su bili integrisani zajedno, Valeo, Motrio, Unico. Ovaj je kao neki antialergijski i antibakterijski...

http://oi64.tinypic.com/2pqrsz9.jpg
http://oi65.tinypic.com/2czbi89.jpg



Andrix

#1222
svasta ce izmisliti. Samo ne razumem, kod mene na Sanderu 2 prvo se odviju dva torexa pa se odvoji L plastika, pa se vadi filter, a gde sad ide ovanjihova plastika.... ili je ovo za Sandero 1
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Ovo je, naravno, za Sandero prve generacije. Mislio sam da je jasno na osnovu mog avatara :)

Lazar@

107 000km
Promijenjeno ulje i svi filteri (ulje Elf i mann filteri)

Oboje kocionih klijesta totalno blokirala :doh:
Klizace izgleda niko nikad po servisima nije dirao bez ja jednom kad sam mijenjao plocice :ranting:
Ja i majstor smo se 3 sata opucili da ih skinemo, ocistimo, razradimo i podmazemo...
Stavljene nove pakne "brembo" :glare:

Majstor nasao par puknutih malih vakumskih crijeva, tipa crijevo sto ide na Map(maf?) senzor itd i to zamijenjeno...


Sledece nedelje kugle, krajevi spona i reglaza


saša61beograd

Opet Elf?Koliko se sećam nisi bio zadovoljan.

MitarMrgulic

Druze, sve to već na oko 100 000 km?

Lazar@

#1227
Problem sa kocnicama je nastao samo zbog toga sto prethodni majstori nisu odradili posao kako treba.

Ostalo je manje-vise sasvim normalno odrzavanje za 8 godina starosti...Ja ne vozim polako, vozim brze...A i dosta vremena provodim van asfalta...

Na trapu skripi jedna kugla, ali cu da zamijenim komplet sve kad vec radim(da ne bih krpio kasnije)...I reglazu radim prvi put otkad je auto izaslo iz fabrike.


Sto se djelova tice, nisam mogao da biram s obzirom da sam dobio 35% popusta na djelove preko majstora.


Tuto  kompleto djelovi za trap izlaze 40tak eura :nami:

Zoran

420 000 km.
Nasuto ulje INA Millenijum 5w40.
Ispušten NIS Autolein Sint 5w30. Staro ulje izgleda odlično ima masnoće a nema garaži. Lako se skida sa ruku.
Filter ulja Mann w75/3. Filter zraka Unico.
Svjećice očišćene i ofarbana zadnja osovina.
Opran hladnjak.
Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

Sandero dobio novi lijevi far. Bio je blatan iznutra kad sam ga kupio, a kad sam ga skinuo - puknuta 2 nosača i staklo na donjem dijelu ispod branika bilo puknuto. radio sam. Cijena fara nekih 80ak eura