Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Što bi rekli, vešanje prednjeg desnog točka?

Zoran

Postavljene Sava Eskimo S3+ , četvrtu zimu sa 5 mm šare. Otprašen zadnji desni doboš i probušen na 2 mjesta burgijom fi 5 mm da prorijedim intervencije.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Zorane, a hoće li ulaziti voda u doboš kroz tu rupu?

Aleks

Ako se ne varam, doboši se balansiraju. Bar su mi takvi bili na Kadetu, imaju zapunktovane neke pločice.
Ne verujem da će se poremetiti balans bušenjem dve rupe, ako je Zoki bušio doboš.
Mada, nije mi baš najjasnija svrha tih rupica... :ne:

Zoran

Silent - Fića i TAM su imali rupe, pa koliko je ulazilo njima neka ulazi i Sanderu. (diskovi su vani , pa koliko ulazi njima ?)
Rupe su jedna naspram druge , pa će disbalansiranost biti minimalna.
Sam svoj gazda - vazda.

silent


shole

Danas zamenjen gornji nosac motora na 86000km i 6 i po godina star auto. Stavljen lemforder,koji je izgleda i fabricki ugradjen. Oznake na novom se poklapaju sa fabrickim. Stari se razvakao,a kad je skinut videlo se da je guma pukla. Iskreno,po meni je suvise  mala kilometraza i godine da tako propadne. Pa nije dizel da ima izrazene vibracije a prilicno ga "mazim" dok ga vozim i izbegavam cimanja i rupe koliko je moguce po ovim nasim cestama. Posle zamene deluje mi auto utegnutiji i da se malo lepse menjaju brzine. A onda me je zbog kuckanja u prednjem levom tocku majstor "obradovao" da se cuje leva kugla.   
:place: U euro autu uzeta nova viljuska delphi 3907 din. Sama kugla je oko 800 din. isto delphi. Pre par dana zamenjena oba stabilizatora. Stavljeni isto delphi,cena oko 800 din.

saša61beograd

Pošto je nosač i gde si ga kupio?
Dobro je da je kugla/rame zamenjena na vreme.Zato što može da bukvalno otpadne točak i kad se malo čuje.Ovo mi je ispričao svojevremeno taksista sa Loganom kome se ovo desilo ispred moje zgrade.I njemu je samo "malo" lupkalo.Pričali smo dok je čekao da mu Parking servis "paukom" digne i odnese auto jer nije mogao da se navuče na običnu šlep službu - prednji točak mu je otišao unazad,prema prednjim vratima.

shole

Mislim da je nosac majstor uzeo u euro 07(na deklaraciji su oni uvoznici),a kostao 6600 din.

saša61beograd

Moram priznati da sam iznenađen cenom,ipak je to samo jednostavan komad gvožđa i 300 grama gume,bar tako izgleda.Ni moj sigurno ne valja.Guma je ostarila,to se vidi.Ni šaltovanje nije savršeno,a to jeste simptom.I ponekad osećam sitne vibracije na pedali gasa.Sve u svemu,čak i da je ceo,moj nosač je odsvirao svoje.Da nisam razbio stop lampu pre neki dan,častio bih sebe novim nosačem motora.
Uzgred,možda nekome bude i ovo od koristi:plastični,bočni nosač zadnjeg branika je za lim fiksiran sa tri žabice.Naravno,posle udarca žabice su pukle i branik je visio.Umesto žabica,kroz iste rupe stavio sam mašinske šrafove.Za ovo nije potrebno skidanje branika,dovoljo je odviti šraf ispod zadnjeg krila.

roolet

Lani su mi u reno-savi naplatili sasic nosac 6.000 + ruke 2000 i nesto, ista cena

hobbista

 :offtopic:
Za Megane 3 nosač na menjaču - isto malo gvožđa, aluminijuma i gume je oko 9.000 din :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

Prepakovao na zimske gume, kad me ljudi lepo iznenadili, svetlo zelenkasta mast na unutrasnjem delu prednjeg desnog tocka...eto troska...Izgleda da je skoro crkla manzetna, mast cista....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Super pa si na vrijeme vidio.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Srecom videli drugi, danas dogovorio sa lokalnim majstorom za oko 2000 zamenu i to na njegov predlog onu plavu silikonsku verziju, da ne bi skidao celu poluosovinu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari