Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

sale_u123

Iskoristio sam dečiji raspust pa smo malo išli po zapadnoj Srbiji.
Bgd - autoput BG-ZG - Mačva - Šabac - Valjevo - Debelo Brdo - Bajina Bašta - Perućac
nazad: Perućac - Bajina Bašta - Ljubovija - Mali Zvornik - Loznica - Mačva - autoput ZG-BG - Bgd
Dosta šetkanja po Tari i Zlatiboru.
Sve skupa blizu 900 km
Punio BMB95 na NIS-u kod Zlatibora i na OMV-u kod Loznice.

Skroz umerena vožnja osim na autoputu (120-140 km/h)
Metodom "sipanja do čepa" izračunao sam prosečnu potrošnju od 5.7 l/100km

PREZADOVOLJAN !  :to:

zac

U aprilu sam presao 950 km. od toga 700 km na otvorenom i 250 km u gradu.
Auto potrosio 58.7 L.
Prosecna potrosnja 6.17 L /100 km.   Prosecna brzina na otvorenom 85-90 km/h.


Zadovoljan!  :)

Deda

7,65
gde moze 140, gde ne moze, prema uslovima saobracaja od 60-90 i na dalje...
sve pod klimom
Prezadovoljan!!!


dacijetina

Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

Keka

Nema sanse, osim ako je nizbrdo ili u rezimu lakog usporavanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Bilo bi lepo da je tako ali i meni se čini da je netačno.Trenutna potrošnja prema BC je oko 15% niža od realne;ovo je iskustvo (godinama proveravano  u svim režimima) mog prijatelja koji vozi Mrecedes C-klace 200 kompresor,a ne verujem da je Dačijin BC precizniji.
A jedan poznanik iz Kg_a je toliko bio radoznao da je non-stop gledao u BC na svom tek kupljenom Loganu.Pa kad je jednom tresnuo u auto ispred sebe i platio to 1000 evra,rekao je "j*bo me BC" i nije ga više zagledao.
A ovih dana,po ko zna koji put,prelazim 300km sa 20l (+/- 10km) pa mogu reći da mi je prosek definitivno ispod 7l.Metoda merenja:kad se upali poslednja crtica pre rezerve sipam 20l i do ponovnog padanja na poslednju crticu pređem rečenih 300km.I tako mesecima,smatram da je merenje tačno.
U aprilu Bg-Solun i malo severne Grčke,umereno sa dvoje u kolima i bez klime 5,66l.
Potrošnja je definitivno jedna od odlika Logana kojom sam vrlo zadovoljan.

Keka

Probao sam po gradu, ipak moze da se po BC ostvari trenutna potrosnja ispod 5 litara u 4. brzini pri 60 km/h.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Greska u pokazivanju je usled uleganja pneumatika, pa se efektivni poluprecnik smanji, pa je izmerena predjena kilometraza veca, a prosecna potrosnja manja.

saša61beograd

Mislim da je fabrika uzela u obzir uleganje,pod uslovom da je pritisak normalan i gume standardne.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gromovnik

Stavros - Beograd, sve vreme uključena klima, 730km, 6 litara na 100km, prosečna brzina 78kmh. Do tamo ne znam potrošnju pošto nisam resetovao i taj brojač. :(

VaskezNS

Tražih negde topic posebno namenjen potrošnji Logana 1.6 MPI al ne nađoh pa ovaj izabrah kao "najsrodniji". Možda ne bi bilo loše da se otvori novi al to neka bude na adminima da odluče  :nami:

450 pređenih km mešovite vožnje od kojih je oko 80% na "otvorenom" putu (od toga pola auto-put a pola magistrala sa vožnjom kroz naseljena mesta), i 20% vožnja u "lokalu". Brzina vožnje do 130 Km/h. Potrošnja nešto jače od 7 l/100km. Vozilo je bilo srednje do manje opterećeno a klima uključena većinom vremena. Gorivo je bilo Euro BMB 95.

Sve u svemu ja tu ništa ne bi dir'o  :kava:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

dejandelic

Sipao euro BMB na MOL-ovoj pumpi do cepa+aditiv za ciscenje dizni.Marsuta Bavaniste-Uzice-Zlatibor-Foca-Mokra Gora-Tara-Bajina Basta-Loznica predjeno 755km od punog rezervoara do trzanjam usled nestanka goriva :-) (nastavio sam da vozim na TNG).Voznja oko 100km/h i kada sem podelio pun rezervoar tj.50litara sa predjenom kilometrazom dosao sam do cifre od 6,6l na 100km.
Mislim da je to ok potrosnja.U kolima nas dvoje bez klime jer je nemam :-(

Slavisica

Posto je kod nas gorivo kud i kamo skuplje negoli u RS, potrosnju sam merio kad idem kod babe i dede u Knezevo (~40km od Banja Luke).
Elem, itinerer se krece Sr. Raca-Bijeljina-Brcko...Banja Luka.
Nemam BC, pa se racunica odnosi na merenje dopunjavanjem tanka.
Do Banja Luke, nas 4 u kolima, pun gepek, potrosnja (sipan opet pun u BL) je iznosila 5.0l/100km (ne gnjavim kad vozim, ali se koliko toliko pridrzavam ogranicenja , bar kroz naseljena mesta).
Putem ka Knezevu, ide se konstantan uspon (ko tamo cesto putuje,zna o cemu pricam), potrosnja se povecala na 5.3l.
E sad, ovde kod nas mi je nesto preko 6l, (6.3 da budem precizan).
Eto,to su neki moji utisci i merenja...