Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

Evo nekih svežih podataka. Putovao sam pre par dana u Vranje i nazad, a tamo u lokalu po selima prešao oko 250km. Prosečna potrošnja je 7,1l što je sasvim dobro kad se uzme u obzir da sam vozio i po snegu, po ne baš dobrim putevima, s proklizavanjima, povremeno čekao s upaljenim motorom, a u povratku sam na autoputu "gazio" i do 165km/h (mada ne dugo). Nema razloga za nezadovoljstvo.

zac

Danas sam izmerio potrosnju za predhodni mesec. Iskljucivo gradska voznja, a gorivo sipano na Eko pumpi.

48.32l : 611km = 7.908 l/100km

Zoran

To je skroz dobra potrošnja u gradu na ovoj zimotinji.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Ja nikako nisam mogao da spustim potrošnju po lokalu ispod 8.5l/100km, verovatno zbog čestih a kratkih relacija.  :ne:

mladja73

8.7 /100km po ovakvom  vremenu sa jaaaako puno rada u leru .... Zadovoljan  :dobro:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Potrosnja u februaru:
-Predjeno 554 km
- utroseno 42.85lit.
- prosecna potrosnja 7.73 l/100km.

Ne prelazim 2500 o/min. gradska voznja.

I dalje sipam na EKO pumpi kod YBC-a N. Bgd.   Za sada zadovoljan.

saša61beograd

Slično je i kod mene,takođe zadovoljan.

dacijetina

Gradska voznja inace uzme oko 9 litara ako nije jako hladno vani, sto je blizu deklarisane potrosnje od strane proizvodjaca.
U najhladnijim februarskim danima 10,5 litara (-20 do -10 Celzijusa, snijeg, neocisceni parkinzi, zalijetanje u cjelac, malo proklizavanja prilikom izlaska iz cjelca).
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

Deda

8,26 l tng
preko 400km pod klimom od 800
uglavnom 130 na auto putu
oko 100 km kroz Bg

prezadovoljan sam

DejanNS

BMB 95 - istorijski min: 5,5l/100km
             istorijski max 11,7l/100km
po onome sto racunar pokazuje...



moja neka iskustva su da na otvorenom putu (magistrala/autoput) trosi oko 6-7
a po Novom Sadu oko 8-9l/100km

Dragan.vi

Ne mogu da izmerim moju potrošnju, jer već mesecima ne sipam do čepa, već onoliko koliko imam para (2,3,4.000 din)  :ces:

oliver83

Tri puta isao od Loznice do okoline Linza u zadnja dva meseca, potrosnja od 6,2 do 6.5 l / 100 km. Gorivo u odlasku sipano u Bosni jer je jeftinije i bolje nego u Srbiji u povratku na Austrijskim pumpama. Razlike u potrosnji skoro da nema u odlasku ili povratku sem sto auto bolje vuce na A benzin. Konstantna voznja na 3000 obrtaja tj. 110 km / h, sem prilikom preticanja. Izuzetno sam zadovoljan ponasanjem auta, jedino je mana veca potrosnja preko 110 km / h (mala kubikaza) i veca buka, a do te brzine izuzetno prijatno u kabini.

glavonja3

Isao sam do Pala iz Macve, putanjom od Loznice, preko Zvornika, Milica, Vlasenice, Han Pijeska, Sokoca. Tu ima mnogo penjanja uz brda i planine, ali i dosta spustanja. Kad god sam se spustao namestio sam obrtaje da budu oko 2000. Kada sam izracunao prosecnu potrosnju, posle sipanja goriva do cepa, bila je meni rekordna niska - 5,1 litra (na predjenih 638km).

saša61beograd

6,75 u martu!!Dosta koristim auto-put kroz Bg,novi most,kružni put,avalski put.U centar zalazim samo vikendom i uveče.Znači da je to daleko od "gradske vožnje" pre bih rekao neka "mešovita".I nikad preko 3000 o/min.Ovo je neki letnji prosek,svakako bolje od februarskih 7,5-8.
Sasvim podnošljivo (za sada).

zac

Sasa  :aplause:  sijes me sa potrosnjom za ceo decilitar.  :too:  Danas sam sipao i rezultat je sledeci:

U martu potroseno 46.42 l. za 675 km. prosek 6.87 l/100km