Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Brzinomer pokazuje 80km/h,GPS pokazuje 72-73km/h.Znači oko 10%sporije zapravo idemo nego što pokazuje brzinomer.Da li to znači i da je pređena kilometraža 10% manja.Ako je tako,obračun potrošnje NIJE tačan!Potrošnja je onda svima veća od onoga što izračunamo.
Ako je verovati GPS-u...

boban66

#31
Do sada  sam više puta testirao potrošnju na mojoj Dacia  Ambiance 1.4. I uvek se kretala u mešovitoj vožnji oko 7L(6.8-7.2)s bezolovnim 95 benzinom kupljenim na OMV pumpi. Pre 2 meseca sam počeo da sipam Eko bezolovni 95 i potrošnja mi se kreće oko 6.2 L. Za 356Km sam potrošio 21.3 L po zadnjem merenju.60% vožnje je bio na magistralama Vojvodine pri brzinama 90-100 Km. Dvoje u kolima i pun gepek :hihi1:,bio u tazbini :lazy:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

glavonja3

Vodim detaljnu statistiku potrosnje i na 1.4 bez klime sa mnom u autu od 65kg za sve ove godine raspon se kretao od 5,5 do 7,5l po 100km. Uglavnom vozim po nezakrcenim losim seoskim putevima u Macvi (slabo grad).

To nije nista neoubicajeno za prosecnu potrosnju ali mi se ovog leta desilo da posle 66.000km i malog servisa (+plus promena svecica) potrosnja bude na dva puna rezervoara ravno 5 litara.

Jedinu sto sam promenio jeste pumpa, dosad su to bile najjeftinije varijante u Bijeljini, a za ova dva puta sam usipao na Nestro pumpi. Nestro su bivse Jugopetrol/Energopterol pumpe koje su prodate zajedno sa rafinerijom u Brodu ruskoj (zaboravih ime) naftnoj kompaniji. Gorivo je benzin bezolovni 95. Razlika u ceni je bila svega 5 feninga...

Loganovac

Auuu  :hall:

Zoki - imaš challenge!  :zloca:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Moja potrosnja mereno od-do-cepa...

zac

Ukupan ostvareni prosek ti je 5.541 L/100 km. na kilometrazi od 4795km, takav je otprilike i kod mene.  :wave:

Loganovac

Šta kažeš na ovo DrJekyll? Ja bih im dao predlog za penziju...  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

boban66

Danas išao za BG do njega dvoje u kolima ,auto putem 120km/h. oko 30 km kroz grad( troje) ali i tu oko70km/h , zatim nazad kući ( kraće relacije i 140 km/h). Sve ukupno 172km a porošio 11 L
po mom računu 6,47 L/100km. Benzin Eko bezolovni 95.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

zac

Loganovac, ako ikada pojeftini benzin ili nam standard drasticno poraste, i ja cu ga samarati po gasu, a ovako jedino preostaje penzionerski stil veslanja.  :kava:

saša61beograd

Današnji obračun potrošnje za prethodne 4 nedelje 6,92l !Uslovi korišćenja uobičajeni.Ovo je skoro litar manje nego proletos.
Manje kradu?Bolji benzin?Ja bolje vozim?Manje gužve?Ne,ovo poslednje nije sigurno.
Možda ima nešto u tome što sam isključivo sipao NIS-ov evropremijum na "Dejtonu" u N.Bg.


Mi_los

Imam Daciu Logana 1.4mpi u u poslednjih dve nedelje potrosnja mi je skocila sa 7.5l na 11-12 i nikako nece da spadne....... U cemu je problem mozete li mi pomoci, e da i desava mi se da pali i gasi lampu za check engine.......

Saša


saša61beograd

Cele jeseni potrošnja oko 7l ,poslednje punjenje 6,89l.Uslovi korišćenja manje-više isti kao prethodnih par godina,a skoro litar manje.Počinjem da verujem da je Evro-premijum stvarno bolji od BMB-a,nemam drugo objašnjenje.

Keka

Gde nadje litar razlike?

Meni je evro benzina trosio vise nego obicnog bezolovnog, a brze se i ubajatio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Od početka mi je godišnji prosek 7,2-7,3 uključujući u prosek i duža putovanja.Kad vozim samo po Bg i okolini bivalo je nešto ispod 8.E baš u tim okolnostima sada je skoro litar manje,oko12%.Nije mi jasno,ali me raduje.
Ovi proseci su dobijeni maksimalno štedljivom vožnjom,onako kako ja to shvatam.Jedini moj greh je što uvek ujutru zagrevam motor minut-dva.