Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Plin je pao ispod 70,a benzin ispod 140.Baš lepo.Ako se trend pada cena nastavi,ja vam garantujem sve skuplju vožnju,izaćiće nam na nos ova "jeftinoća".Gužve će biti sve veće,kao i potrošnja.Znači,gorivo pojeftini 10%,potrošnja skoči 25%.
Pored goriva,porašće potrošnja vremena,živaca,a satiraćemo naša kola u "kreni-stani" kolonama.Mislite vi da nisam normalan,ali ja bih bio srećniji da je gorivo skuplje,recimo benzin i dizel 170 din,a plin 90din.Vožnja bi bila jeftinija,garantovano.Bar u većim gradovima.
Meni su veće gužve ovih dana digle prosek za 1 litar,a to što je benzin jeftiniji nekoliko dinara,od toga nemam ništa.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Sreća pa ima ponekog da živi i van Beograda. Nisam primetio povećanu gužvu, čak i na ovih nekoliko krstarenja po Beogradu poslednjih dana - OK, lagano van špiceva, u vremenu od 17-19h. Da je veća gužva bila bi veća i tražnja goriva pa ne bi imali razloga da obaraju cenu...
Inače potrošnja mi je za nijansu manja nego dok je gas bio skuplji, verujem da bi isti slučaj bio i da vozim na benzin. Drago mi je što je gorivo pojeftinilo, ali još nije dostiglo odnos "litara benzina za platu" u recimo Nemačkoj, dakle još uvek je skupo, treba još dosta da pojeftini.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

 :to: ili da nam povecaju plate. U svakom slucaju zvuci neverovatno i jedno i drugo...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

saša61beograd

Celo leto i deo jeseni sa 25 litara sam prelazio 380-400 km.Kako je krenula hladnoća sa istih 25 litara 350-370 km.

VaskezNS

Logično. Motoru treba duže vremena da postigne radnu temperaturu (spusti saug). A do tada - ssssrrrrrrkkk  :kava:  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

glavonja3

Leti prosek ispod 6, a zimi prosek iznad 6 litara.

saša61beograd

U decembru sam prešao na Lukoilov Ecto 95.Iz čiste radoznalosti,a ne što mislim da će njegovi aditivi da učine čudo.I zato što mislim da sigurno nije lošiji od NIS-ovog.Jedan od bezveznih razloga je i to što su mi dosadile one curice na kasama na NIS-u koje do granice neukusa dave i dosađuju sa nuđenjem kojekakvih gluposti,čokoladica,jelkica,bombonica...kojima moram svaki put da pet puta kažem "ne hvala",pre nego što se otrgnem iz "zagrljaja" njihovog *ebenog marketinga.
Za vreme ovih hladnoća skoro svako jutro sam 5-10 minuta grejao auto dok skinem led sa stakla.Sama vožnja je manje-više bila uobičajena.U tim uslovima sa Lukoilovim Ecto 95 ostvarujem potrošnju od oko 7l (sa 25 litara pređem 340-370 km).Meni je to ok,da li ima neke uštede u odnosu na NIS-ov 95 videću kad se uslovi malo vrate u normalu.
Logan sa ovim Ecto lepo pali,normalno radi,nastavljam i na dalje.
Ne znam za NIS,ali ovako je od decembra išla cena:31.12.2016. -141,2 din,8.1.2017-143,7 din,29.1.2017.-147,7 din.Izgleda,nebo je granica!

saša61beograd

Večeras sam se bavio statistikom.Od 20.11.16. do 20.11.17.prešao sam 13.960 km.Sipao sam ukupno 907 litara benzina.Godišnji prosek je tačno 6,497 litara.
Ukupni troškovi (sve sam uzeo u obzir) za godinu dana su oko 160.000 dinara.Obzirom koliko mi Logan znači i koristi,nije mi žao.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

Citat: saša61beograd poslato 20.11.2017. - 20:58
koliko mi Logan znači i koristi,nije mi žao.
Suština je to  :too:
A inače...prosek je odličan
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

saša61beograd

Sa toplim vremenom prosek mi se ustalio na 6,6-6,7.Gradska i prigradska vožnja,ima tu svega:auto-put kroz Beograd,krstarenje bulevarima 55-60 u četvrtoj,ali bude i cimanja prva-druga,kreni-stani.Vozim ekonomično,kako se može u datim okolnostima.Zadovoljan sam potrošnjom,naravno nerviraju me gužve i zastoji,više zbog gubitka vremena i mučenja kola nego zbog same potrošnje.
Samom vožnjom verujem da ništa više ne mogu da uradim.Jedino što bi bilo moguće je da izvadim rezervni točak,alat i PP aparat,da duvam gume na 2,3-2,5 i da sipam 5w30 ulje.To bi bilo nekih 5% manje,ali neću to uraditi.

Zoran

Ja sam nedavno prešao sa 5w30 na 5w40, razlika u potrošnji je minimalna skoro neprimjetna, možda 0,15 l/100 km. Vjerovatno ni toliko.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

#298
U 2019.godini prešao sam 9.580 km i sipao 625 litara benzina,što znači prosek od 6,52 l/100 km.
Kilometraža je manja nego ranijih godina jer nismo išli u CG,a naročito što sam,kad god je moglo,izbegavao kratke vožnje i gužvu po gradu.U odnosu na ranije godine to je oko 3000 km manje i oko 200 litara goriva manje.Koristeći noge,prevoz ili bicikl,uštedeo sam nešto živaca i vremena oko parkiranja,ali sam uštedeo i tih 200 litara.Ovim sam "oštetio budžet" republike Srbije za oko 15.000 dinara i jako mi je neprijatno zbog toga.Ono što sam se vozio,vozio sam se kao čovek,sa minimumom stresa i sa potrošnjom kojom sam vrlo zadovoljan.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella