Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

dejandelic

meni je trosila BMB-a 6l na 90km/h dok je bila nova i motor u razradi (Bavaniste-CG-Bavaniste),posle sam ugradio TNG i potrosnja mi ide od 9l do 10l (LETO-ZIMA)a vozim oko 120-130km/h van naselja... :)

abc123

Da ne otvaram novu temu a bas me interesuje jer nigde nisam mogao da procitam na forumu. Koliko vise bi trosio model Logan-Sandero sa 1.6 motorom u odnosu na 1.4 pri istim rezimima u uobicajenim uslovima voznje za nase puteve (malo gradska, malo magistralna voznja). Po "laboratorijskim" uslovima ta razlika nije toliko izrazena pa me cudi da se modeli sa 1.6 motorom tako slabo prodaju a dodatnih 75+12=87 KS su idealna snaga za ove automobilcice.

Keka

Ovde imas nesto slicno, ako se dobro secam dotakli smoe se i 1.4 motora.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=209.0

Generalno, potrosnja je nesto veca, performanse su nesto bolje (na papiru), realan osecaj je zesce razocarenje. Ne znam kako ide 1.4 ako 1.6 ide ovako kako ide.

1.4 se cesce bira ne samo zbog potrosnje i snage, vec i zbog registracije, osiguranja...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Po lokalu gde ga i najcesce vozim: benzin oko 8.5l, tng oko 10l.

saša61beograd

Istočna i južna Srbija,od Dunava do Leskovca i nazad,1000km za tri dana, prosek 6,1l.Oko 40% auto-put,50%magistralni,10%lokalni i grad.Umereno, po propisima,dvoje u kolima.

zac

#20
Verovali ili ne.   :zloca:  Moje prvo testiranje potrosnje u gradu. Prvog augusta posle odmora napunio sam rezervoar na ELP-ovoj pumpi kod "Beogradske Arene" do cepa u cilju testiranja prosecne potrosnje po gradu. Svakodnevna relacija Zemun-Crveni krst-Zemun i to trasom, od bazena "11 April" auto putem preko mosta "Gazela" i "Auto komande", pa Juznim bulevarom do opelovog servisa, pa nagore ka Krstu i par puta do Novog Beograda. Danas u povratku sa posla svratio sam na istu ELP-ovu pumpu i sipao 47 L. goriva. Tek na pumpi sam pogledao dnevnu kilometrazu, koju sam resetovao kod proslog punjenja (1.8.2011.) i ustanovio da sam presao 655 km ovog meseca. Kad sam sracunao prosek, ispalo da je prosecna potrosnja 7.17 l/100km.  Presrecan sam, bio sam ubedjen da mi auto u gradu trosi 10 L.  :lux:

Loganovac

 :ces:  Da ne bude da si nešto drugo resetovao?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Sta drugo?  :ne: Ja bord nemam, imam samo dnevnu kilometrazu. Ispalo je da mi u gradu trosi za oko dve litre vise u odnosu na otvoreno. Na odmoru sam presao oko 980 km. i prosek mi je bio oko 5.49. ako se dobro secam. Opisao sam to u temi "Sandero potrosnja"

saša61beograd

Vožnja Beogradom u avgustu je bila skoro normalna,ponekad čak i prijatna.Računaj od septembra,kad počne uobičajeni haos bar litar više,i to je to.Pod uslovom da si dobro merio i računao.

zac

Videcu u septembru, verovatno si u pravu. Merio i racunao bez greske.  :wave:

LeNgenda

Jel ja hvalim ELP-ovo gorivo ili sta...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

#26
Ja ne znam šta se dešava ili sa mnom ili sa kolima. Gde god sipam meni je gradska 11-12l. :fiju: Jeste znam ja da budem stoka pa da ga gazim, ali nije tako bilo ranije. Nisam pametan :ne: ....mislim jedino da ga ne vozim mesec dana i samo žena da ga vozi pa da pratim šta se dešava (ona ga vozi lagano....bar kada je sa mnom u kolima :whistling: )
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

goran79

uh 11,12 po gradu? pa sta mu radis? meni rezerva svijetli u najgorem slucaju na 640km

DrJekyll

Ne pitaj najgore mi je bilo sa 98icom sa avije....13l al sa brdovitom žestokom vožnjom, znači sve vreme uzbrdo na nekih 4000-4500 o/min. Al je išao k'o BMW :lux:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

exPall

Mozda nekom bude korisno...za Logana 1.4:

Grad:  9 -9.5 leti, 9.5-10 zimi ( nisam bas nezan al i ne lomim )
Otv.put:   6,5 -7 ( bez ludovanja al ni kilavljenja )
Autoput: 7 -7.5 ( obicno pun i natovaren, 110-130kmh )

Krovni nosaci stalno montirani, klimu nemam, pritisak u gumama ne fermam...prozore otvaram, ruke ne ispruzam.
"Svako je lud na svoj nacin!" rece djavo i sede u koprive...