Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

radicr

Brat je imao isti auto samo sa racunarom koji mu pokazuje potrosnju. Valjda tamo ima isto da pokazuje prosjek i cini mi se da rece da nije nikad preslo preko 6. Sad pitanje je koliko je to tacno mjerenje, a da ne govorim o ovom mom sistemu mjerenja (da li se napuni ista kolicina svaki put itd.). Imao sam Ford Mondeo 1.8 benzinac i on je trosio nesto oko 7 litara pa sam ocekivao da ovo duplo manje kubikaze nece trositi priblizno. Ne znam kakve drugi imaju podatke, pa se cisto raspitujem je li ovo u redu.

kiconix

1.4 i 0.9 ne mogu da se porede.
Ne znam sta si ocekivao ali po meni je ovo odlicna potrosnja pogotovo sto pricamo o kombinovanoj potrosnji.

Ayrton

A i taj Mondeo 1,8 benz. ti je premalo trošio!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

radicr

Mislim, nisam neki poznavalac auta, obican vozac tako da sam vjerovatno bio u zabludi. Evo npr. ovde pise da je (po specifikaciji ili njihovim testovima ne znam) kombinovana potrosnja 5.4l a tako sam i ja negdje bio procitao prije nego sto sam kupio. Najgore mi kad mi ljudi kazu kad cuju kakav je motor: Pa to sigurno trosi kao upaljac. Ja se onda pokrijem po usima i samo kazem da nisam ni mjerio potrosnju :)

szs

Prijatelju dragi. Pišu svi proizvodjaći potrošnju daleko manje nego što je realno. Oni to mere u idealnim uslovima na 21c bez vetra na idealno ravnom..... Za moj piše 3.3-3.5 a nisam nikada postigao to ma koliko se trudio.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Ljota

Vojvodina ti je blizu. Probaj leti, kad nema vetra. Mozda ti se posreci!    :friends:

Goky

Posle godinu dana od kad imam auto (Stepway 0.9) mesečna prosečna potrošnja, po putnom računaru, se kreće od 5,25 do 6,07. Sipao sam i na NIS, Mol i Lukoil.
Dok sam vozio sandera 1.4 najniža prosečna potrošnja na mesečnom nivou koju sam zabeležio bila je 5,95 dok mi je prosek na 70.000 bio 6,38.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Goky

Poterah malo Stepu, čisto da vidim koliko može, na 160 trenutna potrošnja po putnom računaru 12,8 l na 100 km.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

 :to: očekivao sam bar 15l/100km.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Na ove fabrički deklarirane potrošnje, slobodno dodajte oko 1,5 litara i to je to :)

Stvarnost je drugačija od poligona...

Moj Megane 1,5 dci, nikad se nije kretao u fabričkim okvirima, a samo rijetko, na otvorenom, je išao ispod 5 l. Uglavnom je na oko 6 l kombinirane vožnje, tako da su ove potrošnje benzinaca, od oko 6-7 litara, po meni ekstra.

szs

Citat: MitarMrgulic poslato 18.12.2017. - 19:38
Na ove fabrički deklarirane potrošnje, slobodno dodajte oko 1,5 litara i to je to
Tako mu dodje. Meni prosek na 15000 km 5 l/100 a fabricka srednja 3.5  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleksabgd

Meni Sandero 1.4 sa plinom u Beogradu trosi oko 10l plina dok je logan 1.4  tng sa nekoliko puta većom kilometrazom trosio 8.5-9l plina  po gradu.

Vladan P

#732
Citat: Goky poslato 17.12.2017. - 21:04
Poterah malo Stepu, čisto da vidim koliko može, na 160 trenutna potrošnja po putnom računaru 12,8 l na 100 km.

Koliko dugo si bio na toj brzini?
Par sekundi ili duže?
Mislim,da li se prikaz potrošnje stabilizovao ili to (12,8) bio maksimalni prikaz kao posledica ubrzanja?
Sigurno si primetio da kada dostigneš neku,bilo koju, brzinu kompu treba par trenutaka da pokaže tačnu potrošnju.
Pitam jer  još nisam sa  svojim  Stepway-om imao prilike da dođem do (autoputa  :)) te brzine

BTW- Kod mene je prosečna potrošnja 6,8.  Imajući u vidu moj način vožnje i česte vrlo kratke relacije sa više ponovnih startovanja motora - zadovoljan sam.
Zajedno smo skupa !

radicr

Nisam siguran ali cini mi se da mi je buraz govorio da je njemu u 0.9 TCE pri tim brzinama pokazivana potrosnja preko 16l.

saša61beograd

Citat: Aleksabgd poslato 19.12.2017. - 14:08
Meni Sandero 1.4 sa plinom u Beogradu trosi oko 10l plina dok je logan 1.4  tng sa nekoliko puta većom kilometrazom trosio 8.5-9l plina  po gradu.
Protočnost saobraćaja u Beogradu je sve gora i gora,svima koje znam porasla je potrošnja.