Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#30
Logan trosi isto ili malo vise, ali malo, u odnosu na snadero sa istim nivoom opreme i motorom. Zasto bi postojala neka razlika?

Fabrika je propisala potrosnju u odredjenim rezimima eksploatacije. Svi znamo da se je fabrici u interesu da prikaze manje od realnog.

Zato, nije mi jasno kako ljudi mogu postici potrosnju majnu od one koju je specificirala fabrka? Gradska voznja ne znaci voziti auto gradom, vec nacin voznje koji podrazumeva kreni stani. Ako ja krenem od Niske banje do posla u centru Nisa (a sve se to smatra gradom i naseljenim mestom) predjem 10km maltene otvorenog puta sa srednjom brzinom 50-60km/h, pa udjem u samo jezgro grada pa se po semaforima 5-6x kreni stani i napravim jos 3km, da li je to gradska voznja?
Da li je gradska voznja ako krenem obilaznicom oko grada, skoro bez semafora a duzim putem,? Ja jesamu gradu, ali da li je to rezim gradske voznje?

Dakle ljudi, da se razumemo, potrosnja moze biti manja, ali ne drasticno, od one koju je specificirala fabrika i to sa gorivom specificiranog kvaliteta, koje je sigurno bolje nego ovo kod nas u Srbiji.

7.7l prosek u gradskoj voznji na BMB95?!?!?!  :aplause:

Peja

Keka

#31

Meni vise trosi gasa na otvorenom  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dragan.vi

#32
Za Peju,  Ne zelis valjda da kazes da ja lazem i da hocu da obmanjujem citaoce ovog foruma.Dok sam jos vozio Marutija precizno sam belezio skoro svih 18 god. koliko sam ga imao, kad i sta je sve radjeno na njemu,kad sam sipao i koliko goriva (jos uvek cuvam 2008. i pola 2009.), a tako mislim i sa ovim autom.Ozbiljan sam covek i nikada ne bih obmanjivao bilo koga a i kakve koristi imam od toga, sta ce to meni. :crazy:

Loganovac

Nema potrebe da dižemo tenziju. Pitanje je šta tačno podrazumevaš pod gradskom vožnjom i u tome se slažem sa Pejom. Možeš do mile volje da se vozaš novobeogradskim bulevarima (da ne pominjemo usred noći...), laganica 60km/h, tu i tamo staneš na semaforu i da potrošiš manje nego na auto-putu gde voziš konstantno 120km/h. Znači, bilo bi dobro da nam pojasniš šta je to tačno "strogi grad" i opišeš svoj stil vožnje (a predpostavljam da si još u periodu razrade), jer niko od nas nije uspeo da toliko spusti potrošnju. Nije loše da znamo - možda ima neka fora...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#34
A pneumatici i pritisak u njima? Ja svoje drzim na propisanim vrednostima ili za 0.1 nize, jer me mrzi da svracam do pumpe.

Dodao bih da fabrici NIKAKO nije u intresu da po svim katalozima   :rtfm: prikazuje vecu potrosnju, vec obratno.

Pa svako pre kupovine gleda i potrosnju, zar ne?  :kava:

Peja

kiconix

Jos jednom da napomenem, logan 1,6 8v, na taxiju u gradu trosi od 10l (leti kad zakacim aerodrom svakodnevno), do 13 (sa klimom leti, ili grejanjem zimi).
Ispod toga u Bgd-u nije realno, barem meni.

Loganovac

Dobro, Kićo, ti govoriš o potrošnji gasa, znači 10-15 ili-malo-više % više nego BMB...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dragan.vi

Pa evo sta ja podrazumevam pod oni sto sam pisao; stanujem u Visnjici a na posao znaci idem Visnjickom ulicom, Bogoslovija,Ruzveltova,27.marta,Takovska,Kneza Milosa,Sarajevska, Savska (gde radim) i nazad.Jednom odlazak na buvljak Nbgd i dvaput odlazak u Zemun (i to sam jednom tako naj...., bila je takva guzva da sam vise od 45 min. putovao do Visnjice).Ako cemo da trazimo dlaku u jajetu, to je negde oko 10% predjene kilometraze izmedju 2 sipanja goriva.Beogradjani veoma dobro znaju kakva ponekad (srecom) zna da bude guzva ovim ulicama narocito u popodnevnim satima kada se svi vracaju kuci sa posla.

ppejic

Pitanje je i kako merite prosecnu potrosnju?

Ja svoju merim tako sto cekam da se upali lampica rezerve, zabelezim resetujem km sat, odem do pumpe, nalijem 10l i vozim do sledece "rezerve". Malo matematike i dodjem do 8.8L, ali uz cinculiranje i izbegavanje guzve.

To je po meni najpreciznije.

Peja

Veterinar

Ja nemam bord komp, ali sto se tice evidencija imam neki fanatican pristup... Tako znam da sam za 90220 km sipao gorivo tacno 140 puta i potrosio ukupno 4480,52. 4,97 prosecna potrosnja, oko 60% po Beogradu. To sto sam sipao gorivo na 644 km prosecno, povremeno je i forsirano kad npr. gorivo bude jeftinije, pa cesce sipam, ili naletim na povoljno gorivo i inostranstvu. Inace sam ga uglavnom ranije sipao na oko 900 km, posto ne volim bas da vozim na rezervi.

Svarog

To je sasvim logičan način za merenje, mada ja izbegavam da "padnem" na rezervu. Moguće je da naše razlike u iskustvu s potrošnjom dolaze od nepreciznosti merača nivoa goriva. Evo jednog mog simpatičnog iskustva. Uradio sam interni test i dobi da je u rezervoaru ostalo još 9 litara. Onda sam vozio, vozio, vozio i vozio. Pa sam vozio i vozio i vozio i još vozio, i prešao skoro 90 km. Opet uradim test, kad ono kaže da je u rezervoaru ostalo još 6 litara. Dakle 90km vikend-gradske vožnje s tri litra. Ne zvuči baš realno.  :huh:

ppejic

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=241.15

sada imamo precizniji nacin merenja kolicine goriva u rezerovaru.

Peja

Loganovac

Pisali smo o tome na rumunskom forumu - i taj drugi način vezan je za plovak, znači teško da je precizan...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Danas sam isao u BG i presao ukupno 121km sto tamo sto ovamo i na kraju je potrosnja bila 7.0L/100km...

sanderoman

Ja presao sa Sanderom prvih 600km, bogami u gradu trosi oko 8.5l a van grada 7l. Voznja jos uvek lagana uglavnom oko 2500 obrtaja. Rezultat mi je malo zestok u odnosu na Klija koji kako god ga vozio i kako god merio trosi cvrsto oko 6l. Cudna mi je ova potrosnja Sandera jer on i Klio (1.2 8v) imaju slican odnos snage i mase? Kako vama ovo  :conf:izgleda?