Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Pozdrav,

Htedoh da podelim sa vama moje iskustvo sa Sanderom, aj da kažem jako pozitivno! :dobro:

Išao sam ovih dana na malo duži put, u komšiluk, tačna kilometraža od mesta polaska do dolaska 607 km, krenuo sam sa punim rezervoarom i do cilja mi je skinuo tačno 6 crtica (6x5= oko 30 litra+/- 3 litre). Uglavnom kombinacija, autoputa prosečna brzina 120km i magistralnih puteva između 80-100km. Naravno bilo je deonica i po 40-60 km naročito kad se kamion ispreči. Tokom 70% puta klima je bila uključena!

U suštini ne mogu da verujem da je potrošnja toliko mala, put je inače bio pola pola, ravnica i brda.

U povratku sam sipao benzin od 98 oktana do vrha i tada je klima više i duže radila i ista priča. Ali čim sam se vratio u Bg i na gradsku vožnju, tu su počele crtice da se tope malo brže. :ziveli:

Constantin

Meni je potrošnja skoro standardno 7.2-7.5.
Najviše sam se brinuo tokom zime kada mi u gradu nije silazila potrošnja nikako ispod 9.5, ali je bilo dosta snega na ulicama, dosta čekanja na semaforima i baš sam se obradovao kada je došlo lepo vreme.

E sad moram da dodam da ga na autoputu nisam vozio ispod 130-140 (nekada i više), a čak i sa uključenom klimom potrošnja nije prelazila 7.5l/100km

Definitivno je bitno kako se pritiska gas i treba vreme da se čovek privikne

dacia2004

BG-Nesebar-Varna-Nesebar-BG: 7.1 l/100km
BG-Pljevlja-BG: 5.5 l/100km
BG leto: 7.3~7.5 l/100km
BG zima: 8.3~8.5 l/100km
:jea:

Dragan.vi

#3
Kao sto rekoh u nekoj drugoj temi, čim sam preuzeo auto pravac na pumpu i dečko nasuo skoro celih 64 litra :conf: Doduse ja sam tako hteo da ga napunim do čepa pa da vidimo dokle ce da traje. Evo za ovih 6 dana prešao sam 330km, od toga 200 NS-BGD i nazad, znači ovih 130-tak kilometara po BGD-u, a nijedna crtica se nije ugasila :ces: Juče sam svratio do Kompresora i tražio objašnjenje, izađe neki lik iz servisa, sede za volan, ispritiska nešto na tabli valjda, popališe se sve lampice, kazaljke obrtomera i brzinomera počeše da skaču, a on reče da po kompjuteru (kom kompjuteru kad je u pitanju Base model!) ima jos 50 litara u rezervoaru. Znaci za nekih 300 i kusur kilometara potrošio manje od 20-tak litara :Smiley: Na kraju mi rekli da vozim jos 100-tinak km, pa ako se ni jedna crtica ne ugasi da ponovo dođem kod njih da vide da se nije plovak zaglavio :hm

krle

Pa,koliki je kapacitet rezervoara? Znam da je na  početku uvoza Logana kod nas bilo tri vozila, koja su bila namenjena za druga tržišta, sa kapacitetom rezervoara preko 60.l.  Za ovo se saznalo tek kada je čovek angažovao tržišnu inspekciju jer je mislio da su ga na pumpi zeznuli, pa je uvoznik   konsultovao fabriku i  dobio informaciju da je u vozilu ugrađen rezervoar većeg kapaciteta.

-Pa, ima i on kompjuter (nema bord)  koji je    deo sistema  OBD.  Držiš pritisnut  taster za reset-podešavanje sata, daš kontakt i počinje interni test. Prvo ide test km sata i merača br,obrtaja, sledeći je  displej, pa preostala  količina goriva u rezervoaru, ispisivanje greške pumpe za benzin (ako je ima). Ako upališ motor prikazaće trenutnu potrošnju goriva na moto čas.

jasho

Evo još par novijih zapažanja, išao sam po Kosmaju jedno 3 dana kratke realacije , uz brdo niz brdo, uglavnom 2,3, i 4 brzina sa uključenom klimom sve vreme, nakon 100 pređenih km, metodom pritiskanja poništivača kilometraže na brzinomeru i davanja kontakta ustanovljena potrošnja od 10 llitara benzina :hm: :agr:, nedugo nakon toga opet, ovog puta bez klime, merio sam potrošnju na 100 km, kombinacija otvoreni put 70% 30 % grad, potrošnja 6 litara! :dobro:

Dragan.vi

Posle 20-tak dana voznje i pocetnih problema :hm: sa pokazivacem goriva (u medjuvremenu crtice su pocele sve brze da silaze i ostale samo tri) danas svratim 2.put na pumpu da sipam gorivo od kada sam uzeo auto.Predjeno 741km,sipano skoro 40 litara.Prosek 5,30l.Nesto tu nije u redu :conf:Drzao sam pistolj dok nije 1.put stao, pa 2.put, pa 3.put i nisam hteo vise.Razmisljam mozda je moglo da stane jos 5 litara i onda bi bilo 6,3l prosek.Nije mi jasno, dali sledeci put da idem bas do cepa ili ne? Inace sve crtice su se popalile.

jasho

Dragane, mislim da on malo više prebaci preko punog rezevoara (50l) sigurno više od 5 litara, jer sam kad sam išao na onaj duži put sipao gorivo do vrha na pumpi u Brezovom polju (kod Brčkog) i tek kad sam prošao BL što je bilo oko 250-270km je skinuo prvu crticu, a prvu skida na 45 litara!

Keka

Jedno je sigurno-rezervoar ima realni kapacitet veci od deklarisanog, ali se ne zna koliko tacno.
Najpouzdanije je puniti do prvog iskljucenja pistolja, isto tako pri sledecem punjenju.
Inace to je mala kilometraza za siguran zakljucak o potrosnji.
Nije pametno nalivati benzin do cepa po ovim vrucinama.... :wave:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ljubapo

Sandero 1.4 ambiance, star 6 meseci......u gradu 9-10litara(klima), na putu prosecno oko 8litara.....nije neki stedisa ali to je ionako sirotinjski auto pa nema ni razloga da ugradjuju najnovije stedljive motore.

zlatko23

Da li neko ima informacije koliko troši Sandero 1.6 MPI u gradu i na otvorenom? Mislim na rezultate iz prakse, ne one fabričke (njih znam).

Unapred hvala.

Dragan.vi

Predjeno nesto malo vise od 600 km ostale jos 2 crtice. Cekam petak kada primam platu da ga naspem do vrha, pa cu videti koliko je potrosio.

Dragan.vi

I kao sto rekoh gorivo sam sipao u petak.Potrosnja 6,95 l , od toga nesto manje od pola kilometraze na auto putu (Bg-Zabalj, 2 x Zabalj-Novi Sad i nazad Bg).Super sam zadovoljan  :jea:

jasho

Pozdrav, evo da dodam još koji info vezano za potrošnju, opet isti put od 607 km, deonica br.1 od 186,7 km (interni testom utvrđivana količina goriva) potrošnja 11 litara ili 5,8 na 100 km vožna uglavnom autoputem prosečna brzina 120-140 km i uključena klima na 50% puta, druga deonica od 210 km potrošnja 9 litra ili 4,2 litra na 100km uključena klima, motorni put prosečna brzina 80-100km na sat, treća deonica od 211 km potrošnja od 8 litara ili 3,8 l/100km klima uključena na 70% puta, motorni put prosečna brzina 80-100 km na sat. Treća deonica je uglavnom spuštanje odnosno niz brdo, u povratku je slična potrošnja osim što je na trećoj deonici na usponu na pređenih 35 km potrošio 5 litara benzina bez uključene klime. Napominjem da je od druge deonice u rezervaru se nalazilo 11 litara bmb 95 i 40 litara bmb 98 jer sam tad napunio rezervoar!

Sve u svemu na otvorenom putu skidam kapu, ali zato u gradu :place:

Keka

Taj trosi kao diz'l  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!