Koji je put do saobracajne sa upisanim TNG sistemom? Atest i kontrolni pregled

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Šta znam, nisam vozio 1.4, ali je dosta startniji i elastičniji od 1.6 8v.
I drink to make other people more interesting.

ppejic

Uporedjivati motore u dva razlicita automobila je nemoguce ako nemaju isti menjac, masu, obim tockova...
Ako je elasticniji od 1.6 onda je i mnogo bolji od 1.4. Nemam sta vise dodati.

U vezi isplativosti ugradnje gasa, ili fabricki TNG na 1.6 16V ili snaznijem motoru (ako posmatramo Logan sasiju), ili savremeni dizel.

Kada stavim na papir zajebancije koje sam imao, uz cenu ugradnje... bolje bi mi bilo da sam u startu odvojio 1.5kE vise i kupio common rail traktorce sa 1.5 dCi motorom.

saša61beograd

Kada je nešto masovno i popularno kao što je vožnja na gas onda to znači da se tu vrte neke pare.Normalno je onda da se tu muva mnogo onih koji bi da uzmu svoje parče.Važi i za cenu ugradnje i atesta i za cenu samog plina.Simpatična su obrazloženja,"povećana potražnja na svetskom tržištu","veća bezbednost","uvođenje reda",bla,bla...
Ako je nešto duplo jeftinije mora da ima neka kvaka,pre ili kasnije.

Sir Oliver

Od tog posla nema ništa... a i da slučajno bude, dok me navataju za sledeći atest, slatko ću da se navozam na TNG.
I uvek će biti jeftinija vožnja nego na benzin.
I drink to make other people more interesting.

kiconix

Informacija od danas, AMSS ne vrši ateste do daljnjeg.   :ha:
Bem ti državu.

Keka

Opadne broj vozila sa pogonom na TNG, opadne potrosnja, podignu cene......milina.

Jos samo da definisu da li fabricki TNG podleze atestu ili ne. Ako budu konji i takva vozila budu terali da rade atest, ugasili smo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ugasili smo mi koji vozimo na benzin!
Ako padne prodaja plina,a poraste tražnja benzina,ode benzin na 200 din.

Saša

Citat: kiconix poslato 12.02.2013. - 15:02
Informacija od danas, AMSS ne vrši ateste do daljnjeg.   :ha:

Nema ništa na njihovom sajtu.

kiconix

Kad pozoveš, dobiješ informaciju.
Ovo je Srbikistan, kakav sajt.
PS. Možda Slavko nešto više zna.

Andrix

jos cemo biti grbavi mi koji taljigamo na gas, a sto se tice fabrickog, nisam siguran da ne treba atest, osim ako odma u startu u saobracajnoj ne stoji vozilo na tng
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

svrle

Citat: Veterinar poslato 12.02.2013. - 00:14
..."Od 12.02.2012 nastupa na snagu novi zakon "O bezbednosti saobracaja".

Da li je ovo greska u kucanju, te je umesto 2013 otkucano 2012?
Inace, ne secam se tacno ali mislim da je pocetkom 2012 stupio na snagu, tada novi, a valjda jos uvek aktuelni, pravilnik o ispitivanju vozila.

Veterinar

To je greska koju su oni napravili, a ja sam je (ne obrativsi paznju) citirao.

Elem, zvao sam danas servis NITRO GT zato sto sam uvidom u novcanik dosao do zakljucka da je najpovoljnije da se tamo uputim i ugradim TNG uredjaj. Na pitanje o atestu dobio sam odgovor da ce biti mnogo skuplji, da se od sada radi iskljucivo u AMSS, a od iduce nedelje ce (navodno) i sama ugradnja biti skuplja.

Naknadno sam zvao AMSS, dobio broj telefona da se raspitam po pitanju atesta (011/333-1290) i dobio sam informaciju da se ne zna cena... Lazem.

- Recite mi molim Vas, koja je cena atesta nakon ugradnje TNG uredjaja u automobil i koja je procedura...
= Ne znam.
- Kako mislite? Hteo bih danas da ugradim uredjaj i da dodjem kod Vas, pa me interesuje...
= Ne znam nista. Jos ne znam ni koja ce biti cena niti koja ce biti procedura.
- Dobro, kada cete to znati?
= Od nedelje.
- Hm. U slucaju da sam, recimo, juce ugradio uredjaj i dosao kod Vas... Da li bi mi danas bilo naplaceno po starom?
= Ne radimo ateste dok ne saznamo sve i dok se ne donese odluka.
- Ne radite ateste?
= Ne.

jasho


Andrix

Sta reci, drzava Srbija. Ima valjda jos neko ko radi ateste......
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari