Koji je put do saobracajne sa upisanim TNG sistemom? Atest i kontrolni pregled

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Kako planiram u najskorije vreme ubaciti to cudo jeftinoce u svoj auto...potrebne su mi informacije kako ne bi lutao ko guska u magli.

Izlozite koji je put od ugradnje, preko atestiranja do upisivanja TNG uredjaja u novu saobracajnu knjizicu.
Znaci, korak po korak  :write: Nemojte stedeti na detaljima i iskustvima.

Peja

Keka

1. Ugradis sistem, od majstora uzmes potvrdu o ugradnji, i papire od MV i rezervoara i isparivaca.
2. Odes u SUP po uput za atestiranje (sa gore navedenim papirima), platis neku kintu (bilo oko 1500 din).
3. Sa uputom i gore navedenim papirima odes na atestiranje, opet platis neku kintu.
4. Sacekas par dana da dobijes potvrdu da je sve po standardima.
5. Sa potvrdom odes na vanredni tehnicki pregled, napomenes je da je za TNG, oni daju neki plavi papir gde ce biti upisana nova tezina vozila i mesoviti pogon. Naravno platis neku kintu.....
6. Sa tim papirom sa tehnickog i sa potvrdom o izvrsenom atestu odes u SUP, platis kintu za izdavanje nove saobracajne i koliko jos treba za upisivanje atesta, promene ti tezinu i upisu "Pogon na TNG" i gotovo.
Sve ukupno oko 8000 din i oko 7 dana zezanja i cekanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

http://www.masfak.ni.ac.yu/uploads/articles/www2_potrebna_dokumenta_za_izdavanje_potvrde_o_ispravnosti_uredjaja_za_pogon_vozila_na_tng1.pdf

Peja

kovdejan

Hmmmm.... Ili sam ja imao ludu sreću ili šta, ali svakako ne mogu da potvrdim da atestiranje traje toliko dugo. Naime, sve sam završio za dva dana i to samo iz razloga zato što AMS nije radio posle 15 ili 17h, više se ne sećam. Naime, kada sam uzeo potvrdu za uput na atest i da sam sa tom potvrdom stigao na vreme do AMSa sve bih završio za nekoliko sati.
Procedura je dakle takva kao što je Keka opisao, samo što su rokovi malo razumniji. Za one koji su iz Beograda, uput na atestiranje se može izvaditi samo u Ljermontovoj. Posle obavljenog tehničkog pregleda i atestiranja (Mašinski fakultet ili AMS, ne znam da li može još neko) sa tim potvrdama se onda ide u bilo koji SUP da izdaju novu saobraćajnu dozvolu u koju je upisana nova masa vozila i da je pogon na TNG.

Keka

U mene je zakacilo tako, u petak sam uzeo uput, na 1. spratu plavog SUP-a, ima blesavo radno vreme; pregled instalacije je bio u subotu, a potvrda gotova u sredu (FTN NS), cetvrtak tehnicki, petak ponovo SUP. Doduse ja radim do 3 pa nisam imao vremena da jurcam ceo dan po salterima. Vrlo je verovatno da moze da se resi i u kracem roku.
Neki servisi organizuju sve oko atesta za svoje musterije, treba razmisliti i o tome  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


markonikolic83

Ja sam ugradio gas 01.12.2008. i u servisu su mi dali sve potrebne papire za atest.Vozio sam bez atesta do kraja januara.
Januar
Otisao u sup i predao zahtev za uput za atest u ponedeljak(oko 1300 din).Rekli mi da dodjem u sredu po papire.U sredu pokupio papire.Posto se petkom u tom servisu radi atest,otisao u petak na atest.Bilo samo 2 auta(pogodilo se nema guzve).Atest traje oko 10-ak minuta po autu.Pregledali i rekli da je sve ok,da mogu sutra dan da dodjem po papire ili ako mi trebaju odmah,da podjem sa njima na Masinski fakultet da mi odrade popire i da mi daju.Platio sam atest oko 3600 din.Sutra dan(subota) sam svratio do servisa gde su me cekali papiri(2 resenja i jedno zeleno kartonce).Na resenju pise da ne iskljucuje obavezan tehnicki pregled u roku od 15 dana.Medjutim ja nisam radio sad do registracije.
Sad sam otisao na tehnicki,naglasio da imam gas,i odradio tehnicki.Uplatio sve za registraciju(ispod 10000 posto je auto na invalida)otisao u sup i izdali mi novu saobracajnu samo sa promenjenom kilazom vozila(1026kg cini mi se) i malim pecatom "gas".

hobbista

Hmm...
Ja sam otprilike završio kao Keka samo:
Po ugradnji plina otišao sam prvo na tehnički pregled (vanredni), gde su mi napisali konstataciju da je ugradjen TNG.
Zatim u SUP (Ljermontova za Bgd) sa tim tehničkim, saobraćajnom, LK, molbom (napisati na parčetu papira - molim vas da mi izdate uput za atest za vozilo ...... za ugradjen TNG uredjaj) i uplaćenom taksom.
Ostalo kao što je napisano s tim da se vratiš na onaj isti tehnički pregled da ti popune list (po završenom atestu).
Na kraju u lokalni sup po novu saobraćajnu (pošto u Ljermontovoj neće da izdaju nove saobraćajne).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Ja nisam dobio novu saobracajnu nego su udarili XXX preko stare tezine vozila i pored upisali novu tezinu, iako sam uredno platio za novi obrazac  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Valjda su tu "promenu" overili pečatom. Inače čika saobraćajci obično posumnjao da je tu neko drugi  nešto brljao, a ne njihovi službenici.
Imao sam problema zbog njihovih brljotina, a najveći biser imao sam sa ličnom kartom  kada su upisali da mi je izdata 1594.g.   i onda  ja kriv kada sam je menjao 2004.g. :ne: zato što je istekla pre 410.godina. :Smiley:  

dsit

I ja sam uradio na ftn-u, 3200 din kosta atest uz prethodnu taksu za uput od nekih 1400 u supu. Sad sam dobio atest u vidu kartona, dimenzija saobracajne dozvole, sa svim podacima o autu,boci isparivacu.... Rece mi ovaj sto je radio atest da nema potrebe da sad trazim da mi upisuju nove podatke u saobracajnu nego da sacekam septembar kad mi istice registracija pa da onda sve uradim. Mada mislim da ne bi imao nikakvih problema da ostavim i ovako. Jel zna neko koliko izadje to upisivanje sa tehnickim i sta vec treba?

Keka

Tehnicki pregled za to je bio oko 600 din, taksa za novu saobracajnu je bila oko 150 din i jos nesto administrativne takse red velicine 1000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

Pa da, tako sam i ocekivao...sve ukupno nesto ispod 6500. Bog te kad se setim 2001.sam zavrsio atest za 400 din :ces:

dsit

Upravo zavrsio celu egzibiciju. Sve me je izaslo 8300 din. Zahtev za uput u supu 1400 pa atet na ftn-u 3200 pa nazad u automoto na vanredn tehnicki+neke takse+nova saobracajna 3700.

ppejic

nova saobracajna u Nisu kosta 370din, atest u AMSSu je 3000din, zahtev za uput na atest je 1400din, tehnicki 100din sa istovremenim tehnickim radi produzetka registracije, ostali troskovi registracije 9500din (sa popustom za invalida i dodatkom osiguranja za vozaca i putnike u vozilu od 600din)

Peja

vojo76

Uradio sam atest i u dilemi sam da li da uradim vanredni tehnički pregled i da upisujem u saobraćajnu ili da čekam sledeću registraciju.

Da li imate iskustva o tome koliko saobraćajci insistiraju na upisu u saobraćajnu ?
Da li su kaznili nekoga od vas ili se prođe sa 'morali biste to da upišete ...' :)

Da mi je registracija za dva sigurno bih sačekao, ali meni je tek u martu 2011 sledeća.

Prijatelj je bio u sličnoj situaciji kao ja i vozi tako već 6 meseci ali ga nisu zaustavili ni jednom (lucky bastard) :)