Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

#465
Pero Radanovic je nekada bio doktor za plin na CG primorju. Pazi se Roka Gudelja u Tivtu, ako jos radi plin, ja sam imao, najblaze receno, losa iskustva sa njim.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Aleks


Veterinar

Svakako, pogotovo uz pet godina mira. Nadam se da održavanje neće biti papreno.

Jelenko

Planiram sledece sedmice napokon ugradnju plina u logana.Imao sam ja to odavno u planu ali sam cekao da se malo cijene unormale.E sad,mene zanima misljenje vas koji vozite na plin,sta mislite na ovu ponudu..

Europegas (instalacija i racunar)
Stag dizne
Tomaseto isparivac
Imam dvije godine garancije na svaki ugradjeni dio
Cijena je 470 eura ili 920 maraka.

I sta kazete?☺

Keka

Nije bitno sta ugradis, vec ko ti ugradi i da li ces to kasnije moci da servisiras. Dobro se raspitaj kod kog ces majstora da ides, nemoj vijati najnizu cenu, jer ce te posle popravke kostati mnogo vise nego sto si "ustedeo".

Zbog toga se izbegavaju egzoticni proizvodjaci, a za ovaj Europegas nisam nikad cuo.

U budget varijanti odlicno su se pokazali AC Stag 200/4/4+ uredjaji, u kombinaciji sa Tomasseto isparivacem i Valtek crvenim diznama. Sada AC nudi u okviru kompleta i svoj isparivac i dizne, za koje se prica da su pristojni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jelenko

Pa imaju dosta iskustva,znam mnoge koji su ugradjivali kod njih,pa nije bilo problema.Djeluju dosta profesionalno,a bogami i radionica je ko u svabe,sve pod konac.Kad god sam prosao uvijek puna radiona,meni to dosta govori.
Najveca prednost mi je sto je ta radionica u mom gradu,ako bi bilo problema tu sam blizu.
Zaboravih da napisem da je ta cijena sa atestom koji vazi 5 godina..
Ako neko zna pouzdan servis u BL i okolini neka da neki predlog,da vidim i druge ponude.

River

I meni je u planu ugradnja vjerovatno cu AC stag da izaberem. Nisam se raspitivao još po servisima o cijeni ali jesam o majstorima. Ima ih u BL dosta i raznovrsna je ponuda uredjaja. AC stag ugradjuje vise servisa a pohvale sam  cuo za auto gas Karać i auto gas Kragulj.

Aleks

Ako je to cena sa atestom onda je ponuda korektna.

Jelenko

Citat: River poslato 14.05.2017. - 18:49
auto gas Kragulj.

Zvao ovoga u BL 850+180 KM atest.Uredjaj Lovato..Taj on preporucuje za daciu.
Meni je najvise bitno odrzavanje i servis,ako sta crkne a nadam se da nece zadugo da se moze zamijeniti sta treba.
Sad ko sto Keka kaze ni ja nisam cuo za te "europegas" pa me to dosta odbija.A sa druge strane ko mi garantuje da je i taj "lovato" original posto znam da ima kopija..
Ne znam nisam jos odlucio sta i kako,ali odustao sam od ovog u mom gradu.Trazim dalje u BL pa vidjecemo..

Aleksabgd

Imao sam stag 200,reduktor tomaseto u loganu 1.4. Sve je radilo bez greske 3 godine koliko je auto bio kod mene(presao pko 80.000km ). Stize sandero sa istim 1.4 motorom pa me zanima koji se od trentno u ponudi tng uredjaja dobro u pokazao u praksi.Da li su kod Rasica i dalje profesionalni sto se tice ugradnje i servisiranja tng iredjaja? Moze preporuka za jos neki dobar servis na teritoriji Beograda

Keka

Lovato je odavno ispao iz igre i nije ono sto je nekad bio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jelenko

Jbg ja stvarno ne znam sta bi izabrao od tih proizvodjaca a da valja.Posto se u to ne razumijem potreban mi je savjet sta je se najbolje pokazalo.
Hocu kad dodjem kod majstora da mu kazem hocu to i to,isparivac i dizne te...itd
AC Stag ce izgleda da bude uzi izbor,pa kako bude+je i jeftiniji od ovog Lovato.
Ima li neko info koji uredjaj vecinom voze taksisti kod vas u Srbiji,vezano za plin?

slavko_bgd

Najbolji ti je Vialle LPI, to ti je sa ubrizgavanjem tečne faze. Raspitaj se i pošto je pa će ti sve biti jasno.
Taksisti u Srbiji po pravilu voze najjeftinije uređaje, osim retkih izuzetaka koji ozbiljno shvataju svoj posao.
Taksisti u Srbiji voze i na brodski dizel, prerađeno ulje, svašta sam viđao.

Biraj servis a ne uređaj. Uvek bilo.

Citat: Keka poslato 20.05.2017. - 08:37
Lovato je odavno ispao iz igre i nije ono sto je nekad bio.

Lovato je danas sasvim solidan sekvencijalni komplet i ja bih ga u svoj auto ugradio pre bilo kog Staga. Inače, Lovato je u vlasništvu Landirenza.
Ja sam sebi na prethodnoj Laguni2 ugradio QBoxPlus, kao vrh ponude za atmosferce. I na kraju sam morao da dokupim MED dizne da bi se rešio lenjosti pri ubrzavanju  i seckanja pri kočenju motorom. Za te pare koje sam ukupno bacio na STAG mogao sam imati BRC, Tartarini ili Landirenzo. Sa sve atestom.


Aleksabgd

Koji lovato uredjaj je preporuka za daciu? Lovato smart easy ili neki drugi?

Aleksabgd

Krajem maja 2017. ugradio sam uredjaj stag 200 go fast kod Rašića. Cena je bila oko 600e sa atestom. Do sada sam prešao oko 12.000km  bez ijedog problema. Jedina razlika u odnosu na prethodni uredjaj je u tome sto se kod prethodnog automobila automatski zaustavljalo tocenje plina dok sada samo krene da usporava kakose priblizavava maksimumu.
Prilikom zamene filtera konstatovano je da  se u filteru gasne faze nalazi ona crna smolasta materija.Potrosnja je oko 9l /100  km po Beogradu