Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

dragoslavt

U Julu mesecu ugradjen uredjaj,u ovlascenom servisu u Kikindi.Cena je bila extra niska posto je vlasnik servisa moj kum,presao sam  preko 5000km.Isao sam za Bosnu  do N.S. i Beograda najcesce.Maximalno sam tocio 40l gasa,i redovno sam prelazio preko 500km.tako da sam racunao na otvoreno uvek nesto ispod 8l potrosnje.Za gradsku potrosnju nemogu da dam neke podatke posto je i nemam.Uredjaj je Tomazeto i jako jako sam zadovoljan kako radi i kako trosi!!Pozdrav.

VeDuS

Pa ...  evo skoknite do http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0    
Tu imate relativno detaljan opis pa....
pozzzzz

sandero1.4mpi

#17
Ja sam zadovoljan uredjajem.Uz malu prepravku.
Pitanje jedno me muci.Koliko0 treba da se izbusi grana od cilindara.Cuo sam sto blize.I iskustvo mi tako govori. :ljut: :too:

Keka

Pogledajte cene:

http://www.autogasradic.com/

Jeftinoca  :bonk: Cene padaju kao blesave, da sam znao pa da sacekam (mada sam do sada ustedeo i vise od toga)  :doh:

Drug ugradio juce kod njih u Korsu, sljaka OK, AC+Tomaseto+Atiker boca umesto rezervnog tocka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Munze


Keka

Budi uporan, meni je otvorio posle par klikanja levo-desno po opcijama  :dobro:

Ali za one sa jeftinijim ulaznicama: 450 jevreja  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#21
Pronašao sam oglas ovog servisa i postavio ga u novoj temi u oglasima http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=612.msg4844#msg4844 , da ne bismo ostale teme komercijalizovali. Ideja je da tamo postujemo svoje preporuke za najpovoljniju ugradnju uređaja da bismo pomogli članovima foruma, bez želje za bilo kakvim reklamiranjem. Hvala na linku, Keko, baš mi treba za pašu...  :jea:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Posto cekam Logana a zanima me ugradnja gasa i gde bih bilo pametno ugraditi gas inace kola uzimam u Hit autu i tamo nude kao za prvu godinu 10% popusta, vidim da je Vedus zadovoljan i svidja mi se sto je ventil za punjenje pored cepa za benzin hocu reci sakriven ispod poklopca i mislim da je bolja varijanta bocu u rezervni tocak tako da je tocak mobilan ili imaju neke druge opcije...

kiconix

Ajd sad, i nije i jeste glupo. Nije, posto auto nije u tvom posedu, a jeste, jer ako si ga vec kupio trebao bi da znas da je kod logana tocak u gepeku usred poda. Kod sandera se ubacuje ispod jer je rezervni tocak ispod gepeka. U svakom slucaju, rezervni tocak je visak (ako ubacujes bocu u patos gepeka).

david

Tek treba da mi stigne, nego racunam bolje da je rezervni tocak mobilan u gepeku nego da imas fiksiranu bocu ali sam se ponadao da nema neki sistem da se to resi ispod gepeka ali pod tim to je svakako rezervni tocak a i ja lupam svasta  :fiju:

VeDuS

 :amen:

U svakom slucaju vozas tocak u gepeku.Razlika je jedino Logan-u , Sandero-van gepeka ima bocu.
Ugradi i. :jea:...vozi i .... da castis nas sto te podrzasmo i nagovorismo  :ziveli:.

david


torent

Ni Sanderu, ni Loganu rezervni tocak ne zauzima deklarisanu zapreminu gepeka.
Kod Sandera je rez. tocak spolja ispod gepeka (po meni bolja varijanta), a kod Logana u dnu gepeka unutra.
Pri zameni tocka je bolje sa rukavicama zameniti prljavi rezervni tocak kod Sandera, nego isprazniti
kompletan gepek Logana da bi se doslo do istog.
Ovo je moje misljenje samo sto se tice polozaja rez. tocka.
Jedino sto kad se ugradi plin i boca na mestu rez. tocka,
nije isto da li ti je tocak od 15 cola u gepeku od 320 litara ili 510 litara.

VeDuS

Zapreminski si u pravu skroz :to: ali.... tezinski....brate dodje mu na isto. :badmood:
Ima da se iskilavis i isprljas u oba slucaja.I u oba slucaja prljav ili mokar tocak bacas u gepek.
Ovo sam napisao jer mislim da samo ako nema ugradjenog gasa ima smisla raspravljati gde je bolje da se nalazi tocak (mislim da je bolje da je ispod). Prica da kad je napolju onda kao uzimas prljav tocak (blato mokar..) ali ... zar nije mokar i blatnjav i taj koji skidas.Pa jos ako pada kisa a ti moras da povadis pola prtljaga na kisu da bi uzeo rezervni (cist doduse  :Smiley:)...
Ukusi i iskustva su razliciti...
Kod ugradjenog gasa zamena tocka se svodi na istu peripetiju i kod Sanda i Loge

Loganovac

Ako baš imaš takvu fobiju od zamene mokrog i blatnjavog točka po kiši, Logan ima prednost jer ima varijantu ugradnje bojlera (Kekin slučaj - by Dora :) ) pri čemu točak ostaje na svom mestu. Kod Sandera nema smisla razmišljati o ovakvoj varijanti jer gubiš sve prednosti petih vrata i obarajućih naslona zadnjih sedišta. Uostalom, ne mislim da je ovo od značaja jer se točak jako retko menja. Ovo mi dade ideju za novu anketu - koliko puta ste na putu morali da menjate točak? Videćemo rezultate, ja nisam nikada (pu, pu, pu).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.