Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Da ne bi razvodnjavali ostale teme sa prepucavanjima...evo jednog kutka za cene usluga ugradnje

Peja

Keka

Malo je nezahvalno pricati o cenama posto se menjaju iz dana u dan.....ali:

Novi Sad, Dora, avgust 2008, 60.000 km, 750 evra (sad je 680 a mozda i manje). Nisam imao nikakvih problema sa gasnim uredjajem, do sada presao 20.000 km.

AC Stag 200, dizne Rail, isparivac Tomasetto, klasicna boca Lifam 65 litara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

BRC (Eletrico Gas) Zemun Sequent 24, Genius isparivač, Stako toroidna boca od 53l, jun 2007 - 1050EUR. Bez problema. Prva liga.
Jeste glupo da pričamo o cenama ako ćemo da poredimo one od pre dve godine i ove danas, mada je i dalje (rekao bih) BRC sequent najskuplji. Zašto - nemam pojma. Moram da kažem i to da sam se lomio da li da ugradim Landi Renzo na svoju ruku (j.beš garanciju  :ces:), ali je prevagnula priča o legalnoj ugradnji i zadržavanju garancije  :rtfm:. Par meseci posle toga su počeli da ugrađuju baš Landi Renzo :banghead: kao "fabričku ugradnju" ( :Smiley: čuj  fabričku). Uprkos svemu, ni u jednom trenutku nisam zažalio, veoma sam zadovoljan.  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

markonikolic83

01.12.2008,Landirenzo uredjaj u auto servisu Luka(ovlasceni servis),cena ugradnje 920 eura,boca umesto tocka(51 litar,puni se 40,5),presao 10000 i prezadovoljan.

hobbista

Takodje Luka (Landi), samo manja boca (ako se ne varam 42l) pošto je montirana ispod kola. 900 eura pre mesec dana. Malo dečijih bolesti (pogrešno pokazivao nivo gasa), povremeno prebacivanje na benzin uz pištanje (ostala zapisana greška "mali pritisak gasa" pri skoro punoj boci). Brizgaljke - pristojno bučne ("ala čudno radi ovaj dizel"). Potrošnja - oko 12l po gradu, dok je na benzinu oko 9,5l (bez klime).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dsit

Tomaseto kod dore za 680e sa obicnom bocom. Stavio 14.aprila na 76000, sad je na 80200 i radi kao zmaj. Priveo sam atest kraju, ostalo jos da se upise u saobracajnu..

srbenda

Posto sam se odlucio da ugradim tng, molio bih vas da mi kazete da li je neko radio to u Ruskai u NS i da li je zadovoljan?

nskreker

kod ruskaja radio moj kolega(taksista)na sanderu boca u tocku ispod kola i neprelazi mu 10 litara u gradu bez klime :too:

VeDuS

Nije li to malo puno posto svi koji imaju gas ovde na forumu kazu da na otvorenom trose prosecno oko 7-7,5 litara i to sa klimom.
Malo mi puno ta tri litra do gradske voznje, mada....
Kakav je Ruskaji servis sto se tice servisiranja (i gasa i motora)?Ko ima iskustva?

kovdejan

Da li je neko uspeo da reši problem prevelike rezerve koju prijavljuje merač. Meni se na Landirenzu pali crvena lampica, a da ostane 15, 16 litara u rezervoaru. Video sam da nisam ja jedini sa tim problemom. Uređaj je ugrađen u EkoLuka servisu. Svim ostalim sam zadovoljan, osim "netačnim" pokazivanjem nivoa rezerve.

Keka

Pokazivanje rezerve bi trebalo da moze da se resi softverski u servisu za gas.
Mada, po meni je bolje da se ranije upali rezerva nego da nestane gasa a da se ne upali rezerva  :lol1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

ja sam testirao kolika je ta "rezerva" kod mene. Sacekao sam da "zapisti" Landireco, prebacio na BMB i pravo na pumpu. dolio sam 10L TNG-a. Kada sam nastavio dalje, pokazivao mi je 1 zelenu tacku (crtu :) ). Posle nekih 20km gradske voznje, poceo je da povremeno pali crvenu. Tako sam vozio dok Landirenzo ponovo nije "zapistao". Presao sam nesto vise od 100km.

Znaci, uz pretpostavku da je prosek 10L/100km, rezerva je pocela da signalizirati sa nekih 8L.

Peja

ducato

auto gas Dora novi sad ,pre mesec dana,650 jevreja,1.4 2006 god na 30000km,sve odrađeno max,tomasseto,boca na mestu rez.točka.nikako da proverim potrošnju...

VeDuS

Kakav je Ruskai servis iz Sremske Kamenice sto se tice servisiranja (i gasa i motora)?Ko ima iskustva?
Treba da ugradim gas a on mi je najblizi ovlasteni (zbog garancije) pa me zanimaju iskustva drugih.
Pozzzz!

nskreker

Pa vidi ovako ja sam ugradio kod ruskaja gas i servisni intervval mi je na 15000 kao i za motor posto sam u garanciji.Za sada imam samo reci hvale za taj servis.Inace ja taksiram sa mojim kolima i mogu ti reci da mi je odradio neke stvari koje nisu u garanciji al ih je provukao kao da jesu i nista nisam platio.