Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

I nemaš šta da se zezaš. Baterija služi samo za aktiviranje alarma, ukoliko je "fabrički", kola u svako dobe možeš da otključeš i pokreneš posle davanja kontakta, tag u ključu oslobađa blokadu motora i deaktivira alarm (naravno pod uslovom da ti cilindri u bravama nisu blokirali od nekorišćenja kao što je kod mene bio slučaj pre neku godinu. Naravoučenije: otključajte povremeno auto ključem iako imate daljinsko zaključavanje/otključavanje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boban

Pitanje momci...na službenoj dačiji logan pre neki dan nije htela da upali pa preko kablova upalila i radila.Išao do Bg i vratio se bez problema.Sutradan ujutro otvorila na daljinski ključ u bravu i vergla ali neće da upali i tako 3 puta i odustao.Pomislili da je akumulator a vozač kaže da je polomljena unutrašnjost ključa ali na rezervni radi bez problema!!!Kako je moguće?

speedo

Citat: Loganovac poslato 04.07.2017. - 13:19
I nemaš šta da se zezaš. Baterija služi samo za aktiviranje alarma, ukoliko je "fabrički", kola u svako dobe možeš da otključeš i pokreneš posle davanja kontakta, tag u ključu oslobađa blokadu motora i deaktivira alarm (naravno pod uslovom da ti cilindri u bravama nisu blokirali od nekorišćenja kao što je kod mene bio slučaj pre neku godinu. Naravoučenije: otključajte povremeno auto ključem iako imate daljinsko zaključavanje/otključavanje.

Nemam alarma, a dobra ideja za isprobati brave :dobro:

Keka

Bobane obrati paznju da li deaktivira imobilizer.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boban

Ne znam proveriću...uglavnom kupljen je nov ključ(100 evra),vratio se danas sa puta 700km i radi sve ok.Samo mi to nije jasno kako sa rezervnim sve šljaka a sa tim što ima daljinsko zaključavanje nije hteo da upali?

nik

Problem nema veze sa daljinskim zaključavanjem. Kao što Keka reče, verovatno je problem sa imobilajzerom, odnosno, polomljenim/oštećenim/prljavim čipom u starom ključu.

Ovako na brzinu nadjoh ovu temu o navedenom problemu
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=175.msg920#msg920

A sada nazad na temu, daljinsko centralno zaključavanje.
:ziveli:

speedo

Zamjena odrađena maločas, sve radi bez problema, kao i prije. Zadovoljan sam dojmom kvalitete koju zasad ovaj okvir ostavlja. Vidjećemo koliko će trajati. Isprobah i brave što je naglasio @Loganovac i zaista obe prednje maaalo teže su išle, gepek bez problema. Par puta sam ih otključao i zaključao, a ništa mi nije bilo pri ruci da ih podmažem. Nekad ću kad se i ako sjetim.

Lazar@

Trazim kuciste za kljuc posto je moje potpuno pohabano i naidjem na ovo...
Pretvara obicni kljuc u skakavac?
http://s.aliexpress.com/QriYBvy2?fromSns

Nisam siguran da li da narucim obicno kuciste ili da probam ovo?  :D

Aleks

Naruči, nije skupo a možda i radi. Vidim da postoji slika unutrašnjosti pa uporedi.

Lazar@

Citat: Aleks poslato 04.01.2018. - 18:44
Naruči, nije skupo a možda i radi. Vidim da postoji slika unutrašnjosti pa uporedi.
Ma postoji po yotube-u dosta ovih uspješnih konverzija za dačiju...





Jedna stvar me buni, a to je da li moze da se zamijeni "mač" na ovome skakavcu...Jer moj ključ nije ravan, nego ima one zubiće.. :ne: :ne:

A ovi skakavci su uglavnom za VAC102 ili NE-73 renault-dacia klučeve bez zubića i to se napominje.


Mač mog ključa izgleda ovako(i pojma nemam koji je tip)  :ces:



Dok skakavci dolaze sa ovakvim(VAC102):




Keka

Kontra je urez na kljucu, ako ne moze fizicki da se zameni, mozes da se slikas.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#116
Nasao elektronicara koji ce da mi promijeni dugmice za dz... :hihi1:
Ipak  juce narucio obicno kuciste kljuca, i neke smd dugmice koji su istih dimenzija kao fabricki, ali nisu bas isti, nadam se da ce odgovarati(100 komada za 1euro, dimenzije 5.2*5.2mm, visina 1.8mm)... :ne:
Baterije vec imam cr2016 i cr1220, pa se nadam da ce neka od njih odgovarati za daljinsko  :ces:
Komplet kuciste i prekidaci i baterije budu manje od 5 eura.



Lazar@

Stiglo sve...Upravo sad nosim kod majstora da zamijeni prekidace...Baterija fabrička je Panasonic CR2016


szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@

Spakovan kao iz fabrike  :D
Zaboravio sam koji luksuz...Baterija stavljena Maxell, dobaca sa 50 metara...Prekidaci ista dimenzija kao fabrika...Jedino su ova gumena dugmad malo tvrdja, mozda ce duze trajati