Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Sto se tice Skode slazem se u potpunosti. Ali sto se tice prodaje veliki procenat cine vozila prodata firmama i drzavnim institucijama. Koju god Fabiju da vidim ona je izlepljena reklamama raznih firmi, MUP je pun Skoda, pa Vlada...Pitanje je kolika bi im bila prodaja da je suprotno. Nego, da mi ne skrecemo sa teme...Strpimo se jos malo, mislim da ce se do jeseni znati kako ce izgledati novi Logan.

Veterinar

Yup.
Nisam mogao da zamislim da ce neka vlada da vozi Feliciju. Sa Fabijom su stvari pocele da se menjaju. Ne bih se cudio da jednom drzavni vrh vozi modele Dacije. U nekim zemljama je to praksa vec sada. Mozda nema prostora da se taj auto "nasvira" preterano, ali u HR je bio Skoda-kup, a ja sam odavno pobornik ideje zvane Sandero-kup. Video sam snimke Logan-kupa u inostranstvu. Komentator je pricao na nemackom jeziku.
Komunalna inspekcija vozi kineska vozila. Nezamislivo do pre par meseci.
Doduse, firme voze logane. Vidjao sam to relativno cesto. Sreo sam coveka pre neki dan koji tera dci-ja, a ja ne preskacem temu kad je prilika. Auto je firmin. Nema obelezja.   Pre neki dan sam imao stranku, koja ima dva Logija u voznom parku firme. Enmon u Visnjickoj ima bar 4 bela Logija...
Odoh u off topic mozda. Racunam da cu biti na forumu i kad izadje sesti model Logija, pa cu tada da sumiram utiske. Sto se dosadasnjih utisaka tice, sve je "cakum-pakum".

Aleks

Izvinjavam se, kada sam mislio na vladu i ministarstva-mislio sam na oktaviju. Voleo bih da na ta mesta uskoro utrci Dacia!

Veterinar


speedo

Nije Škoda toliko povoljna (koliko bi mogla da bude), nego je Volkswagen prilično precjenjen (po meni i nezasluženo), pa to čini Škodu povoljnom jer dobiješ isto za par hiljada eura manje. Uostalom, najbitniji faktor je cijena, donedavno se prodavao nov stojadin i nov jugo iako su bukvalno stari 30 ili 40 godina u svakom smislu...ali je cijena bila povoljna za nov auto. Uspješan put Dacie do sada je cijena za koju se dobije korektan kvalitet, a tako će im biti i ubuduće...ako novi Logan zacijene 15.000 eura neće daleko dogurati.

Aleks


saša61beograd

U najnovijem SAT-u najavljen novi Sandero za 2015.god a to po meni znači i novi Logan.Malo kasno,neće ova generacija izdržati još četiri godine na tržištu.Biće korišćena platforma Megana 2,a cene navodno ostaju iste!? Sve mi je ovo malo verovatno.Ipak siguran sam da će nova generacija Logan/Sandero ostati sa cenom tu negde;Dačija mora ostati najjeftiniji Renoov brend,svakako jeftinija od npr. Talije.
Nema neke sličnosti između Škode i Dačije:Škoda se radi po istoj tehnologiji kao VW,a Dačija se u tom pogledu dosta razlikuje od Renoa.Zašto je Škoda jeftinija od VW-a:zbog 2-3 puta nižih troškova radne snage, recimo...

Keka

Voleo bih da u ponudi bude TCE motor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Citat: saša61beograd poslato 27.03.2011. - 17:40
Zašto je Škoda jeftinija od VW-a:zbog 2-3 puta nižih troškova radne snage, recimo...

 :-)1




Zoran

Sve to uredi konkurencija 1. slučaj  - bez konkurencije je bio Golf 2 čija cijena je bila skoro dupla u odnosu na Golf 1 (24 000 DEM i 14 000 DEM) dok Golf 6 i Golf 5 imaju skoro istu cijenu jer je sada "gužva u šesnaestercu"  :aplause:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Mislis zarada na G2 je bila dupla?  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


abc123


DarioGTI

Ovo na slici je Renault Sandero Stepway sa malo drugacijim branicima i malo drugacijim štop svjetlima, i pri tome povišen još koji cm...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zkazi


Andrix

izgleda pitomije i robusnije, mada sam vise pobornik petih vrata
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari