Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Za clanove iz Bosne i Hercegovine - mala obavijest. U Doboju u Bingi (trzni centar) neki lokalni uvoznik ima butigu sa krovnim nosacima svakakvih vrsta sa cijenama 100 do 150 KM za par.
Sam svoj gazda - vazda.

montenegrino

Da li se mogu na obicnog Sandera montirati uzduzni nosaci sa Stepway-a, i da li se mogu nabaviti zasebno?
Ovo pitam ako bi se nekad mozda odlucio za ugradnju SUV k*ta,mislim da bi sa tim nosacima bio mnogo ljepsi.
Da li je mozda to neko probao?

dovla

Citat: LeNgenda poslato 19.03.2011. - 18:14
Kupio u Metrou upravo, stopice i precke ukupno 4.800 dinara

http://www.dacia-delovi.com/?230,krovni-nosac-celicni

Ovi nose max 80 kg, nisu puno skuplji a i mnogo lepše stoje.
Naravno ako su to ti sa slike !!!!

Aleks

Isti su kao na slici. Ja kupio prosle godine.

stajaznam

Treba u skorije vreme da idem na Kop, pa tako treba da pazarim kvalitetne krovne nosače i kofer ujedno, pa me zanima da li ima neke razlike između brendiranih (poput recimo http://www.krovnikoferi.net/krovni-koferi-cam-sport.html) i univerzalnih?
Čuo sam priče da određeni prokišnjavaju i brzo propadaju, ali se većina slaže da su Cam i Thule najkvalitetniji.

P.S. Ako pitanje ne pripada ovde, moderišite, regulišite i ostalo.

dzule

#65
to sto si cuo ne pije vodu...iz licnog iskustva, a imam kofer dobrih 5 ili 6 godina, i nosim ga na svako zimovanje - letovanje, maksimalno napunjenog, nema veze da li je thule ili cam. razlika je samo u izgledu, i u nacinu otvaranja, posto thule mogu da se otvaraju na par nacina, sto ti moze olaksati utovar. vazno je i pitanje najvece maksimalne brzine. moj kofer trpi brzine do 140km/h, a realno gledano, ne vozim tim brzinama. kada vozis decu, niko normalan nece voziti 140km/h. bar ja tako mislim.
elem, vratimo se koferu, imas slike u delu foruma gde se govori o koferu, doduse, to su slike sa fiestom, ali to je taj kofer - cam-ov. kofer sam kupio bas u rb-u, a posto si iz n.sada, mozes otici i na licu mesta videti.razlika izmedju tog kofera i thule je bila preko 220-230evra u korist cam-a. thule je preko 320, koliko se secam. nosace sam za sandera uzeo u sekulicu, bili su samo 10-tak evra skuplji nego ovi drugi, ne originalni, tako da se nisam puno razmisljao. 
mislim da sam ih platio 51 evro. mozes mi se javiti na pp, ako zelis da vidis kako izgledaju nosaci, kofer mi ne stoji na autu, vec ga krajem juna montiram za letovanje, a posle odmah skinem, posto mi u svakodnevnoj eksploataciji ne treba. procitaj na forumu sam stavljao i link za madjarsku, tesco i cora....

sanderoman

Sipke i nosaci na popustu u Metrou!!! Komplet je sada 4300 din.

dzule

evo slika kako izgleda krovni kofer na sanderu, za informaciju kome treba

vlastem

Ja sam vozio 10-tak dana sa thule krovnim koferom, i mogu vam reći da nisam primetio nikakve dodatne šumove i strujanja vazduha..
Potrošnja mi je bila sa ovim koferom do mora i nazad 4,8 l/100km sa čime sam zadovoljan...
Evo par slika...


Nikolagavijal

#69
Da li neko ima iskustva sa krovnim nosačima Alpin, navodno je iz Austrije?
Takodje,moze i komentar za Cam,ako neko poseduje?
Za prvi su cene povoljne,za drugi prihvatljive...

dejandelic

Ja imam original Camove.Kupio sam ih u NS prosle godine i cifra je bila 6.500 rsd za logana.Moja iskustva su skroz pozitivna,malo zvizde izmedju 60-80km/h ali ispod te brzine i preko te brzine se necuju... :dobro:

roolet

takodje, uzmi CAM, malo sviraju ali naviknes se, nisu nekvalitetni

dzule

pozdrav, ja sam na ford fiesti imao alpin nosace, koji su me sluzili hvala bogu super godinama. dao sam ih sa autom, i verujem i da sada sluze. na sanderu imam original nosace, koje sam platio, koliko se secam 51 eura...razlika izmedju cam, alpine i originalnih je bila manja od 10 eura u korist njih ( ako se dobro secam cam je bio 45, a alpin 41, ali nisam siguran...) proveri cisto informativno koliko kostaju original.....
bolje su uradjeni....pisao sam u nekoj od ranijih tema, imas sliku nosaca alpin sa fordom u temi krovni kofer za logana, a u temi krovni nosac imas sliku sandera sa original nosacima, pa vidi

Nikolagavijal

Hvala,tako nesto sam i hteo da čujem posto i moja razmisljanja idu u tom pravcu-jer,platiti Thule šipke kao da su zlatne poluge da bih par puta godišnje prevezao skije,bicikle,neki duzi predmet... :fiju:

Dejan11

http://www.kupujemprodajem.com/Krovni-nosaci-za-karavane-Univerzalni-5062520-oglas.htm?filter_id=22245115
zna li možda neko da li ovi odgovaraju za Dustera ?
cena je i više nego povoljna...