Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja sam za 5 godina na tim putevima prešao 500 000 km i sve je uzeto u obzir. Sve ti piše slike nemam...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

#46
Taksi tabla na krovu, krovni nosaci, krovni kofer, otvoreni prozori... Sve to utice na potrosnju. Spomenuo sam krovne nosace?

LeNgenda

Sad videh onu Davidovu sliku opranog Logana i nosace na njemu, pa pitam; njegovi nosaci ocigledno nemaju gumene stopice koje vidjam na Dacijama po gradu, a ciji nosaci deluju kao originalni, jel to neki novi model koji je aktuelan i nikako mi se ne svidja ili jos mogu da se nadju oni sa stopicom?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sibelius

Narode,
pre dva dana sam u hitu uzepo krovne nosace
inace,za iste sam dobio 15% popusta jer je vreme sajmu pa do kraja aprila moze da se dobije popust .kostali su 5080dinara
ZA SVAKU POHVALU(obzirom da obicno deru kozu  s ledja   :gun: )
citao sam neke komentare u vezi savijanja lima
elem ove koje sam uzeo  uopste ne nalezu na krov ,niti blizu
elem, nosaci se postavljajisa strane usrafe se tako da dodirnih tacaka
celicni su jos ih nisam isprobao ali kad budem namontirao i nakacio boga oca javicu vam utiske,
naravno ako neko zna moze da me prosvetli sa boxovima tj gde bi se mogli naci povoljno
a posebno  me zanima gde bih mogao da nadjem klasicni paktreger a da mogu da ga pricvrstim za ove nosace

LeNgenda

#49
Kupio u Metrou upravo, stopice i precke ukupno 4.800 dinara, slikam cim dodjem kuci, italijanske su i pise da su za Sandera, Logana, Modusa, Grand Modusa i Clia 3.

EDIT:

Proizvodjac Driver iz Italije, u zavisnosti od marke vozila na koju pasuju zovu se Luna ili Saturno i poprecne precke mogu biti od 110 i 120 cm, a za nasa vozila su predvidjene ove duze.

Komplet stopica je 3.179,50 dinara, a par precki od 120 cm je 1.876,78 dinara, sve u Metrou. Stopice su solidne, prilicno cvrste, dobro ofarbane i sa debelim slojem zastite na delu koji se naslanja za krov. Preckama je jezgro metalno, ali potpuno zaliveno plastikom, sa svih strana i nisu suplje. Dakle, 5 somica, ali prijatelju, osetno kvalitetnije od fabricke cevke 3x2. U pakovanju su komplet krstastih srafova i sajbnica i mali kljuc za matice, kao i uputstvo za montazu sa momentima zatezanja.

Slike u prilogu, osvetljenje lose.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

torent

Aj napiši kako je prošla montaža.
I neka sličica namontiranih.

koznazna

Ja sam kupio aluminijumske nosače koji sem vezivnih tačaka ne dodiruju krov i  lepo čuče - mislim da su francuski green valley. Montaža je bi bila laka da nisam dobio 3 iste i jednu različitu šapu, ali snašao sam se. Mana je što na već 50 km počinju da zvižde. Videću kako će biti kada stavim kofer.

deki73

Imam Stepway-a koji ide sa uzduznim nosacima. Pitao sam Zeljka iz Nisa da li poprecne precke za Logana MPC odgovaraju i za Stepwaya, ali nije znao. Da li je neko kupio te poprecne precke, gde i koliko kostaju?

kiconix

Moj tast je kupio univrezalne na Bubanj potoku, 1500 din.

VeDuS

Ima li negde dobrih polovnih (a jeftinih) krovnih kofera  ?

Loganovac

Imam ja dobar, ali nije jeftin...  :njanja:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

negde sam (na)cuo da negde iza surcina ima neki frajer koji povoljno prodajesva ta cudesa za krov
ajde da se raspitam pa bacam info

scepo

Citat: deki73 poslato 02.05.2011. - 20:50
Imam Stepway-a koji ide sa uzduznim nosacima. Pitao sam Zeljka iz Nisa da li poprecne precke za Logana MPC odgovaraju i za Stepwaya, ali nije znao. Da li je neko kupio te poprecne precke, gde i koliko kostaju?

U PG je oko 90eura , htio ga kupit ali me cijena razbi  :ces:

LeNgenda

Citat: torent poslato 21.03.2011. - 14:56
Aj napiši kako je prošla montaža.
I neka sličica namontiranih.

Konacno i na ovo pitanje da odgovorim... Slicice u prilogu.

Na svaki nacin, nosaci su odlicni i meni deluju kvalitetnije od fabrickih, iako im je nosivost (samo) 50 kg. Jedina mana im je sto traze maaaalu prepravku, tj. donju ivicu stopice treba srubiti nekih 2 mm kako bi se rupe pogodile bez nabijanja u gumeni oluk, nije moglo samo da se prisloni i usrafi jer su se rupe suvise promasivale, a ja nisam smeo da natiskujem kao sivonja stopicu u gumu, a mislim da ne bih ni uspeo jer je odstupanje preveliko. Probali smo i na jednom Loganu i ista je situacija.
Apsurd je sto sam ja ovakve nosace video na bar 10 razlicitih Logana, samo nikad nisam uspeo da skobim gazdu i da ga pitam koje pitanjce.

Dakle, malo stone brusilice i ukupno 15 minuta posla.

Nesto sto se tek po montazi nametnulo kao pitanje (a sto je, ruku na srce, moglo i ranije da se pretpostavi) jeste prednji nosac, cije su rupe pod uglom, tj. nagnute, te i sipka nije horizontalna, pa ce pri pritezanju U-profila koji je ravan odozdo mozda biti malo kalkulisanja.

Oni prvi originalni, sa gumenom stopicom koja se oslanja na krov su nivelisani, vidi se kako je prednji nosac drugaciji od zadnjeg, upravo zbog nagiba prednjih rupa.

U voznji, na oko 50 km/h pocinje zvizdukanje stopica i podignute gume sa strane, a na 100 km/h i preko preovladjuje jasno hujanje poprecnih sipki. Meni realno ne smeta, ali niposto nije neprimetno, naprotiv. Videcemo kako ce biti sa koferom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mrsp

Ja kupio prošle godine kod Francuza originalne i mogu da kažem da su super