Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Slazem se sa tobom Dzule, kupis originalne i montazu odradis u nekom od ovascenim servisa i nema problema, a ako i bude znas na koju adresu da se odratis ;)
:wind:
..need more buttons..

dovla

Meni su u "Masteru" hteli da naplate montažu originalnih nosača nešto oko 700-800 din, a platio sam ih oko 5k i nešto din.
Kad sam liku iz "Mastera" rekao da je smešno to sa njihovom montažom/cenom i da ću ih sam montirati (zavrnuti 8 šrafova)
odgovorio mi je da će ih oni besplatno montirati.

Loganovac

Daj šta daš, ako daš... pa Nova godina je...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

@ dovla: eto, probali......
a zamisli samo koliko ima starijih koji misle da je to cena montiranja istog....
app.........kao i mnoge druge stvari u zemljici srbiji...meni rekli kad sam dosao po nosac, da im dam saobracajnu da otvore radni nalog, a ja im lepo kazem, pa zar to nije besplatna usluga, kako ste me i obavestili pre nego sto sam dosao kod vas? da jeste, ali eto moramo da otvorimo i radni nalog...ko zna, mozda bi i mene sacekalo,eto to je 800 din,,,da nisam odmah odreagovao.
sto sam stariji, sve mi je teze da me neko pravi majmunom, za moje novce...tako da sam naucio da pokazem zube
p.s. nekad sam i pustao, sve u stilu ma ko ga j..., nema veze, samo da smo mi zdravi i zivi, to su samo novci.... al eto i zdravi i zivi, a jos i nismo majmuni sada....

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

david

Kad sam preuzeo kola kupio sam tada i krovne nosace. Nitko se nije ponudio za montazu gratis niti za pare. Sam sam ih montirao na parkingu Hit auta..

dragonfly

Nosače su mi isto namestili u ovlašćenom servisu (Sekulić). Nosači su original, ma šta to značilo (francuska firma AUTOMAXI INTERNATIONAL), tako da je problem buke kao što kaže LOGANOVAC stvar aerodinamike. Nadam se da će se barem to neprijatno zviždanje eliminisati kada se montira kofer.
Uglavnom, rešio sam da nosače stavljam samo po potrebi i pomirio sam se da neće biti isto sa njima i bez njih. O korisnosti kofera, kada se sa malom decom ide na odmor, ne treba ni polemisati.

dzule

@ dragonfly:
a o tome kako koferce smanjuje stres u raspravljanju sa zenom, da li bas treba poneti pola decije sobe i kuce uopste na more ili na zimovanje.......hehe...ovako, ona samo spremi sve, a ja utrpam u auto i koferce, pa sam miran...ranije sam se trudio da objasnim da je bezveze nositi tamo-amo sve te stvari, pa ih slagati nazad u orman .....a sad samo odradim tehnicki deo, i kao sto rekoh ja miran.......
ne znam kako ce biti na sanderu, ali na fordu je kofer svirao bas dobro kad vozis autoputem 120-130 km/h. jos kad te razvali neki bocni "vetric".....

Loganovac

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=129.msg4564#msg4564

Samo da dodam, na 120km/h i ne znaš da imaš ono čudo na krovu, čak ni na 160 ništa ne svira. Sami nosači 'oće za zvižde, sa koferom nue.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Krovni nosač još nemam ali ću vjerovatno nabaviti nekad ako nabasam povoljno. Ja mislim da je dobro njih demontirati poslije korištenja jer oni povećavaju potrošnju goriva. Meni je TAXI tabla trošila 2 - 5% goriva zavisi od više faktora.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Meni taxi tabla ne trosi NISTA!

Zoran

Ako si zalijepio na vjetrobran naljepnicu TAXI sigurno neće trošiti ništa.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Nije mi jasna jedna stvar: kako na mizernu potrosnju od 5-6 litara primetite razliku od 2-5% (0,1-0,3 litre) i sa apsolutnom sigurnoscu je pripisete povecanom otporu vazduha od taksi table?  :conf:

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Za mene lako. Za 2 dana pređem 1000 km i potrošim 50 l benzina sa R4 GTL na relaciji Kreševo, Novi Sad, Subotica i nazad. Putovao sam svake sedmice jednom. Sledeće sedmice TAXI tablu ne skidam i potrošim oko 2l više.Ovo sve je više puta provjereno čak isa tablama koje imaju različit Cw.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Kakvi su bili meteoroloski uslovi tih dana? Temperatura vazduha, pritisak i vetar?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!