Redovni servis TNG uređaja

prethodna tema - sledeća tema

zac

 Ok ne sumnjam, 20.000 godisnje ustede, ali jedino mi smeta smanjen gepek, dal bocom ili rez. tockom, sve jedno, a meni gepek treba. Onda cesci intervali stelovanja ventila (valjda na 15.000km), a i dodatni problemi sa TNG-om, koje koliko vidim, manje vise, svi ste okusili.
A i iskren da budem, u stambenom kreditu sam i ne mogu tako lako odvijiti tih 700 EUR. za uredjaj i atest, kad vec nisam u startu uzeo plinski uredjaj, nek sad i ostane tako.


slavko_bgd

#61
Citat: Loganovac poslato 13.01.2012. - 08:15
:suicide:

Ne branim da misliš šta god hoćeš, ali za 7000km godišnje imaš ukupan trošak za benzin (7L/100km) 490*138=67,620 dinara. Za istu kilometražu na plinu (8L/100km) 560*69=38640 dinara. Dodaj tu još i potrošnju benzina za potpalu, paušal oko 50l 50*138=6900 i još trećinu cene servisa koji se radi na svakih 20.000km, dakle još 1700dinara, dolaziš do cifre od 47.240 dinara godišnje. Malo li je 200EUR godišnje uštede, čak i sa tako malom kilometražom?

Kolega, mislim da je ovde lapsus: usteda je circa 450E godisnje.Inace obracun je 100% tacan :to:
@zac:
-stelovanje ventila na 30.000 km. Da se malo nasalim na vas racun: sa Vasom godisnjom kilometrazom necete imati problem sa zazorom ventila nego sa paucinom na ventilima :).
-pristojnih uredjaja ima i za mnogo manje novca nego sto ste naveli;
Zao mi je sto ne mozete u ovom momentu sebi priustiti plin ali zato cestitam za stambeni kredit, zelim da ga sto pre  otplatite i da budete "svoj na svome".

zac

#62
@slavko_bgd, hvala kolega, jos sest godina, pa ugradjujem plin.  :to:

Mislim da je kolega Loganovac ipak dobro izracunao, da je usteda oko 200e. godisnje, bar po onom kako je napisao.

Loganovac

Ako sam izračunao da kolega žac potroši za svojih 7000km godišnje vozeći na benzin oko 67000 RSD, a da bi ga ta ista kilometraža da ima ugrađen plin koštala 47000, rekao bih da je ušteda ipak 200 EUR.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

da malo ozivim temu, u vezi prednjeg posta tesko da bih opet ubacio plin, jer sam tada platio ugradnju 1150 e sa garancijom + servisi + crkla jedna dizna na brc/u 105 e + gorivo za potpalu.Generalno sam izracunao da me sadasnja voznja u gradu kosta oko 1000 d/100 km...a za servisne intervale kazu na 20000 posle prvih 10000, mozda mi je bas i zato crkla dizna jer su filteri na 20000 uvek bili mnogo zaprljani tako da cu servise smanjiti na 10000 do 15000  i to sa zamenom oba filtera/sto dodatno poskupljuje voznju
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

U pravu si što se tiče zaprljanosti filtera. Prema rečima iskusnog majstora, na ovo utiče, pored kvaliteta gasa, i režim eksploatacije vozila. Nije svejedno da li ste 20.000km prešli autoputevima za 6 meseci ili ste ga akali po gradu dve godine. mislim da je pametno i u ovom slučaju primeniti kriterijum kao i za redovni servis vozila (smanjenje intervala servisiranja) i u tom smislu podržavam tvoj stav. Smanjiću ih i ja, iz istog razloga - video sam filtre...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

samo jos da ubedim servisera da mi na 15000 menja oba filtera, mada moje poslednje iskustvo od oko 4000 d. kod PaneAG za takav servis je malo bolno
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Znaš kako, servisera nisam pominjao - ako budem morao, sam ću menjati filtre, velika stvar! Ako se budu preterano jogunili (uzgred, ne bih ni insistirao da se oba filtra menjaju na 15000km, filter tečne faza na svakom drugom, kao i do sada), umem ja da odem tamo samo kad moram. Ipak, ne vidim zbog čega ne bi prihvatili skraćene intervale servisiranja, pa to je san svakog servisa!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

#68
Mene zamena filtera kosta 1000din. Onaj veci metalni je 800din, a onaj mali sto izgleda ko filter za vazduh u minijaturi je 200din. Zamena je free, bez kacenja na dijagnostiku jer nema potrebe auto mi radi kao sat. Inace mi je zvanicni servis za BRC u Vlasotincu trazio 4500din, takodje bez kacenja na dijagnostiku koje kosta 2000din dodatno.

Loganovac

Ne bi bilo loše da napišeš gde si ih nabavio.  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Filtere sam nabavio u Vlasotincu , ima u slobodnoj prodaji , drug mi drzi servis za plin samo sto nema program za BRC, vec radi i montira Zavoli, Stag i jos neke sisteme,a ima i maloprodaju gde  mozete  kupiti samo filtere, membrane , creva , selne i sami montirati. Njegovi majstori su mi zamenili te filtere za 5 minuta i to je. Platio sam na kasi samo cenu filtera. U zvanicni BRC vise ne idem jer mi je   prepotentni majstor zadnji put konstatovao da mi je otisao isparivac na 73000km i da mi to sredi trazio mi je 14000din sa zamenom isparivaca, filtera i kacenjem na komp. U Leskovcu u nezvanicnom servisu su mi zamenili jednu diznu , stavili polovnu BRC za 35 e, i evo auto fercera ko sat nekoliko meseci nakon zamene dizne. Ma ubija kako ide.

hobbista

Odradio servis u EkoLuka - Dusanovac - standardnih 3.300 din.
Ostalo je zbunjujuce ono povremeno prebacivanje na benzin, uz pistanje. Jedina zabelezena greska, koja se vise puta ponavljala, je "mali pritisak u sistemu".
Obzirom da se ova greska upisuje i kada vozilo ostane bez TNG, sto se meni cesto desava (ispraznim bocu do kraja :) ), ostalo je nejasno sta su mi gremlini povremeno radili  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

moze li ko javiti, ako zna gde u beogradu ima da se kupe filteri u slobodnoj prodaji i da li je  problem da covek sam to zameni
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

Vidjao sam bugare subotom na Bubanj Potoku - dosta servisera kupuje od njih. Obicno su na prvom (velikom) parkingu pijace, u zadnjim redovima (blize auto putu).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

wvojin

Uradjen juce servis na 20.000, promenjeni filteri i dotegnute šelne. Cirka 2.500 din. Ja sam zadovoljan  :dobro:
Edit: Takodje i nakacen na dijagnostiku i uradjeno mapiranje (nadam se da nisam upotrebio pogresno neki od izraza)  :ne:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi