Redovni servis TNG uređaja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Dakle, kad sam ugrađivao uređaj dobio sam servisnu knjižicu u kojoj su definisani redovni servisni intervali na 20,000 km (osim toga još na prvih 1000 i 10.000 km). Pitao sam za cenu ovih servisa i rekli su mi da je prvi besplatan (samo podešavanje i provera zaptivenosti), na 10.000 je 10 EUR, a ostali po 20 EUR (dooobro, u dinarskoj protivvrednosti :njanja:). Bio sam prošle nedelje na servisu (nisam zakazao, upao sam nenajavljen jer mi je bilo usput a na put sam pošao baš iznenada, neplanirano), čovek me je primio, zamenio filtar, okačio se na Renault-ov i BRC-ov kompjuter, šelovao smesu, bio veoma ljubazan i uzeo mi 4.000din  :badmood:! Ja ga pitam, kako kad su mi rekli 20EUR, a on odgovara da su unificirali cenu redovnih servisa na 50EUR, ali da oni nisu menjali dinarsku cenu od kad je još evro bio 80 dinara, pa kao imam sreću što se još računa po tom kursu!  :cekicem: (Jer, kao sada nema puno delova za zamenu, ali kasnije ta cena bi rasla, bolje je da bude uvek ista,  :blabla:). Šta reći?
Jel još neko servisira BRC uređaj u Ugrinovačkoj u Zemunu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kovdejan

Ja imam Landirenzo. Redovni servisi bi trebali da se rade na svakih 10.000 i menjaju se filter tečne i gasne faze. Međutim, cene se razlikuju drastično! U servisu EkoLuka gde sam ugradio (tamo negde kod Ljermontove) cena je 3300din, dok je recimo u Smederevu cena 1800. Praktično mogu da odem do Smedereva onako kao na izlet i uštedim 1000 dinara! E sad, nisam uradio samo iz jednog razloga. Našao sam servis, takođe zvaničan, koji kaže da oni menjaju na 10000 samo filter gasne faze, a oba na svakih 20000. Filter gane faze je 850 dinara sa zamenom i naravno da sam tamo uradio servis. Videću koliko je cena na 20.000 km pa ako je OK idem opet kod njih, ukoliko ne, Smederevo eto me. ;) Ne bih da imenujem ime servisa u kome sam radio, da ne bi ljudi možda imali problema. U svakom slučaju, neću da me neko šiša kad ne mora. Koliko vidim svi rade servis tih filtera na 15.000, 20.000 km ili dok ne stane da bi se sad neko napravio pametan i skratio servis na 10.000 km i tako zarađivao.
Elem, nema puno veze sa BRCom, ali ako imaš više zvaničnih servisa ne libi se da ih okreneš. Meni je bila sumnjiva cena od 3300 dinara, srećom nije me mrzelo da okrenem i ostale servisere...

Keka

Uredjaj je AC, kod Dore servis se radi na 10.000 km, kosta 1500 din i menja se filter gasne i tecne faze.
Uredjaj je samostelujuci, kao i ECU i prilagodjava se kvalitetu gasa i parametrima motora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

To se podrazumeva (prilagođavanje kvalitetu gasa i samopodešavanje) - to u stvari radi  ECU kao i na benzinu. Valjda su ovi moji shvatili da je jeftinije raditi za 20EUR svakih 20.000km nego za 1500din svakih 10.000 pa su se "prilagodili"    :write:
Proveriću ipak, mada sam siguran da neću mnogo da "oscilujem" - bolje da platim i mirna mi glava. Bitno je da sprava radi besprekorno. A danas sam se opet smrz'o - nalio sam 22l benzina za 2000din  :bonk:, a navikao sam da sipam 30l gasa za 1000din... :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Bio ja u ugrinovackoj kad mi je riknula dizna. Sa zamenom simbolicna cena od 80e  :badmood:. I mopram da napomenem da nije hteo da mi uradi osvezavanje softvera jer ne moze da mi naplati, nego ubacuje na redovnom servisu ? :fiju: Dao sam im 80e i ne mogu da naplate, pa koliko bi jos para da drpnu?

Keka

Danas sam obavio redovan servis TNG uredjaja, znaci filter gasne faze, filter tecne faze, dijagnoza i fino stelovanje kompjutera......1500 din.

Rece majstor da je od loseg gasa malo izmenio parametre u nizim obrtajima i da to moze da bude uzrok problema sa paljenjem, doradio je parametre pa cemo da vidimo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Cena je stvarno  :respect:. Sad je jasno koliko nas vaćare  po "ovlašćenim" servisima ... :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran960

Keko kazi mi na koliko kilometara se ide na prvi servis i sta se radi . Meni je majstor rekao da se filter menja na 50 000 a oko isparivaca se radi tek na 80000km.Ja sam preso 2500km i stvarno sam zadovoljan jer mi potrosnja ne ide preko sedam litara.

dsit

I ja sam kod dore odradio servis posle 10.000. Zamenio mi 2 filtera za 10 min i to je to. 1500 din

Keka

Servisni interval je propisao proizvodjac, kao i specifikaciju radova. 50.000 km je previse, pogotovo sa nasim gorivima, ukljucujuci i TNG koji je pun opiljaka.
Preporucujem servis na 10.000 do 15.000 km (kad radis redovan servis na kolima, uradis i na TNG uredjaju), a neki minimum je zamena filtera gasne i tecne faze, kao i kontrola i po potrebi fino stelovanje gasnog kompjutera.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

U mom cuvenom servisu, gde su i ugradili TNG Landirenzo sistem, rekose da je redovan servis za TNG na 1 god ili 10000km. Cena je (ako se dobro secam) nesto preko 4000din. Menjaju se pomenuti filteri

E sada, ja sigurno necu preci 10000km za godinu dana, filteri se sigurno nece zaprljati do te mere da se moraju promeniti, ali ipak moram otici kod derikoza da ne bi ugrozio garanciju od 3god ili 100kkm.

Znaci deru nas samo tako!

Mene ce videti sam jos 1 na drugom redovnom serivsum jer treci redovni servis je ne isteku garancije od 3god. Posle toga sam sAm svoj majstor. filter i ulje umem menjati i sam.

Peja

dsit

Ma generalno svi se trude da daju dugacke garancije da bi posle klepali za servise kojima te obavezu. Zalosno je ali ja sam jedva cekao da mi auto izadje iz garancije...

kiconix

Ja sam izdrzao do 30k i batalio garanciju. Ionako sam dobio na brc 1.god ili 100k. :fiju: Dizna je riknula na 65k ili posle 2 god, tako da mi garancija nije ni trebala. Mislim BRC daje godinu dana garancije, a neki turci, poljaci i kojekakvi 2 god. :doh:

hobbista

Servis na 10.000 u EkoLuka - 3.300 din.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Servis na 10.000 km kod Dore, uradjen 21.11.2009. cijena prava sitnica-1.500,00 din  :lux:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!