Automatsko uključivanje brisača

prethodna tema - sledeća tema

nik

Dovoljan ti je i provodnik od 0,35 qmm jer se radi o prenosu signala.

zac

Hvala, malopre sam i sam video, kada sam iskljucio konektor sa UCH, da su svi kablovi tanki...vrovatno 0.35 qmm
Idem dole, da nastavim, pa javljam da li radi kako treba.

Jos jednom, hvala Nik!  :wave:

Aleks

Da li ćes da ugrađujes i onaj prekidač kao staracstol?

zac

Evo da vam javim da sam povezao onom zickom rucicu brisaca i UCH, i sve radi kako je i napisano.  :lux:

Posto je kolega @stalker ostao ne dorecen, iz kog konektora PC-napajanja je izvukao stopicu-buksnicu koja odgovara konektoru na UCH-u, a vodjen slikom koju je @Nik postavio, trazio sam medju konektorima ovakvu stopicu:



Uploaded with ImageShack.us

Medjutim posto je nisam nasao u PC napajanju, naleteo sam na problem... onda sam izvukao konektor iz UCH i iz njega izvukao jednu postojecu stopicu, i video sam da je kvadratnog profila-preseka, i tek onda shvatio da ne mora da bude kao na gornjoj slici.
Identicnu stopicu kao na UCH sam nasao na konektoru za napajanje disketne jedinice od 3.5 inca, znaci ima ih samo na starim napajanjima, pretpostavljam da novija i nemaju konektor za nju, sobzirom da se vise i ne koristi.  Konektor u kojem su "original" stopice za UCH izgleda ovako.



Uploaded with ImageShack.us

Nadam se da sam sa ovim objasnjenjem pomogao da zaokruzimo temu o izboru stopica-buksnica, posto je meni, iz dosadasnjih postova jedino to bilo nedoreceno.

PS: Da li neko zna cemu sluzi ova bela isecena zica u snopu za UCH konektor, ona fabricki nije povezana na konektor.   :ces:



Uploaded with ImageShack.us

@Aleks: Nisam stavljao prekidac kao @staracstol.  :wave:


MitarMrgulic

Meni nikad nije bilo jasno, zasto kod prskanja sa istovremenim brisanjem (ručica ka sebi), brisači odrade 5 zamaha, malo stanu, taman mislim sve je ok, pa onda jos jedan dodatni zamah, koji sam ubrlja staklo  :write:

Ayrton

#20
Citat: MitarMrgulic poslato 19.10.2018. - 12:19
Meni nikad nije bilo jasno, zasto kod prskanja sa istovremenim brisanjem (ručica ka sebi), brisači odrade 5 zamaha, malo stanu, taman mislim sve je ok, pa onda jos jedan dodatni zamah, koji sam ubrlja staklo  :write:
Ne bi trebao da ubrlja staklo, nego, ako se malo slilo tečnosti s krova ili neobrisanog dela stakla, da to još dodatno i potpuno obriše sa šoferšajbne.
Na mom Loganu nema opcije da kad "uključiš" prskalice, automatski prorade i brisači i nemam brige oko toga da mi metlice krenu u rad po suvom staklu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Tako je kolega! Nemam ni ja automatsko uključivanje brisača, baška prskam baška brišem. Ali dok to nije postala standardna opcija razvijale su se teorije kako to napraviti, sad vidim da ljudima smeta...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Ma nije da smeta, dobro dođe, ali nije svako zaprljanje za isti tretman, kako prskanja, tako i brisanja :)

nik

Ja sam na mom Loganu ph1 u DDT4ALL promenio da na kratko povlačenje odradi dva, a na duže četiri puta metlicama. Pretpostavljam (siguran sam) da i kod ph2 može isto da se podešava broj prelaza. Jedino nisam siguran za taj poslednji prelaz koji ide kasnije, iz razloga koji je objasnio  @Ayrton, da li može da se podešava dužina/postojanje pauze.

wvojin

Postovani forumasi, samo da se zahvalim na svim uputstvima i savetima koje ste pisali ovde u temi, kao i ostalim. Sinoc operacija automatskih brisača je uspešno izvedena. Da ne gusim sa procedurom, sve je lepo objašnjeno, samo bih kolegama koje planiraju u budućnosti da rade istu stvar skrenuo pažnju da povedu računa o skidanju crne plastike sa belog konektora koji se nalazi iza volana. Dva "zuba" na kojima se drži su jako krhka.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

LeNgenda

Jedan od tih zuba se danas upokojio.

Odradio iz znatiželje ovo, uglavio konektor od napajanja za flopi, na njega nastavio telefonsku paricu i prikačio gore. Sve radi fabrički.

Moram priznati, zanimljivo je to kako se niodakle i niodčega postiže nijansiranje ponude, čak i sa ovakvim idiotizmima.

No, mi smo sad već youngtimer-i, sa aktuelnim generacijama je malo bolje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.