Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

silent

#240
http://www.dacia.rs/modeli-dacia/duster/cenovnik.html  :ces:

Duster 1.6 16V 4x4                 11,130 €

Duster Ambiance 1.6 16V 4x4    12,831 €

Duster Laureate 1.6 16V 4x4        14,231 €


Duster Ambiance 1.5 dCi 4x4     15,131 €

Duster Laureate 1.5 dCi 4x4        16,531 €

LeNgenda

 :ces: Majku mu...

Dakle, sistem 4x4 kosta 800 evra... Onda je u ceni Laureate benzinca 4x4 stamparska greska, treba da bude 13.231 evra... Glupani bespismeni.  :cekicem:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Lengenda,potpuno se slažem sa tobom:ako kupujem Dastera onda beli Base.Muški auto sa odličnim motorom za loše puteve!Ostale verzije su,po meni preskupe i nekako mi ne ide tako grub auto a prozori na dugme.Ono "grub" u pozitivnom smislu!
4X4 Base je idealan,a nema ga u ponudi!?

perke21

Duster 1.6 16V                  9,330 €      Duster 1.6 16V 4x4                 11,130 €        (razlika 1.800 €)
Duster Ambiance 1.6 16V   11,031 €      Duster Ambiance 1.6 16V 4x4   12,831 €        (razlika 1.800 €)
Duster Laureate 1.6 16V    12,431 €      Duster Laureate 1.6 16V 4x4    14,231 €        (razlika 1.800 €)
Duster Ambiance 1.5 dCi    12,631 €      Duster Ambiance 1.5 dCi 4x4    15,131 €        (razlika 2.500 €)
                                                      Duster Laureate 1.5 dCi 4x4     16,531 €

Dakle, samo da malko korigujem leNgendu, sistem 4x4 kod benzinskih motora košta 1.800 €, a kod dizel motora 2.500 €.  :write:

Loganovac

Kod DCi 110KS za te pare dobijaš i ESP, zar ne?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Kod dCi mozes da dobijes ESP ako doplatis, kod benzinca ne moze ESP.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MajorSoul

Moze li neko strucan da objasni zasto na dizel motoru moze da se doplati ESP, a na benzincu ne moze?
:wind:
..need more buttons..

Nikolagavijal

Saša61beograd,apsolutno si u pravu!Samo beli Base-sve ostalo je manje konkurentno i to što ga više pakuješ.Ljudi se "pale" na opremu,ne kazem da nije potrebna i da su se standardi pomerili,ali ako se u nekom modelu pojedinih stvari moze odreći onda je to ovaj.E,sad,klima je diskutabilna,ali pogledajte samo u kom paketu je uopšte dostupna!!!
Kompromisi su uvek više ili manje bolni...

Keka

Citat: MajorSoul poslato 03.03.2011. - 08:18
Moze li neko strucan da objasni zasto na dizel motoru moze da se doplati ESP, a na benzincu ne moze?

Verovatno zbog elektronske regulacije gasa. Sa ESP ide i kontrola proklizavanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gant

Ja sam kupio Dustera 1.5  dci Laureate 4x4 + ESP i kostao je oko 17.000 EUR znaci full i dobio sam 3 godine garanciju a sada vidim akcija benzinac 11.300 EUR i garancija 5 godina isporuka odmah a ja sam cekao 5 meseci na isporuku ????????????

Da li neko moze da objasni ovu logiku?

perke21

Naravno da je objašnjivo. Ti si kupio duster ranije. Porudžbine su se primale i pre proizvodnje, tako da je lista čekanja bila dugačka. Sada su zbog sajma malo povećali lager i isporuka odmah. Ja sam tako uzeo mog stepwaya. Došao pre sajma rezervisao i dobio auto za 20 dana, taman dok sam sve papire oko kredita sredio. Inače cena je veća zbog dizel motora i opreme koju si uzeo.  :ziveli: samo  :lazy: dačija je to....  :respect:

kiconix

Mislim da je i sad za dizela poduze cekanje, ove benzince za 11000 su verovatno navukli pa sad prodaju kao na akciji, mislim da imaju samo 4x4 od opreme.

gant

Hvala na objasnjenjima barem neka uteha.... ali osecaj je tako tuzan jer  prakticno onaj koji placa skoro 6.000 EUR manje dobija veci nivo poverenja u marku i bolji nivo usluge i duzu garanciju od onoga koji je platio isto toliko vise...

Kada sam zvao dilera da pitam o cemu se radi rekao je : "pa i Vi mozete dobiti garanciju 5 godina ali morate da doplatite jos 2 godine bez obzira sto ste u startu u ukupnom iznosu platili vise"

Prakticno onaj koji je platio vise mora da plati jos (jer se pretpostavlja da ima para) i samim tim je kaznjen u odnosu na onoga koji placa manje jer njega Dacia ustvari casti dodatnom garancijom + 2 godine ukupno 5 godina a koju bih ja morao da doplatim???

Nema pravde...imam los osecaj....

strucnjak79

Normalna garancija je tri, ovih 5 je sigurno na nekoj akciji. Ovakve akcije su normalna stvar, nekoga zakace a nekoga ne.

Ja sam recimo dobio svoje auto 1500 eur od nekoga ko je isti kupio 45 dana ranije.

Lanne

Nemoj da te to brine, taj sto dobija 5 godina garancije za manje pare, on ce biti podlozan 5 godina tiranije od ovlascenog servisa, pa ce mu svejedno to naplatiti! Ti ipak imas mogucnost da posle 3 godine odrzavas jeftinije svoja auto, a mozda cak daleko kvalitetnije nego u ovlascenom!

Uvek ima srece u nesreci!   :wink: