5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Peti redovni servis, 3 litre Elf 5w40 ulja, filter ulja, tečnost u kočnicama sa rukama tačno 35 eur.
Tri litra ulja otprilike dođe na 3/4 skale na mjeraču, tako da nema potrebe da se uzima još jedan litar.

Na nekom od ranijih servisa u ovl. servisu stavili podlošku sa gumicom pa je ista samo vraćena nazad.

Ranije sam filter klime sam zamijenio.

bugi

Jedno brzinsko pitanje, jesu filteri ulja za 1.4mpi i 1.6 16v isti?
Posto su mi prvo rekli, preko telefona, da je jedan 450din, a drugi 600, a posle u radnji mi kazu da su isti...

hobbista

Purflux LS 218 ide na oba. U nekim varijantama su stavljali različite, ali je razlika samo u visini (zapremini) filtera, tako da ovaj pasuje sigurno (može i drugi proizvođač koji je zamena za ovaj).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bugi

Hvala, kupio sam meca ehl 4391 x2kom = 900din
I elf 5w40 2*4l = 4300 din

pjovan

uraden mali servis maslo elf 10 w 40 i uljni filter mecafilter + ruka 1800 den ili 3600 din ovlasteni servis red auto Bitola

Ayrton

Jubilarni 10. mali servis, 103240 km. Zamena obavljena efikasno, u AC Neša. Ulje i filteri 3000 dinara i 700 dinara "ruke". Auto pregledan, trap i vešanje detaljno, jer se sporadično čuje da nešto cvili kad pređem preko ležećeg policajca i slične izbočine. Detaljnom analizom utvrđeno da zvuk potiče od gumica balans štangle. Ništa ozbiljno, dok ne počne da lupa. Veliko hvala našem Hobbista-i!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

miki-bgd

Pre neki dan sam dobio ponudu za mali servis, 10.000 din. 4L ulja, filter ulja, filter za vazduh i filter klime. Po postu od @deki68 razlika je samo u filteru za plin i ciscenje ventila na isparivacu. I pregled vozila. Da li je ta razlika vredna 10.000 dinara?
(Ponuda za mali servis je na slici, u gornjoj polovini.)

Pregled u 40 (cini mi se) tacaka je redovno besplatan na akciji, ako neko zeli mogu da slikam da vidi sta se sve gleda.
Mada bi pregled, barem osnovnih stvari, morao da se odradi i na malom servisu, da bude ukljucen u cenu. Sto mislim i da rade, pa onda vise nije pregled dodatnih 40 tacaka.

Loganovac

Dok sam se "družio" sa ovlašćenima svaki servis je uključivao taj famozni Renault pregled u 40 tačaka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Pre dva dana urađen mali servis (7. po redu) kod Krstevskog.
7. godina i 55.200 km

Filtere sam kupio u Panteru (ukupno oko 2500 din)
4L G-energy F synth 5W40 ulja, iskorišćeno 3.2L (oko 2300din)
Usluga servisa 2000. (Detaljno provereno celo vozilo, dezinfikovana ventilacija, proveren akumulator, prikačena dijagnostika radi kontrole, sve ok)

I dalje smatram da je Dacia vrlo pouzdano i zahvalno vozilo za održavanje. Makar su ove stare bile  :njanja:

dekiv68

Kad sam pitao Krstevskog za mali servis čini mi se da reče nešto preko 7000 din. Katastrofa kad se uporedi sa preko 16.000 dinara kod ovlašćenih (bez plinske instalacije)

Zoran

Cijena za ruke je više nego povoljna
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

24 sata dezurstva za ruke za mali servis. Posteno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: Zoran poslato 24.04.2017. - 17:56
Cijena za ruke je više nego povoljna

Čekaj, koliko su plaćene "ruke"? Ako misliš na onih 2000 dinara, to je dranje za mali servis. Cenim da je tu uračunato i sredstvo za dezinfekciju, opet je mnogo. Mali servis se završi za pola sata maksimum.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VaskezNS

Citat: Keka poslato 24.04.2017. - 19:08
24 sata dezurstva za ruke za mali servis. Posteno.

:offtopic:

Joooj, uvek se kod ovakvih stvati setim onog vica kad klinac snimi opasnu žensku na ulici i pita ćaću: "A tata, ko j*be ovo ?"

A ćale, šta drugo nego da sinu pokaže "pravi put" odgovara: "Odlikaši sine, odlikaši...."

:Smiley:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

silent

Ko ima kanal ili dizalicu, može i sam da uradi mali servis, to nije komplikovan proces.