Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Zanimljivo, silikonski sprej nemam ali cu probati onim mirisljavim sprejom za kokpit.

silent

Zanimljiva ideja sa sprejom, vredi probati  :dobro:

trajce

Pozdrav  :wave:
Kupio sam pre dva meseca Bosch brisac misleci da je kvalitetniji i da nece skripati, ali desava se isto. Dodje mi da ga ... preko kolena, al dobice silikon, pa nek bar skripi u sebi.

staracstol

Ja sam primetio da ponekad brisac poskakuje na Daciama. Misljenja sam da su opruge kilave i da zato tandrcu. Isti brisac ne skripi i ne poskakuje na drugom autu a opet poskakuje i tandrce na Logici. Cak sam i ruke brisaca menjao al i one su kilave.

saša61beograd

Brisačima svakako treba neko "mazivo",zato se i stavlja grafit na njih.Kad se on potroši,kreće igranka.Zato mi je zanimljiva ova ideja sa silikonom.Sličan efekat,da brisači rade kao "podmazani",bez buke,poskakivanja i uz solidno brisanje, imao sam nakon pranja kola Sonax šamponom sa voskom.Naravno to je trajalo kratko.

trajce

Pa da, zato dok pada kisa ja potrosim i dosta tecnosti za stakla, ne bi li malo podmazao "mehanizam"  :lau:

Svarog

Ja sam dugo koristio Boš metlice i sve je radilo dobro. Čak sam ih kao potrošene stavio na službeni auto jer ovi moji nisu hteli da daju par stotina dinara za nove, i tamo su radile još bar dve godine. Ja sam posle stavio Valeo i one su počele da tandrču posle nekog vremena. Dobre su, mnogo bolje od većine drugih metlica, ali nisu dobre kao Boš. One jeftine iz hipermarketa ništa mi ne valjaju. Ne tandrču, ali i ne bišu.

Keka

#307
Aman ljudi, zakrenite nosac metlice da se promeni ugao naleganja brisaca na staklo i resicete problem tandrkanja.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Svi hvalite te Alca metlice brisaca...ja do sada nosio samo Valeo ...i danas slucajno naletim na Alco u DR.HAUS (Disu u Zmajevom krugu u Zemunu) 53 cm 201 din...uzmem odma 4 kom...neka se nadje i za prolece..  :whistling:





[/sup]
Tako je Keka  :dobro: , kada je guma metlce pod uglom od 90o u odnosu na staklo nikada ne tandrce....meni  nikada nisu tandrkali    :kava:

Keka

Citat: Loganovac poslato 27.09.2015. - 21:56
Jeste stara tema, ali imam interesantnu informaciju da podelim sa vama.
Godinama koristim Alca metlice brisača, dobro rade otprilike godinu dana, menjam otprilike u ovo vreme, pred sezonu kiša i snegova. I ove godine ista stvar, počeli su da škripe, tandrču i gube grip na staklu. Naumio sam sutra da pazarima, ali se to neće desiti. Dovezem se kod mojih po kiši blago iznerviran zbog gore opisane pojave. Uđem u garažu drugim poslom i pogled mi se zaustavlja na silikon spreju. Banzai! Reko' šta imam da izgubim? Izađem napolje, skinem metlice, osušim ih suvom krpom i naprskam silikon sprejem. Rezultat: ne škripe, ne tandrču, ne preskaču, rade k'o novi! Vozio sam se celo veče po gradu (i po kiši), jedino što sam primetio su blagi tragovi silikona koji se pojavljuju na staklu posle prolaska metlice, ali svaki put nestanu za oko 0,7 sekundi. Dok ovako rade ne pada mi na pamet da kupujem nove. A kad ne budu radili opet ih prskam.

U subotu sam, onako probe radi, naprskao dobre Bosch brisace Nigrin sprej silikonom. Nisam ih koristio do jutros. Rezultat KATASTROFA. Od NS do Bg sam morao tri puta da stajem da brisem staklo, razmazuje se silikon i nista se ne vidi. Na kraju sam dobro oribao sredstvom za stakla, pa cu da vidim da li je pomoglo. Koji me djavo terao da cackam z :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Mozda si terbao samo malo da iz macnesh.
Sprej na krpicu i lagano naneti u tankom sloju.  :wave:

Keka

Malopre sam ocistio stakla i metlice crvenim Brefom. Nadam se da ce biti bolje. Potrudio sam se da ne procuri na farbu, ali videcemo...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac


duster

A glicerin, kao za kedere na vratima? Malo na krpu pa uzduž po gumi brisača. Bar prvog dana neće lepiti kad zaledi a ne može puno da razmaže.

zac

Glicerin jeste dobar za gumu i kozu...ali je problem sto ga voda rastvara i ispira, te bi namazane metlice bile isprane cim bi palo malko kise..